W piątek 18.12.2020 r. odbyła się uroczysta „Wigilia” upamiętniająca tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Na wspólnym stole pojawił się barszcz i ryby - tradycyjne potrawy wigilijne. Były życzenia, prezenty pod choinką i wspólne kolędowanie. Nie zabrakło również słodkości, a wszystko to w bardzo radosnej i serdecznej atmosferze.

mgr Małgorzata Piotrowska

10 grudnia 2020 roku odbyły się kolejne zajęcia z robotyki w naszej grupie. Dzieci miały za zadanie ułożyć z klocków lego krokodyla. Misja wydawała się trudna, ale jak zwykle zdolne przedszkolaki poradziły sobie na medal. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

mgr Monika Banasik

W dniu 7 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Mikołaja. W tym roku także o nas nie zapomniał i przyniósł nam wspaniałe prezenty. Wizyta Mikołaja była bardzo radosna i miła, zaśpiewaliśmy piosenkę dla Mikołaja i porozmawialiśmy z Mikołajem na temat dobrego zachowania. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku Mikołaj również nas odwiedzi. Życzymy mu dużo zdrowia i siły na cały rok.

mgr Małgorzata Piotrowska

Jak co roku w przedszkolu obchodziliśmy "Andrzejki". W tym roku trochę inaczej niż zwykle, ze względu na pandemię, każda grupa obchodziła Andrzejki w swojej sali. W przepięknych przebraniach  tańczyliśmy, bawiliśmy się przy wróżbach (oczywiście w formie zabawy) i przypomnieliśmy sobie tradycje obchodzenia tego święta w Polsce. Zabawa była udana i dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji i radości.

mgr Małgorzata Piotrowska

W ramach zajęć otwartych dla rodziców, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, nagraliśmy zajęcia dla rodziców pt. „Jesień wokół nas”. Głównym celem zajęć było rozwijanie myślenia twórczego u dzieci sześcioletnich. W ramach zajęć uczyliśmy się współdziałać w grupie i odczuwać radość ze wspólnej zabawy. Dzieci wypowiadały się na temat jesieni. Doskonaliliśmy dużą i mała motorykę, rozwijaliśmy logiczne myślenie. Poprzez zabawy utrwalaliśmy poznane litery i cyfry. Śpiewaliśmy piosenkę o „Idzie polem Pani Jesień”. Poprzez zabawę matematyczną z wykorzystaniem kuferka matematycznego utrwalaliśmy poznane cyfry. Wspólnie układaliśmy „Jesienne sudoku”, a na koniec bawiliśmy się z chustą animacyjną Klanza.

mgr Małgorzata Piotrowska

25 listopada obchodzone jest święto Pluszowego Misia. w tym roku dzieci nie mogły przynieść do przedszkola swojego misia i były z tego powodu trochę smutne, ale dobra zabawa i muzyka sprawiły, że uśmiech na twarzy zaraz zagościł. Dzieci postanowiły opowiedzieć o swoich misiach, jak miś ma na imię, jaki ma kolor, czy jest duży i jak razem spędzają czas. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski, a czasem niezastąpiony. Miś towarzyszy im zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Na koniec wszystkie przedszkolaki zrobiły pracę plastyczną z kół pt. „Mój miś, to mój przyjaciel”.