3 czerwca grupa IV kolejny raz wzięła udział w zajęciach z „Robotyki”. Dzieci tym razem miały możliwość wybudowania z klocków LEGO „małpkę”, która za pomocą komputera została wprawiona w ruch i poruszała łapkami i głową. Zadanie to okazało się dość łatwe, ponieważ wszystkie zespoły wykonały to prawidłowo. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z robotyki.

Małgorzata Piotrowska

Monika Banasik

14 maja grupa IV kolejny raz wzięła udział w zajęciach z „Robotyki”. Dzieci tym razem miały możliwość wybudowania z klocków LEGO poruszających się „kibiców na trybunie”. Zadanie to okazało się dość łatwe, ponieważ wszystkie zespoły to zadanie wykonały prawidłowo. Kibice na trybunach poruszali się, co ucieszyło wszystkich. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z robotyki.

Małgorzata Piotrowska

Monika Banasik

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy. 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 3 maja upamiętnia uchwalenie w Polsce Konstytucji. Starsi koledzy ze szkoły Podstawowej nr 65 zaprezentowali nam krótki program artystyczny na temat obchodów tych świąt. Dzieci chętnie wysłuchały ciekawostek na temat tradycji obchodzenia tych świąt oraz mogły usłyszeć piękne wykonanie utworu Vivaldiego „Wiosna” na skrzypcach, ułożyć mapę Polski z puzzli i zaśpiewać hymn państwowy.

mgr Małgorzata Piotrowska

mgr Monika Banasik

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się, co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo "recykling". Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

mgr Małgorzata Piotrowska

mgr Monika Banasik