Wiosna to najpiękniejsza pora roku, bowiem wtedy wszystko budzi się do życia. Każdy, mały czy duży jest uśmiechnięty i zadowolony. Dzieci z gr VI pożegnały zimę tańcem i piosenką, a nową porę roku przywitały radośnie i wesoło, bawiąc się przy piosenkach takich jak „Wiosna radosna” i „Maszeruje wiosna”. Segregowały obrazki do czterech pór roku, zrobiły piękny napis z kwiatów „Wiosna” oraz wykonały pracę plastyczną pt. „Pani Wiosna”. Piękny plakat „Pani Wiosny” zdobi salę dzieci i przypomina im, że wiosną trzeba być miłym i życzliwym dla wszystkich ludzi.

mgr Małgorzata Piotrowska

„Dzień inny niż zwykle” – 12 marca to dzień matematyki. Grupa VI też uroczyście odchodziła to święto. Zaraz po śniadaniu wyszliśmy na aulę, by pobawić się z dywanem matematycznym. Liczne gry i zabawy sprawiły dzieciom wiele radości. W sali dzieci grały na bum bum rurkach, bawiły się z kuferkiem edukacyjnym, gdzie wykorzystały piankowe patyczki i kolorowe klocki do zabawy w kodowanie. Na koniec bawiły się cyframi z wykorzystaniem stonogi i kolorowały obrazek według podanego kodu. Dzień ten sprawił wszystkim nam wiele radości i uśmiechu.

mgr Małgorzata Piotrowska

Dzień 8 marca to kartka w kalendarzu ważna dla wszystkich kobiet, bowiem wtedy wszystkie kobiety, małe czy duże mają swoje święto. Chłopcy z grupy VI też o tym dniu pamiętali i zrobili dziewczynkom niespodziankę w postaci prezentów i słodyczy. Wszyscy bawili się przy rytmach muzyki dziecięcej. Odbył się też konkurs na najładniejszy taniec, zwyciężył Mikołaj K.

mgr Małgorzata Piotrowska

W piątek 19.02.2021 r. odbyły się zajęcia otwarte pt. „Zima” dla rodziców (w formie nagrywanej ze względu na Covid). Dzieci wysłuchały listu od „Pani Zimy", obejrzały film o zimowych zjawiskach atmosferycznych i prezentację multimedialną, odpowiadały na pytania dotyczące filmu. Zajęcia obejmowały również zabawy z  gumą sensoryczną, zabawy z kodowaniem oraz aktywne słuchanie muzyki. Na koniec dzieci otrzymały niespodziankę od Pani Zimy.

mgr Monika Banasik

mgr Małgorzata Piotrowska

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Grupa VI przyłączyła się do tego święta i też obchodziła dzień kota. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. „Kot – twój przyjaciel”. Poznały różne ciekawostki na temat życia kotów. Dowiedziały się, jak należy opiekować się kotem oraz że mieć kota w domu to wielka odpowiedzialność. Wykonały  pracę plastyczną  pt.: „Kot to mój przyjaciel” oraz bawiły się do piosenki „Puszek Okruszek”.

mgr Małgorzata Piotrowska

„Tłusty czwartek” - w grupie VI nie zapomnieliśmy o tradycji i w ubiegły czwartek obecne dzieci z naszej grupy, zajadały się ze smakiem pysznymi pączkami.

mgr Monika Banasik