27 maja dzieci z grupy VI uczestniczyły w kolejnych zajęciach z robotyki. Po przypomnieniu zasad i reguł obowiązujących podczas zajęć, przedszkolaki rozpoczęły budowę „krokodyla” z klocków. Wcześniej poznały bohatera swojej układanki podczas oglądania krótkiej animacji. Kiedy budowanie zostało zakończone, poznając kod do zaprogramowania ruchów swojego krokodyla rozpoczęła się zabawa, podczas której konstrukcja została wprowadzona w ruch. Podczas zajęć panowało duże skupienie i zaangażowanie małych konstruktorów. Na koniec każdy z uczestników z podziwem oglądał swoje dzieło. Dodatkowym atutem zajęć była praca zespołowa o charakterze integracyjnym.

mgr Monika Banasik

27 maja 2021 roku dzieci z grupy VI uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Mali Mistrzowie – tramwajem do Mistrzejowic”. Podczas warsztatów dzieci poznały budowę tramwaju, poszerzyły swoja wiedzę na temat różnych rodzajów transportu publicznego oraz dowiedziały się, jakich zasad bezpieczeństwa należy bezwzględnie przestrzegać  podczas pobytu na budowie i w komunikacji miejskiej. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w rozmaitych zadaniach konstrukcyjnych i ruchowych. Prowadzący warsztaty zaprezentowali prezentację multimedialną na temat środków transportu. Zdobytą wiedzę podczas warsztatów i utrwalenie zasad bezpieczeństwa, dzieci miały okazje wykorzystać w praktyce podejmując samodzielną budowę linii tramwajowej. Rezultat ich pracy był zdumiewający. Na koniec każdy uczestnik warsztatów Mały Mistrz otrzymał pamiątkowy dyplom. Dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach zdobywając nowa wiedzę poprzez zabawę, chętnie odpowiadały na zadane pytania i udzielały poprawnych odpowiedzi.

mgr Monika Banasik

W dniu 26.05.2021 r. obchodziliśmy święto  naszych mam.  Niestety ze względu na warunki pandemii nie mogliśmy zaprosić rodziców na występy przygotowane specjalnie z tej okazji do przedszkola, ale nagraliśmy film dla rodziców i udostępniliśmy poprzez email i komunikator messenger. W przepięknej scenerii dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla rodziców, nie zabrakło również tańców w wykonaniu małych aktorów (taniec belgijski i kowbojski). Przedszkolaki wykonały  bardzo ciekawą instrumentację, wykorzystując do tego drewniane pałeczki. Na koniec występów dzieci wykonały wzruszający taniec z sercami, które wcześnie  wykonały jako prezent dla swoich rodziców.

mgr Monika Banasik

Jak co roku w przedszkolu obchodziliśmy Dzień dziecka.

Jedno z najważniejszych dni w naszym przedszkolu. Już od samego rana moc niespodzianek, powitała nas wyjątkowa kolorowa sala, na śniadanie uśmiechały się do nas kanapki. Po śniadaniu obejrzeliśmy bajkę, w której uczestniczyły panie nauczycielki z naszego przedszkola, a na koniec także życzenia od Pani Dyrektor.

To jeszcze nie koniec atrakcji. W sali odbyła się przedszkolna dyskoteka, zdjęcia z foto ramek i piękne balony. Po dyskotece udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego na rozdanie nagród z akcji Rowerowy Maj. Najlepszą grupą, która najwięcej razy przyjechała na rowerze bądź hulajnodze w miesiącu maju okazała się grupa VI. Po wręczeniu nagród zjedliśmy lody w sali.

Kolejną niespodzianką były zabawki od Pani Dyrektor dla naszej grupy, a to nie koniec niespodzianek, ponieważ zostaliśmy poczęstowani truskaweczkami w czekoladzie i pysznymi babeczkami na deser.

To był dzień pełen pozytywnej energii i wrażeń.

mgr Monika Banasik

W dniu 20.05.2021 r. grupa VI wraz paniami wychowawczyniami uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych w ramach realizowanego pilotażu z doradztwa zawodowego w Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie.

W ramach warsztatów dzieci dowiedziały się, jak należy obchodzić się z urządzeniami elektrycznymi, jak powstaje prąd oraz  poznały zawód elektryka. Z wielkim entuzjazmem dzieci przyglądały się eksperymentom pokazywanym przez uczniów szkoły, brały czynny udział w eksperymentach pod czujnym okiem organizatorów i pań wychowawczyń. Na koniec dzieci zwiedziły niektóre sale znajdujące się w szkole, największym zainteresowaniem cieszyła się sala komputerowa.

Z wypiekami na twarzy i ogromem wrażeń oraz zdobytej wiedzy dzieci powróciły do przedszkola.

mgr Monika Banasik

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy, jednym słowem to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. W tym dniu dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka oraz jak należy korzystać z książek. Projektowały swoją okładkę oraz robiły zakładkę do książki. Światowy dzień książki to święto wszystkich miłośników książek. Dzieci z grupy szóstej do tych miłośników należą i wiedzą, że książka to najlepszy przyjaciel człowieka.

mgr Małgorzata Piotrowska