Buzia Wasza uśmiechnięta bo to dzień Waszego święta.

Przyjmijcie od nas te życzenia -

niech się spełnią wszystkie marzenia!

Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka!

Dnia 30 września obchodziliśmy w naszej grupie szczególne święto - Dzień Chłopaka.
Z tej okazji chłopcy otrzymali od swoich Pań i koleżanek piękne życzenia, kolorowe dyplomy oraz drobny upominek w postaci latarki w wygrawerowanym imieniem. Z pewnością każdy chłopiec poczuł się wyjątkowy i z radością będzie wspominał ten dzień.

Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za pomoc w organizacji tej uroczystości.

mgr  Urszula Matoga

Jesień, to już Jesień! Mnóstwo darów do nas niesie!

Pod koniec września nasze Przedszkolaki z wielką radością powitały Jesień, biorąc udział w licznych zabawach, m.in : układaniu listkowego szala dla Pani Jesieni, przeliczaniu i segregowaniu liści, tworzeniu kolorowej pracy plastycznej, a także układaniu portretu Pani Jesieni z wykorzystaniem różnorodnego materiału przyrodniczego. Efekt - cudowny!

Z pewnością po takim przywitaniu, Jesień zostanie z nami na dłużej!

mgr Urszula Matoga

Dnia 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przedszkolaki z naszej grupy rozpoczęły świętowanie już w piątek 18 września i od samego rana uczestniczyły w wesołych zabawach. W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć kolorowych balonów, którymi zostały obdarowane wszystkie dzieci. To właśnie one stały się motywem przewodnim wspólnych zabaw. Przedszkolaki wykonywały ćwiczenia ruchowe przy muzyce, a także rywalizowały ze sobą,  biorąc udział w konkurencjach sportowych z balonem w roli głównej. Dzieci miały szansę wykazać się zwinnością i sprawnością fizyczną oraz przypomnieć sobie zasady zdrowej rywalizacji. Radość, głośny śmiech, a także doping dla kolegów i koleżanek z drużyny świadczyły o wspaniałej zabawie. W nagrodę po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy mogli stworzyć swój niepowtarzalny wesoły balon. Największą atrakcją było jednak malowanie obrazu przy użyciu balonów. Było wesoło i bardzo kolorowo. Na pamiątkę tego ważnego dnia każdy otrzymał odznakę Super Przedszkolaka.

mgr Agata Gaweł

Nowy rok szkolny - nowe wyzwania,
A grupa IV nie lubi próżnowania!

Dnia 15.09. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia kropki towarzyszyły nie tylko naszym zabawom, ale zdobiły także nasze ubrania. Podczas zajęć Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki, a następnie pochwaliły się swoimi talentami. Jak przystało na Dzień Kropki nie zabrakło również wielu zabaw, m.in.: tworzenia „Drużyny Kropersów”, liczenia kolorowych kropek, czy wyklejania plasteliną „Plecaka talentów”. Za każde wykonane zadanie dzieci otrzymywały kropkową nagrodę – czarne piegi. Na pamiątkę tego kreatywnego dnia, Przedszkolaki wykonały sobie zdjęcie w wesołej fotobudce.

mgr Urszula Matoga

Dzień dziecka to z pewnością ulubione święto zarówno tych najmłodszych, jak i trochę starszych. To jeden z tych dni, w którym nie może zabraknąć dobrej zabawy. Przedszkolaki z naszej grupy spędziły ten dzień bardzo intensywnie, uczestnicząc w wesołych grach i zabawach. Dużą atrakcją było również stworzenie małych kukiełek, które potem zostały wykorzystane podczas zabawy w paluszkowy teatrzyk. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością. W tym wyjątkowym dniu odwiedziła nas również Pani Dyrektor, która złożyła piękne życzenia i poczęstowała każdego pysznym lizakiem. Wiedząc już, że Dzień Dziecka jest świętem wszystkich dzieci na świecie, przez cały tydzień rozmawialiśmy o dzieciach z różnych stron świata, poznając ich zwyczaje oraz warunki życia. Każdy też wykonał swojego Indianina, który jest wspaniałą pamiątką z tego wyjątkowego tygodnia.

mgr Urszula Matoga

Siedząc w domu nie mamy czasu na nudę...
W kwietniu, z okazji Dnia Ziemi, w naszej grupie odbył się konkurs pt. "Fryzura dla Pani Ziemi".
Przedszkolaki przesłały nam zdjęcia swoich pięknych, kolorowych prac. Wybór nie był łatwy..., a po długich rozważaniach postanowiłyśmy nagrodzić wszystkich ośmiu uczestników!

I tak:

I miejsce: Janek, Maja, Natalia

II miejsce: Bartek, Blanka

III miejsce: Jakub, Jaś K., Julia C.

Jesteśmy zachwycone Waszą pracą i kreatywnością!

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Obiecane nagrody będą czekać na Was w przedszkolu.