„Nigdy nie żałuj uśmiechu,

uśmiech jest mową duszy.

Gdy słowa nic nie pomogą

uśmiech serca poruszy”

2 października obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Uśmiechu. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy. Dzieci wysłuchały bajki opowiadającej o sile uśmiechu i zatańczyły taniec radości.  Bawiły się z uśmiechniętymi emotkami i rysowały uśmiechy na balonach. Na koniec wykonały z kolorowego papieru i plasteliny uśmiechnięte kwiatki oraz robiły sobie zdjęcia ze specjalnym uśmiechem i żółtym kwiatem.

mgr Monika Banasik

30 września to doprawdy wyjątkowa data w kalendarzu. Bowiem wszyscy chłopcy, starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto „Dzień chłopaka”.  Grupa VI też świętowała, były życzenia, tańce, konkursy, niespodzianki i drobne upominki dla wszystkich chłopców.

mgr Monika Banasik

Dnia 23 września dzieci z grupy VI witały pierwszy dzień jesieni w ogrodzie przedszkolnym. Szukały Pani Jesieni w zabawie tropiącej pt. „Gdzie jesteś pani jesień?”, po wskazówkach odnalazły ukryty skarb i propozycje dalszej zabawy. Miały posegregować kolorowe liście i ułożyć z nich napis  „Jesień”, potem bawiły się chustą animacyjną KLANZA, brały udział w licznych zabawach ruchowych z wykorzystaniem hula- hop i kolorowych woreczków. Zabawy nie było by końca, ale czas szybko mijał i przyszła pora wrócić do przedszkola na pyszny obiad.

mgr Monika Banasik

Dzień 20 września to ważna data w kalendarzu małego przedszkolaka. To święto wszystkich przedszkolaków. Grupa VI też uroczyście obchodziła to święto. Były tańce, zabawy z balonami, z hula- hop, z kolorowymi wstążkami, konkursy oraz słodki poczęstunek. Na koniec dzieci dostały dyplomy za udział w zabawie z okazji Dnia Przedszkolaka.

mgr Monika Banasik

1 czerwca 2020 to data w kalendarzu ważna dla wszystkich dzieci, gdyż wtedy obchodzą swoje święto „Dzień dziecka”. Dzieci z grupy IV też świętowały. Choć było ich mało, dobrze się bawiły. Tańczyły do znanych i lubianych piosenek dziecięcych, bawiły się z chustą KLANZA i brały udział w konkursach. Nagrodą były świecące uśmiechnięte breloczki. Wszystkim dzieciom z grupy IV życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy.

mgr Monika Banasik

W dniu 5.03.2020 roku w gr. IV odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt. „Świat cyfr i figur geometrycznych”. Rodzice i dzieci wspólnie witali się przy piosence „Cześć, daj mi rękę”. Po przywitaniu Rodzice z dziećmi mieli możliwość zagrania w gry matematyczne „Zakrętkowe płatki”, „Bączek matematyczny”, „Muchy łakomczuchy”, „Koło fortuny”, „Zgaduj zgadula”. Rodzice usłyszeli kilka słów na temat Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne i wspólnie z dziećmi tą metodą się bawili. Na koniec wszyscy pożegnali się zabawą muzyczno – ruchową „Dalej w tany”.