Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy. 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 3 maja upamiętnia uchwalenie w Polsce Konstytucji. Starsi koledzy ze szkoły Podstawowej nr 65 zaprezentowali nam krótki program artystyczny na temat obchodów tych świąt. Dzieci chętnie wysłuchały ciekawostek na temat tradycji obchodzenia tych świąt oraz mogły usłyszeć piękne wykonanie utworu Vivaldiego „Wiosna” na skrzypcach, ułożyć mapę Polski z puzzli i zaśpiewać hymn państwowy.

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się, co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo "recykling". Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

mgr Monika Banasik

27.03.2024r obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień teatru”. Całe zajęcia poświęcone były tematyce teatralnej, dzieci przypomniały sobie, co znajduje się w teatrze, poszerzyły słownictwo związane z teatrem mi.in: sufler, reżyser, scenograf, kurtyna, oświetlenie, widownia. Następnie w naszym teatrzyku odgrywane zostały scenki przygotowane przez dzieci, a na krzesełkach zasiadła prawdziwa widownia. Towarzyszyły temu niezapomniane emocje. Dużą frajdę sprawiło też specjalnie na tę okazje przygotowane teatralne memory. Na koniec nie zabrakło dobrej muzyki i gromkich oklasków.

mgr Małgorzata Piotrowska

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy  dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów dzieci szukały oznak nowej pory roku, poznały wiersze i piosenki o tematyce wiosennej.

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z grupy IV świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku.  Chusta animacyjna wirowała w rytm ulubionych wiosennych piosenek, niczym wielobarwny kwiat. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, śpiewając wiosenne piosenki. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.