Samorządowe Przedszkole nr 14 w Krakowie

Get Adobe Flash player

24.11.2023r.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Najmilszy dzień w roku Grupa II świętowała poprzez zabawy ruchowe i taneczne ze swoimi przytulankami – pluszowymi misiami. Dzieci poznały historię powstania pierwszego misia na świecie, wykonały misiową gimnastykę a potem tuliły i kołysały do snu swoich pluszowych podopiecznych. Na zakończenie zajęć stworzyły zimowe sweterki dla misiów jako pracę plastyczną.

mgr Aleksandra Ciochoń

 

22.11.2023r.

DZIEŃ KREDKI

Z okazji Dnia Kredki grupa II przyszła ubrana do przedszkola na kolorowo. Rozmawialiśmy o różnych rodzajach kredek, odcieniach i barwach. Na zajęciach dominowały zabawy z porządkowaniem i segregowaniem kredek na kolory, długość, wąskość i szerokość – takie ćwiczenia rozwijają myślenie i koncentrację. Użyliśmy także kredek do malowania twarzy, rozwijaliśmy motorykę małą podczas temperowania kredek, a z obierków stworzyliśmy pracę sensoryczną. Dzień Kredki upłynął bardzo twórczo i kolorowo.

mgr Aleksandra Ciochoń

 

20.11.2023r.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Prawa i obowiązki dotyczą każdego człowieka na świecie, który jest aktywnym uczestnikiem życia społecznego. Tak samo bardzo ważne jest to aby każde dziecko znało swoje prawa, których nikt nie może im odebrać. Grupa II poznała na zajęciach prawa wszystkich dzieci, rozmawialiśmy o tym jak ważne jest być świadomym swoich praw oraz o tym, że warto być wdzięcznym za to jakie warunki do życia mamy. Poznaliśmy dzieci z różnych stron świata i rozmawialiśmy o tym, że choć zauważamy różnice w wyglądzie zewnętrznym i stylu życia to łączy nas bycie dzieckiem otwartym i chętnym do zabawy.

mgr Aleksandra Ciochoń

17.11.2023r.

DZIEŃ CZARNEGO KOTA

Z okazji Dnia Czarnego Kota w grupie II na zajęciach pojawiły się zabawy i zadania rozwijające spostrzegawczość, percepcję wzrokową i koncentrację. Wyszukaliśmy wszystkie koty w zbiorowisku psów i kotów o różnym umaszczeniu, łączyliśmy w pary kocie cienie a także wykonaliśmy masażyk relaksacyjny z użyciem ,,kocich pazurków”. 

mgr Aleksandra Ciochoń

07.11.2023r.

WYJŚCIE DO MUZEUM LOTNICTWA NA FILM

Grupa II dołączyła do Oddziału IV by wspólnie wybrać się na jesienny spacer w okolice Parku Lotników do Muzeum Lotnictwa na obejrzenie filmu animacyjnego o tematyce związanej z lotnictwem. Dzieci mogły dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o maszynach i samolotach używanych podczas II Wojny Światowej.

mgr Aleksandra Ciochoń

31.10.2023r.

Sportowo-matematyczny Dzień Dyni

 

Obchodząc Święto Dyni przedszkolaki z grupy II rozwijały umiejętności sportowe i myślenie matematyczne. Wspólnie przeczytaliśmy rymowankę o ,,Siedmiu dyniach” i próbowaliśmy dopasować dynie podobne kształtem lub kolorem do dyń wymienionych w wierszyku. Sprawdzaliśmy kształt, ciężar i wielkość dyń, przeliczaliśmy pestki oraz braliśmy udział w zabawach z przenoszeniem i transportowaniem dyń ćwicząc przy tym pojęcia: nad, pod, obok.

Cały dzień upłynął nam bardzo pomarańczowo i dyniowo 😊

 

mgr Aleksandra Ciochoń

Copyright © 2014 - s.przeczek@gmail.com