Dzień Przedszkolaka został ustanowiony, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma dostarczyć dzieciom okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnych zabaw tanecznych przy ulubionych piosenkach, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z torem przeszkód.  Na zakończenie wspólnych, radosnych zabaw Przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz odznaki Super Przedszkolaka.

mgr Magdalena Galant

W dniu 15.09.2020 r. grupa VIII wraz z całą społecznością przedszkolną przystąpiła do obchodów dnia kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi oraz zabawy! W związku z tym symboliczna kropka towarzyszyła nam przez cały dzień podczas pobytu w przedszkolu, stanowiąc inspiracje do zabawy, tworzenia i działania.

mgr Justyna Krzemień

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze pomysły wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Nasze karty pracy również wypełnione były kolorowymi kropkami. Za pomocą farb stworzyliśmy fantazyjny obraz, a na koniec zrobiliśmy sesję zdjęciową upamiętniającą to wspaniałe święto. Było kolorowo  i radośnie!

mgr Magdalena Galant

Pomimo braku możliwości uczestniczenia w zajęciach w przedszkolu, chłopcy z grupy VII pod okiem swoich opiekunów dzielnie wykonują zaproponowane przez panie wychowawczynie zadania. Antoś podzielił się z nami efektami swojej pracy, jesteśmy naprawdę pod wrażeniem! Adam, jak to na wiosnę, zajął się roślinami w swoim ogrodzie. To naprawdę świetny sposób na naukę i zabawę! Filip również wspaniale sobie radzi podczas zdalnego nauczania i chętnie prezentuje nam swoje prace plastyczne. Wszyscy codziennie zdobywają nowe umiejętności. Mimo nietypowych warunków nasi chłopcy są bardzo dzielni  i jesteśmy z nich ogromnie dumne. Brawo!

mgr Aleksandra Karabinowska

mgr Klaudia Osińska

23 stycznia 2020 roku w grupie VIII zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków na wspólne warsztaty z pieczenia ciasteczek. To był naprawdę wyjątkowy czas, pełen uśmiechu, radości i zabawy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części warsztatowej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. Na koniec tego wyjątkowego spotkania dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.

Bardzo dziękujemy za obecność i wspólną zabawę!

mgr Justyna Krzemień

W środę 18.12.2019 r. w grupie VIII było bardzo uroczyście, był to bowiem dzień Wigilii przedszkolnej. Z tej okazji dzieci obejrzały Jasełka w wykonaniu grupy IV. Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń, a także czas wspólnego posiłku. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.