W dniu 5.03.2020 roku w gr. IV odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt. „Świat cyfr i figur geometrycznych”. Rodzice i dzieci wspólnie witali się przy piosence „Cześć, daj mi rękę”. Po przywitaniu Rodzice z dziećmi mieli możliwość zagrania w gry matematyczne „Zakrętkowe płatki”, „Bączek matematyczny”, „Muchy łakomczuchy”, „Koło fortuny”, „Zgaduj zgadula”. Rodzice usłyszeli kilka słów na temat Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne i wspólnie z dziećmi tą metodą się bawili. Na koniec wszyscy pożegnali się zabawą muzyczno – ruchową „Dalej w tany”.

mgr Monika Banasik

Dnia 02.03.2020 roku w naszym przedszkolu gościł pan Paweł, aktor z Teatru Groteska. Pan Paweł w sposób fantastyczny opowiedział dzieciom o przygodach trzech przyjaciół. Pokazał, w jak szybki sposób można zrobić z poszczególnych części zwierzęta węża, małpkę i motyla. Dzieci miały możliwość wspólnej zabawy ze zwierzętami.

mgr Małgorzata Piotrowska

Tłusty Czwartek w tym roku wypadł 20 lutego. Grześ z samego rana przyniósł do przedszkola usmażony przez mamę chrust. Cała grupa zajadała się ze smakiem. Jeszcze dzieci dostały na podwieczorek pyszne pączki. Każde dziecko ze smakiem zjadło po jednym pączku, jednak nie wiadomo, ile jeszcze udało im się w ten dzień zjeść w domu. Wszystkim w tym dniu życzymy „Smacznego”.

mgr Małgorzata Piotrowska

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Grupa IV przyłączyła się do tego święta i też obchodziła Dzień Kota. Dzieci obejrzały film pt. „Kot – twój przyjaciel”. Poznały różne ciekawostki na temat życia kotów. Dowiedziały się, jak należy opiekować się kotem oraz, że mieć kota w domu to wielka odpowiedzialność. Wykonały pracę plastyczną techniką Origami pt. „Kot to mój przyjaciel” oraz bawiły się do piosenki „Puszek Okruszek”.

mgr Małgorzata Piotrowska

Gr. IV uroczyście obchodziła w przedszkolu Walentynki. Dzieci bawiły się do muzyki znanych dziecięcych przebojów. Robiły „Drzewko szczęścia” z czerwonych serduszek oraz laurki, które wręczały sobie nawzajem. Dostały słodkie czerwone lizaki, które smakowały dzisiaj wyjątkowo. A oto kilka zdjęć z naszej wspólnej zabawy walentynkowej.

mgr Małgorzata Piotrowska

Dnia 24.01.2020 roku odwiedził nasze przedszkole Pszczelarz, który zajmuje się pszczołami i posiada swoją pasiekę. Opowiedział dzieciom o fascynującym świecie pszczół. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje miód. Gdzie pszczoły mieszkają i z czego dawniej były budowane ule, a jak wygląda ul dziś. Poznały strój pszczelarza oraz urządzenia, którymi się posługuje. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwe pszczoły, posmakować miodu i pyłku kwiatowego.