Konkurs plastyczny pt. „Moja ekologiczna ozdoba choinkowa” zakończony!
Wraz z Paniami organizatorkami serdecznie dziękujemy wszystkim naszym dzieciom za udział.
Gratulujemy Wojtusiowi zdobycia wyróżnienia oraz wielkie brawa dla Antosi, Julki, Blanki oraz Jasia!

mgr Urszula Matoga

Jak co roku w grudniu nasza grupa, pielęgnując bożonarodzeniowe tradycje zasiadła do wspólnej Wigilii. Przedszkolaki z radością pomagały nakrywać świąteczny stół, składały sobie życzenia dzieląc się białym opłatkiem oraz śpiewały kolędy. Grupowa Wigilia minęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni. Na jej zakończenie nie mogło oczywiście zabraknąć gwiazdkowych prezentów, które dzieci ochoczo rozpakowały, nie mogąc się doczekać wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz wszystkim Rodzicom za pomoc w uświetnieniu tego wyjątkowego dnia!

mgr Urszula Matoga

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. W tym roku naszej grupie przypadł zaszczyt przedstawienia Jasełek dla całej społeczności przedszkolnej. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Historia narodzin Jezusa, przeplatana była pięknymi pastorałkami i tańcami, a uroku dodawała jej niezwykła scenografia oraz starannie dobrane stroje aktorów. Przedstawienie wprowadziło zgromadzoną publiczność w niepowtarzalny, świąteczny nastrój, a nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami!

„Tup. tup, tup,
Tup, tup, tup,
A na śniegu ślady stóp,
Unoś dziś nogi swe,
Dzieci chcą już spotkać Cię…”

Mikołaj pamiętał także o nas i 7 grudnia pojawił się w naszej sali z mnóstwem prezentów. Przywitaliśmy go z wielką radością, grając i śpiewając. Podczas swojej wizyty Mikołaj sprawdził, czy grzeczne dzieci znają magiczne słowa… oczywiście, że znaliśmy! Wszyscy otrzymali prezenty, a uśmiech nie znikał nam z twarzy do końca dnia.

Święty Mikołaju – bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

mgr Agata Gaweł

Zapraszamy do oglądnięcia relacji z wizyty św. Mikołaja:

Wizyta świętego Mikołaja

Nasze Przedszkolaki to super Dzieciaki,  które z radością po raz kolejny wzięły udział w akcji „Robótka” dla Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. W tym roku dzieci wykonały piękną kartkę świąteczną dla jednej z najstarszych mieszkanek Niegowa - Pani Basi. W związku z trudnym czasem pandemii i ograniczonymi możliwościami obdarowywania różnorodnymi podarunkami Robótka 2020 stanęła pod znakiem… skarpety, dlatego też nasze Przedszkolaki poza ciepłymi słowami, podarowały Pani Basi również ciepłe i mięciutkie skarpety.

mgr Agata Gaweł

30 listopada był naprawdę magicznym dniem w naszej grupie. Od samego rana dało się odczuć atmosferę podekscytowania. Wszystko za sprawą zabawy andrzejkowej, która była zaplanowana na ten dzień. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje już od progu wprowadziły nas w świat wróżb i magii. Zanim rozpoczęliśmy andrzejkowe czary, porozmawialiśmy trochę o tym, skąd wzięła się tradycja wróżenia i na czym polega ten stary zwyczaj. Ustaliliśmy również, że wróżby to przede wszystkim zabawa i nie należy traktować ich zbyt poważnie. Andrzejkowe wróżenie rozpoczęło się od przedstawienia gości przybyłych na zabawę i wręczenia biletów. Ochotnicy mieli szanse zaprezentować swój kostium i opowiedzieć trochę o postaci, w którą się wcielili. Następnie przedszkolaki uczestnicząc w różnorodnych wróżbach, próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Nie zabrakło wróżenia z butów, przekłuwania serc z imionami, kręcenia butelką, cukierków z wróżbą, losowania kolorów, szczęśliwej liczby, a także zawodów. Okazało się, że wśród nas jest mnóstwo przyszłych aktorów, lekarzy, oraz piosenkarzy. Po wróżbach przyszła pora na tańce i zabawy przy skocznej muzyce. Niesamowitych emocji dostarczył taniec z balonem, który nie mógł spaść na podłogę.

Nikt z nas nie wie, czy spełni się jakaś usłyszana tego dnia wróżba, ale jedno jest pewne, wspomnienia z tego wyjątkowego wydarzenia na długo pozostaną w naszej pamięci.