14 czerwca nasza grupa, w nagrodę za udział w akcji „Kino za baterie” wybrała się do kina na eko-bajkę pt.: „Jeżyk i Przyjaciele”. Para dzielnych przyjaciół – jeżyk i wiewiór, stawiając czoła wielu trudnościom, by uratować leśne zwierzęta przed suszą, uświadomiły naszym przedszkolakom, jak ważni w naszym życiu są przyjaciele i ich wsparcie w trudnych sytuacjach. Choć czas spędzony w kinie upłynął nam szybko, morał z tej „kolczastej bajki” pozostanie z nami na zawsze.

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim za włączenie się w zbiórkę zużytych baterii oraz przyczynienie się do ochrony naszego środowiska!

mgr Agata Gaweł – koordynator akcji

W czwartek, 9 czerwca do naszej grupy zawitały Panie Policjantki wraz z pluszowym „Inspektorem Wawelkiem”. W trakcie wspólnych zabaw, przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania się w czasie letniego wypoczynku oraz zostały uwrażliwione na zachowanie ostrożności w przypadku kontaktu z osobami nieznajomymi. Dzieci wykazały się świetną znajomością numeru alarmowego 112, a także dużą wiedzą postępowania w przypadku zgubienia się. Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak miał możliwość odbicia na kartce linii papilarnych swojej dłoni i zabrania ze sobą pamiątkowych upominków.

mgr Urszula Matoga

1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt dla wszystkich dzieci – zarówno tych małych, jak i dużych. Ten dzień również w naszej grupie upłynął w wyjątkowej atmosferze. Już od samego rana na Przedszkolaki czekało wesołe śniadanie, w postaci smakowitej kanapki, po którym pełni sił, ochoczo ruszyły do tanecznych zabaw z „DJ-em Arbuzem”. Kolejną niespodzianką były wspaniale przygotowane konkurencje sportowe w ogrodzie przedszkolnym, nawiązujące do ochrony przyrody oraz słodkie upominki i kolorowe piłki wręczone każdemu dziecku przez Panią Dyrektor. Po powrocie do przedszkola nie zabrakło również kulinarnych pyszności, które wypełniły brzuchy małych łasuchów. Moc atrakcji z pewnością sprawiła, że ten dzień zostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.

Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego co najpiękniejsze!

mgr Urszula Matoga

26 maja Przedszkolaki przywitały Rodziców na majowych zajęciach otwartych pt.: „NA ZIELONEJ ŁĄCE, CZAS MIŁO PŁYNIE DZIECIOM, RODZICOM I BIEDRONCE”. Przenosząc się na łąkę pełną owadów, wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach muzyczno–ruchowych oraz grach dydaktycznych. Dzieci miały okazję pochwalić się Rodzicom swoimi umiejętnościami matematycznymi oraz czytelniczymi, a na zakończenie, pamiętając w szczególności o swoich mamach w Dniu ich święta, zaprezentowały występ artystyczny, sprawiając, że nie jednej z Nich łza zakręciła się w oku. Wyjątkowość tego dnia uświetniły samodzielnie wykonanymi upominkami, które z radością wręczyli swoim ukochanym Rodzicom.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za radosne spotkanie!

Pszczółki dużo latają

i ludziom mówią, że wesołe życie mają.

Nie znam zbyt wielu pszczółek,

coraz ich mniej na świecie.

Mordują je złe szerszenie

i osy – czy wiecie?!

Bez pszczółek świat nasz cały

barwy kwiatów postrada.

I zniknąć może przy tym cała ludzi gromada -

jeśli nam pszczółek zabraknie.

Więc chronić je należy

i wiedzę o nich rozprzestrzeniać

Wśród dzieci i młodzieży!

W. Lonycz

19 maja nasze Przedszkolaki z okazji Światowego Dnia Pszczół włączyły się w akcję „sadzenia drzew/krzewów miododajnych”, zorganizowaną przez Fundację Ratujemy Pszczoły. Dzieci dzielnie pracowały w przedszkolnym ogrodzie, przyczyniając się do ratowania małych przyjaciół, którzy z pewnością już wkrótce pojawią się na naszych sadzonkach.

mgr Agata Gaweł

W środę 18 maja nasza grupa wybrała się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu oraz tunelami utworzonymi pod koronami drzew, a niezwykłość różnorodnych gatunków roślin przyciągała wzrok niejednego przedszkolaka. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, czemu służą tabliczki przy roślinach oraz samodzielnie próbowały odczytywać ich nazwy, a także z radością rozpoznawały znajome gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych. Choć czas spędzony na łonie przyrody minął szybko, na dłużej z pewnością zostaną z nami wspomnienia z „zielonej krainy”.