Tłusty Czwartek w tym roku wypadł 20 lutego. Grześ z samego rana przyniósł do przedszkola usmażony przez mamę chrust. Cała grupa zajadała się ze smakiem. Jeszcze dzieci dostały na podwieczorek pyszne pączki. Każde dziecko ze smakiem zjadło po jednym pączku, jednak nie wiadomo, ile jeszcze udało im się w ten dzień zjeść w domu. Wszystkim w tym dniu życzymy „Smacznego”.

mgr Małgorzata Piotrowska

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Grupa IV przyłączyła się do tego święta i też obchodziła Dzień Kota. Dzieci obejrzały film pt. „Kot – twój przyjaciel”. Poznały różne ciekawostki na temat życia kotów. Dowiedziały się, jak należy opiekować się kotem oraz, że mieć kota w domu to wielka odpowiedzialność. Wykonały pracę plastyczną techniką Origami pt. „Kot to mój przyjaciel” oraz bawiły się do piosenki „Puszek Okruszek”.

mgr Małgorzata Piotrowska

Gr. IV uroczyście obchodziła w przedszkolu Walentynki. Dzieci bawiły się do muzyki znanych dziecięcych przebojów. Robiły „Drzewko szczęścia” z czerwonych serduszek oraz laurki, które wręczały sobie nawzajem. Dostały słodkie czerwone lizaki, które smakowały dzisiaj wyjątkowo. A oto kilka zdjęć z naszej wspólnej zabawy walentynkowej.

mgr Małgorzata Piotrowska

Dnia 24.01.2020 roku odwiedził nasze przedszkole Pszczelarz, który zajmuje się pszczołami i posiada swoją pasiekę. Opowiedział dzieciom o fascynującym świecie pszczół. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje miód. Gdzie pszczoły mieszkają i z czego dawniej były budowane ule, a jak wygląda ul dziś. Poznały strój pszczelarza oraz urządzenia, którymi się posługuje. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwe pszczoły, posmakować miodu i pyłku kwiatowego.

mgr Małgorzata Piotrowska

23 stycznia 2020 roku grupa IV wzięła udział w zajęciach z „Robotyki”. Dzieci miały możliwość wybudowania kręcących się bączków z klocków LEGO. Zadanie to okazało się bardzo łatwe dla dzieci, bowiem wszystkie zespoły wykonały to zadanie wspaniale. Wszystkie bączki poruszały się i wydawały dźwięk. Po zakończonych warsztatach wszyscy byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.

mgr Małgorzata Piotrowska

Dnia 15 stycznia 2020 roku grupa IV wybrała się na oglądanie  Szopek Krakowskich. Po wejściu na salę, gdzie znajdowała się wystawa, dzieci zachwyciły się tak dużą ilością szopek. Były szopki małe i duże, zrobione przez dzieci i dorosłych. Szopki były wykonane z drewna, tektury, papieru, bibuły, koronki, a także z wykorzystaniem tworzyw poddanych recyklingowi. Obejrzeliśmy wszystkie szopki, a z najpiękniejszymi mamy zdjęcia.

mgr Monika Banasik