Samorządowe Przedszkole nr 14 w Krakowie

Get Adobe Flash player

 

Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Wszystkie dzieci kochają pluszowe misie więc nic dziwnego, że to one, doczekały się swojego święta.

W piątek 24 listopada 2023 roku gościliśmy pluszowe misie naszych przedszkolaków. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, brały udział w różnego rodzaju konkurencjach i quizach, zabawach tanecznych, rozwiązywały misiowe zagadki oraz uczestniczyły w misiowej gimnastyce. Dzieci chętnie opowiadały o swoich misiach, prezentowały ich niezwykłe historie. Na koniec wszystkie misie zostały utulone przy dźwiękach spokojnej muzyki… Ten dzień pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólne uczczenie święta Pluszowego Misia.

-NIECH MIŚ BĘDZIE Z WAMI 😉-

mgr Ewelina Śliwa

 

We środę 22 listopada 2023roku przedszkolaki z grupy V wspólnie świętowały Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, albowiem dzięki kredkom, mogą wyrażać swoje uczucia, fascynacje, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. W tym dniu wszystkie aktywności były związane oczywiście z kredkami😊. Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje oraz obejrzały krótki film o tym, jak powstają. Tworzyły zbiory kredek i porównywały ich wielkość. Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały postacie sympatycznych kredek. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!

mgr Ewelina Śliwa

 

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE 

„SHREK” – BAŚŃ O TOLERANCJI

 

21 listopada 2023roku przedszkolaki z grupy V wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pod tytułem „SHREK” – baśń o tolerancji prezentowanej w Kinie Kijów. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy sympatycznego ogra Shreka, który musiał uwolnić księżniczkę Fionę, więzioną przez strasznego smoka. Przedszkolaki podziwiały występ aktorów, wspaniałą scenografię i niezwykłe efekty specjalne. W przedstawieniu pojawiły się również postacie z innych bajek, np. Czerwony Kapturek, wilk, czarownica. Przedstawienie zawierało bardzo ważne przesłanie o tolerancji, poszanowaniu inności, a także wierze we własne możliwości.

mgr Ewelina Śliwa

 

 

ZAJĘCIA OTWARTE W GR V

„RUSZ SIĘ Z NAMI!”

 

 

14 listopada 2023 roku punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczęliśmy nasze pierwsze zajęcia otwarte. Rodzice jak zawsze licznie przybyli, wypełniając aulę naszego przedszkola. Zajęcia rozpoczęliśmy od gimnastyki przy muzyce. Następnie wewnątrz koła utworzonego przez rodziców i dzieci pojawiły się balony, które krążyły pomiędzy uczestnikami przy muzyce. Balony skrywały hasło „Ruch to zdrowie!”, które tego dnia nam przyświecało. W kolejnej części zajęć dzieci z pomocą rodziców podjęły próby samodzielnego nadmuchania balonów, by następnie wspólnie bawić się przy piosence „Tańczą baloniki w rytm muzyki” M. Kluzy. Kolejne zadanie okazało się nie lada wyzwaniem zarówno dla naszych przedszkolaków jak i rodziców. Uczestnicy zabawy stając w kole musieli kolejno przekazywać sobie obręcz tak, by nikt nie rozwiązał koła – oczywiście zadanie zostało wykonane bezbłędnie😊. W kolejnej części przedszkolaki przekładały obręcze przez rozciągniętą linę ćwicząc koordynację wzrokowo – ruchową, by następnie poruszać się przy muzyce, wykonując układ taneczny z elementami Zumby. Na zakończenie zajęć pojawiły się elementy zabaw z wykorzystaniem „Ruchu Rozwijającego” W. Sherborne, gdzie zarówno rodzice jak i dzieci mogły wykorzystać swój potencjał siłowy i nie tylko. „Iskierka”, która obiegła krąg uroczyście zamknęła nasze spotkanie. Jak zawsze było radośnie i miło.

Szanowni Rodzice dziękujemy Wam za liczne przybycie, moc pozytywnej energii i aktywny udział w naszych „ruchowych zmaganiach”  -  daliście Państwo radę 😊

mgr Ewelina Śliwa

mgr Agnieszka Baca

25 października grupa V obchodziła Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci poznały historię kundelka Smutaska, obejrzały film edukacyjny dotyczący zasad bezpieczeństwa podczas zabawy z psem oraz samodzielnie wykonały pieska z papieru metodą origami. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Mój wymarzony piesek”.

Temat zajęć okazał się niezwykle interesujący i ujawnił ogromną wrażliwość dzieci na dobro zwierząt.

 

mgr Agnieszka Baca

WARSZTATY Z ROBOTYKI

 

W miniony piątek 20 października 2023roku przedszkolaki z grupy V uczestniczyły w pierwszych warsztatach z robotyki. W trakcie spotkania dzieci  konstruowały roboty z wykorzystaniem klocków lego pod czujnym okiem instruktorów. Dzieci pracowały w zespołach na specjalnych klockach lego, które mają możliwość ich programowania. W ramach spotkania przedszkolaki konstruowały zabawne ptaszki, które po wprawieniu ich w ruch, wykonywały obroty oraz sympatycznie ćwierkały. Wszystko to, było możliwe dzięki połączeniu umiejętności wykorzystania komputera, realizowania kolejnych kroków instrukcji oraz połączenia kochanych przez dzieci klocków lego z możliwością ich programowania. Robotyka to dziedzina przyszłości, zaś programowanie i rozumienie podstaw technologii stają się coraz bardziej istotnymi umiejętnościami we współczesnym świecie. 

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie,

 zatem z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

mgr Ewelina Śliwa

Copyright © 2014 - s.przeczek@gmail.com