Powitanie wiosny w grupie VIII wiązało się z lekką tęsknotą za zimą, ale przede wszystkim z radością i zaciekawieniem związanym z nową porą roku. Aby doświadczyć zmian, jakie zachodzą w przyrodzie, założyliśmy w sali mały ogródek: posialiśmy nasiona rzeżuchy oraz posadziliśmy cebule, z których wyrosną kwiaty. Dzieci poznawały różne gatunki cebul, badały, co kryją w środku, ustalały, jakie warunki są niezbędne, by roślina urosła i zakwitła. Wiosnę witamy również tańcem, słuchając piosenek o wiosennej tematyce oraz wykonując prace plastyczne. Wiosenne kwiaty i gałązki forsycji pięknie ozdobiły naszą salę.

Ewelina Kuś

Justyna Krzemień

W dniu 19 marca 2021 roku nasze przedszkole odwiedzili strażnicy miejscy z miasteczkiem komunikacyjnym „Autochodzik”, by przypomnieć nam o bezpiecznym zachowaniu się na drodze i w pobliżu niej. Po teorii nadszedł czas na praktykę. Dzieci wspaniale bawiły się w kolorowym miasteczku drogowym, w trakcie zabawy utrwaliły zasady ruchu drogowego, jako kierowcy pojazdów oraz piesi.

Serdecznie dziękujemy za to spotkanie i czekamy na kolejne.

mgr Ewelina Kuś

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Chłopcy z grupy VII przygotowywali się  do świętowania i uroczystego powitania nowej pory roku już przez kilka poprzedzających dni. Powitanie WIOSNY rozpoczęliśmy od oglądnięcia prezentacji multimedialnej, w której poznaliśmy wiosenne zwiastuny. Następnie wyszukiwaliśmy oraz wskazywaliśmy w rozsypance obrazkowej poszczególne symbole. Daliśmy się ponieść muzyce podczas wspólnych tańców słuchając wiosennego walczyka. Wspólnymi siłami stworzyliśmy makietę ilustrującą nadejście nowej pory roku. Na gałązkach pojawiły się mięciutkie bazie, które mieliśmy okazję obejrzeć i dotknąć, a na ich wzór stworzyliśmy naszą wersję wierzbowych kotków. Postanowiliśmy za pomocą farb namalować wiosenne kwiaty w doniczce, jak również wykonać piękne różnobarwne tulipany oraz kolorowe drzewka, które zdobią nasz kącik przyrodniczy. Przy akompaniamencie dyrygenta zagraliśmy wiosenny koncert na łące. Ćwiczyliśmy również naszą koordynację wzrokowo – ruchową układając puzzle składające się z różnej ilości elementów. Wsłuchując się w opowieść muzyczną postanowiliśmy wybrać się w wiosenną podróż po różnych okolicznych zakątkach. Zainspirowani tą piękną historią wspólnie wykonaliśmy wiosenny plakat przedstawiający postać Pani Wiosny.  Uwieńczeniem naszych zajęć było posadzenie roślinki, którą będziemy codziennie pielęgnować oraz obserwować jak przeobraża się w piękny, pachnący kwiat – już nie możemy się doczekać!

mgr Klaudia Osińska

mgr Magdalena Galant

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Chłopcy z grupy VII również mieli okazję wspólnie zintegrować się na balu, którego hasłem przewodnim była ZIMOWA KRAINA. Dzieci tego dnia przebrały się za różne postacie. Przedszkolaki doskonale bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w rozmaitych zabawach, a bajkowa atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci.

mgr Klaudia Osińska

mgr Magdalena Galant

W dniu 4.02.2021 r. Przedszkolaki z grupy VIII uczestniczyły wraz z grupą V i VI w Balu Karnawałowym. Przedszkolna aula zmieniła się w Zimową Krainę, gdzie wszyscy dobrze się bawili i chętnie uczestniczyli w tańcach, pląsach i zabawach prowadzonych przez wodzireja. Dużo radości sprawiło wszystkim dzieciom wspólne łapanie baniek mydlanych, energetyczna zabawa w rekina, naśladowanie tanecznych ruchów czy zabawy z chustą… Na koniec balu dzieci były zmęczone, ale zadowolone i uśmiechnięte!

mgr Justyna Krzemień

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku każdego wnuka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. W związku z tym Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszej grupie bardzo uroczyście. Dzieci w tym roku nie mogły zaprosić do przedszkola swoich dziadków, więc przygotowały specjalnie dla nich program artystyczny, który został nagrany. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.