10 listopada 2021 r. obchodziliśmy w grupie VII Międzynarodowy Dzień Jeża. Dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z kolczastym zwierzątkiem, z zaciekawieniem wysłuchały bajki pt. „Dlaczego jeż zwija się w kulkę”, aktywnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach ilustrowanych ruchem i radosnych tańcach, zabawach matematycznych oraz ćwiczeniach grafomotorycznych.

mgr Agnieszka Kwiecień

W piątek 15.10.2021r. grupa VIII wraz z grupą I i IV uczestniczyła w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego. Dzieci z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi emocjami wędrowały po alejkach ZOO, wypatrując zwierząt oglądanych na co dzień na obrazkach i w programach telewizyjnych. Obserwowaliśmy wygląd zwierząt, ich zachowanie, warunki życia i przygotowywane dla nich jedzenie. Największym zainteresowaniem cieszyły się żyrafy, pingwiny, foka, różnej wielkości koty, no i oczywiście słonie! Wiele radości sprawił pobyt w Mini-ZOO, gdzie dzieci miały bezpośredni kontakt z udomowionymi zwierzętami: kozami, królikami, osiołkiem, kucykiem i lamą. Wrażenia z wycieczki na pewno będą nam jeszcze długo towarzyszyć!

mgr Justyna Krzemień

W piątek 8.10.2021 r. obchodziliśmy w Grupie VIII Dzień Drzewa. Dowiedzieliśmy się, jak zbudowane jest drzewo, oglądaliśmy ilustracje drzew w trakcie różnych pór roku, dostępnymi zmysłami poznawaliśmy liście, korę i gałązki. Główną atrakcją obchodów Święta Drzewa była zabawa tropiąca w ogrodzie przedszkolnym. Udało nam się wykonać wszystkie zaplanowane zadania i zdobyliśmy piękny dyplom!

mgr Justyna Krzemień

1 czerwca to święto wszystkich Dzieci. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości, ale i wielu niespodzianek …

Dzieci zgodnie z założeniami tego wspaniałego dnia uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach, którym towarzyszyły beztroska radość i dużo śmiechu. Nie mogło również zabraknąć słodkich niespodzianek przygotowanych przez naszą przedszkolną kuchnię. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia każdy przedszkolak otrzymał od Pań Dyrektor prezent – jajko niespodziankę.

Z okazji Waszego święta, raz jeszcze składamy życzenia radosnego dzieciństwa, wspaniałych przygód i wielu przyjaciół. Niech każdy dzień będzie dla Was pełen beztroskiej zabawy i przynosi Wam wiele uśmiechu oraz radości!

mgr Ewelina Kuś

mgr Justyna Krzemień

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Chłopcy z grupy VII przygotowywali się do świętowania tego dnia już przez kilka poprzedzających dni. Chłopcy szczególnie zastanawiali się, jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.

mgr Magdalena Galant

mgr Klaudia Osińska

Powitanie wiosny w grupie VIII wiązało się z lekką tęsknotą za zimą, ale przede wszystkim z radością i zaciekawieniem związanym z nową porą roku. Aby doświadczyć zmian, jakie zachodzą w przyrodzie, założyliśmy w sali mały ogródek: posialiśmy nasiona rzeżuchy oraz posadziliśmy cebule, z których wyrosną kwiaty. Dzieci poznawały różne gatunki cebul, badały, co kryją w środku, ustalały, jakie warunki są niezbędne, by roślina urosła i zakwitła. Wiosnę witamy również tańcem, słuchając piosenek o wiosennej tematyce oraz wykonując prace plastyczne. Wiosenne kwiaty i gałązki forsycji pięknie ozdobiły naszą salę.

Ewelina Kuś

Justyna Krzemień