W poniedziałek 11 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dziewczynki. Była to doskonała okazja, aby pokazać wszystkim młodym damom, jak bardzo są ważne i potrzebne dla świata, szczególnie przedszkolnego. Dziewczynki cały dzień czuły się jak prawdziwe księżniczki nosząc na głowach specjalnie przygotowane na tę okazję korony. Dzień był pełen wesołych zabaw tanecznych przy muzyce, które przypominały wszystkim przedszkolakom o właściwym stosowaniu zwrotów grzecznościowych. Nie zabrakło także zabawy spostrzegawczej „memory” przy tablicy multimedialnej i ćwiczeń rozwijających koordynację wzrokowo-ruchową z labiryntami typu „zaprowadź chłopca do dziewczynki”. Na koniec zajęć dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz małe upominki przygotowane przez Rodziców. Serdecznie dziękujemy!

Wszystkim naszym dziewczynkom życzymy, aby uśmiech gościł na ich buziach każdego dnia i aby wyrosły na mądre, szczęśliwe i silne kobiety.

mgr Beata Madej

W czwartek 30 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopca. Był to dzień wielkiej radości i śmiechu. Do większości naszych zabaw wykorzystaliśmy gazety, które stały się naszymi parkietami do tańca, kapeluszami, a także amunicją do wielkiej bitwy na zakończenie zajęć. Dzieci bawiły się w kole, w parach i przy muzyce. Wspólnie przedszkolaki przygotowały wielką planszę „Dnia Chłopca” kolorując części obrazka oraz litery. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale, a potem całą grupą zorganizowaliśmy wesołą sesję zdjęciową.

Dzięki Dniu Chłopca w naszej grupie dzieci pogłębiały pozytywne relacje rówieśnicze, integrowały się i poznawały w zabawie.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dla dzieci upominków i słodkości.

mgr Beata Madej

W poniedziałek 27 września nasza grupa wraz z przedszkolakami z grupy II wybrała się na wycieczkę do Multikina na projekcję filmu „Psi Patrol”. Była to pierwsza nasza wspólna wizyta w kinie. Film opowiadał o grupie piesków – ratowników, która znana jest dzieciom z telewizyjnych bajek. Tym razem Psi Patrol musiał pomóc mieszkańcom i zwierzętom Miasta Przygód. Historia wywołała na twarzach dzieci wiele emocji – były chwile smutne, radosne, a także budzące napięcie. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a przedszkolaki radośnie wróciły do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy mamie Mikołaja i mamie Alicji za opiekę nad dziećmi podczas wycieczki.

mgr Inga Kwiecień

W czwartek 23 września zaprosiliśmy Jesień do naszego przedszkola. Tego dnia naszym zabawom towarzyszyły kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Rozwiązywaliśmy jesienne zagadki, szukaliśmy par w liściastych memorach, kodowaliśmy kolorowe drzewa, dmuchaliśmy na jesienne liście. Na koniec zajęć przygotowaliśmy piękną pracę plastyczną przedstawiającą różnobarwne liście i owoce kasztanowca. Po zajęciach przedszkolaki wzięły udział w Happeningu Ekologicznym w ramach akcji „Sprzątanie świata” niosąc przygotowany wcześniej transparent „Śmieci STOP” oraz śpiewając piosenkę „Posprzątajmy świat”.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i Rodzicom za dary jesieni do kącika przyrodniczego.

mgr Inga Kwiecień

15 września 2021 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień wiary we własne możliwości, odkrywania talentów oraz rozwijania wyobraźni. Takiego dnia nie mogło zabraknąć w naszym kalendarzu!

Dzień Kropki rozpoczęliśmy od poznania historii dziewczynki o imieniu Vashiti, która odkrywała swój talent od małej kropki. Podczas zajęć bawiliśmy się kolorowymi kropkami w zabawach ruchowych, tanecznych, matematycznych i plastycznych. Na koniec każdy przedszkolak wykonał swoją kropkową pracę i otrzymał pamiątkowy dyplom. Wszystkie dzieła można było zobaczyć w galerii w holu przedszkola.

mgr Inga Kwiecień

W dniu 14 września 2021 r. naszą grupę odwiedził niezwykły gość – najukochańszy dziadziuś Mai i Marianki, który jest komandorem marynarki wojennej w stanie spoczynku. Przedszkolaki obejrzały piękną tematyczną prezentację. Dowiedziały się wiele o pracy żołnierza - marynarza, o jego zadaniach, ekwipunku i tradycjach marynarskich tj. świst trapowy towarzyszący oficerom podczas wejścia na okręt.

To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy serdecznie!