1 czerwca to święto wszystkich Dzieci. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości, ale i wielu niespodzianek …

Dzieci zgodnie z założeniami tego wspaniałego dnia uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach, którym towarzyszyły beztroska radość i dużo śmiechu. Nie mogło również zabraknąć słodkich niespodzianek przygotowanych przez naszą przedszkolną kuchnię. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia każdy przedszkolak otrzymał od Pań Dyrektor prezent – jajko niespodziankę.

Z okazji Waszego święta, raz jeszcze składamy życzenia radosnego dzieciństwa, wspaniałych przygód i wielu przyjaciół. Niech każdy dzień będzie dla Was pełen beztroskiej zabawy i przynosi Wam wiele uśmiechu oraz radości!

mgr Ewelina Kuś

mgr Justyna Krzemień

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Chłopcy z grupy VII przygotowywali się do świętowania tego dnia już przez kilka poprzedzających dni. Chłopcy szczególnie zastanawiali się, jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.

mgr Klaudia Osińska

Powitanie wiosny w grupie VIII wiązało się z lekką tęsknotą za zimą, ale przede wszystkim z radością i zaciekawieniem związanym z nową porą roku. Aby doświadczyć zmian, jakie zachodzą w przyrodzie, założyliśmy w sali mały ogródek: posialiśmy nasiona rzeżuchy oraz posadziliśmy cebule, z których wyrosną kwiaty. Dzieci poznawały różne gatunki cebul, badały, co kryją w środku, ustalały, jakie warunki są niezbędne, by roślina urosła i zakwitła. Wiosnę witamy również tańcem, słuchając piosenek o wiosennej tematyce oraz wykonując prace plastyczne. Wiosenne kwiaty i gałązki forsycji pięknie ozdobiły naszą salę.

Ewelina Kuś

Justyna Krzemień

W dniu 19 marca 2021 roku nasze przedszkole odwiedzili strażnicy miejscy z miasteczkiem komunikacyjnym „Autochodzik”, by przypomnieć nam o bezpiecznym zachowaniu się na drodze i w pobliżu niej. Po teorii nadszedł czas na praktykę. Dzieci wspaniale bawiły się w kolorowym miasteczku drogowym, w trakcie zabawy utrwaliły zasady ruchu drogowego, jako kierowcy pojazdów oraz piesi.

Serdecznie dziękujemy za to spotkanie i czekamy na kolejne.

mgr Justyna Krzemień

mgr Ewelina Kuś

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Chłopcy z grupy VII przygotowywali się  do świętowania i uroczystego powitania nowej pory roku już przez kilka poprzedzających dni. Powitanie WIOSNY rozpoczęliśmy od oglądnięcia prezentacji multimedialnej, w której poznaliśmy wiosenne zwiastuny. Następnie wyszukiwaliśmy oraz wskazywaliśmy w rozsypance obrazkowej poszczególne symbole. Daliśmy się ponieść muzyce podczas wspólnych tańców słuchając wiosennego walczyka. Wspólnymi siłami stworzyliśmy makietę ilustrującą nadejście nowej pory roku. Na gałązkach pojawiły się mięciutkie bazie, które mieliśmy okazję obejrzeć i dotknąć, a na ich wzór stworzyliśmy naszą wersję wierzbowych kotków. Postanowiliśmy za pomocą farb namalować wiosenne kwiaty w doniczce, jak również wykonać piękne różnobarwne tulipany oraz kolorowe drzewka, które zdobią nasz kącik przyrodniczy. Przy akompaniamencie dyrygenta zagraliśmy wiosenny koncert na łące. Ćwiczyliśmy również naszą koordynację wzrokowo – ruchową układając puzzle składające się z różnej ilości elementów. Wsłuchując się w opowieść muzyczną postanowiliśmy wybrać się w wiosenną podróż po różnych okolicznych zakątkach. Zainspirowani tą piękną historią wspólnie wykonaliśmy wiosenny plakat przedstawiający postać Pani Wiosny.  Uwieńczeniem naszych zajęć było posadzenie roślinki, którą będziemy codziennie pielęgnować oraz obserwować jak przeobraża się w piękny, pachnący kwiat – już nie możemy się doczekać!

mgr Magdalena Galant

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Chłopcy z grupy VII również mieli okazję wspólnie zintegrować się na balu, którego hasłem przewodnim była ZIMOWA KRAINA. Dzieci tego dnia przebrały się za różne postacie. Przedszkolaki doskonale bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w rozmaitych zabawach, a bajkowa atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci.