Czy brak możliwości wyjazdów sprawił, że nasze ferie były nudne? Oczywiście, że NIE!

Przedszkolaki z gr. IV świetnie bawiły się w przedszkolu, uczestnicząc w akcji „Bajkowe ferie zimowe”.

W pierwszym tygodniu rozmawialiśmy o zimowych zabawach na śniegu i na lodzie, poznaliśmy zimowe sporty oraz zwróciliśmy uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych. Z radością toczyliśmy wielkie „śniegowe kule”, przeskakiwaliśmy przez „lodową krę”, tańczyliśmy z chustami do zimowych utworów i wykonaliśmy własne, kolorowe łyżwy. Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych w naszym ogrodzie przedszkolnym – robienie aniołków czy śniegowego ciasta to jest to!

W drugim tygodniu ferii przenieśliśmy się w magiczny świat bajek i baśni. Na początku wspólnie rozwiązywaliśmy bajkowe zagadki oraz uczestniczyliśmy w seansie kinowym, oglądając film animowany „Kraina lodu 2”. W ciągu tygodnia Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajek: o Alicji w krainie czarów, Królowej Śniegu, Jasiu i Małgosi oraz Kopciuszku. Każdej z nich towarzyszyło mnóstwo zabaw i twórczości plastycznej. Dzieci m.in.: stworzyły postać Alicji z litery „A”, układały domki z kart, goniły króliczka oraz podrzucały go na chuście, zbudowały za pomocą plastikowych kubeczków zamek Królowej Śniegu, wspólnie zaprojektowały domek Baby Jagi, pomagały Kopciuszkowi w pracy oddzielając za pomocą szczypczyków zmieszane ze sobą ziarna,
a także wykonały swoje korony, w których z radością kołysały się w rytm ulubionych piosenek.

Bawiliśmy się naprawdę wspaniale!

mgr Urszula Matoga

Konkurs plastyczny pt. „Moja ekologiczna ozdoba choinkowa” zakończony!
Wraz z Paniami organizatorkami serdecznie dziękujemy wszystkim naszym dzieciom za udział.
Gratulujemy Wojtusiowi zdobycia wyróżnienia oraz wielkie brawa dla Antosi, Julki, Blanki oraz Jasia!

mgr Urszula Matoga

Jak co roku w grudniu nasza grupa, pielęgnując bożonarodzeniowe tradycje zasiadła do wspólnej Wigilii. Przedszkolaki z radością pomagały nakrywać świąteczny stół, składały sobie życzenia dzieląc się białym opłatkiem oraz śpiewały kolędy. Grupowa Wigilia minęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni. Na jej zakończenie nie mogło oczywiście zabraknąć gwiazdkowych prezentów, które dzieci ochoczo rozpakowały, nie mogąc się doczekać wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz wszystkim Rodzicom za pomoc w uświetnieniu tego wyjątkowego dnia!

mgr Urszula Matoga

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. W tym roku naszej grupie przypadł zaszczyt przedstawienia Jasełek dla całej społeczności przedszkolnej. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Historia narodzin Jezusa, przeplatana była pięknymi pastorałkami i tańcami, a uroku dodawała jej niezwykła scenografia oraz starannie dobrane stroje aktorów. Przedstawienie wprowadziło zgromadzoną publiczność w niepowtarzalny, świąteczny nastrój, a nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami!

„Tup. tup, tup,
Tup, tup, tup,
A na śniegu ślady stóp,
Unoś dziś nogi swe,
Dzieci chcą już spotkać Cię…”

Mikołaj pamiętał także o nas i 7 grudnia pojawił się w naszej sali z mnóstwem prezentów. Przywitaliśmy go z wielką radością, grając i śpiewając. Podczas swojej wizyty Mikołaj sprawdził, czy grzeczne dzieci znają magiczne słowa… oczywiście, że znaliśmy! Wszyscy otrzymali prezenty, a uśmiech nie znikał nam z twarzy do końca dnia.

Święty Mikołaju – bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

mgr Agata Gaweł

Zapraszamy do oglądnięcia relacji z wizyty św. Mikołaja:

Wizyta świętego Mikołaja

Nasze Przedszkolaki to super Dzieciaki,  które z radością po raz kolejny wzięły udział w akcji „Robótka” dla Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. W tym roku dzieci wykonały piękną kartkę świąteczną dla jednej z najstarszych mieszkanek Niegowa - Pani Basi. W związku z trudnym czasem pandemii i ograniczonymi możliwościami obdarowywania różnorodnymi podarunkami Robótka 2020 stanęła pod znakiem… skarpety, dlatego też nasze Przedszkolaki poza ciepłymi słowami, podarowały Pani Basi również ciepłe i mięciutkie skarpety.