„DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA JEST WŁAŚNIE DZISIAJ,

TO ŚWIĘTO ANI, BASI I KRZYSIA.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA, KAŻDY TO WIE,

BAWI SIĘ Z NAMI KTO TYLKO CHCE!”

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. W tym roku Dzień Przedszkolaka wypadł w niedzielę, dlatego my świętowaliśmy dzisiaj. W Dniu Przedszkolaka i w naszej grupie nie mogło zabraknąć atrakcji. Aby oficjalnie rozpocząć wspólne świętowanie dzieci głośno zaśpiewały piosenkę „Dzień Przedszkolaka”, a potem wspólnie stworzyły akompaniament z wykorzystaniem instrumentów. Kolejnym punktem był quiz wiedzy o naszym przedszkolu, który sprawił dzieciom wiele radości. Wspólnie bawiliśmy się przy ulubionych dziecięcych przebojach. A ponieważ dzisiaj „dla wszystkich Dzieci Słonko mocno świeci” odbijaliśmy nasze dłonie, by wykonać pracę plastyczną upamiętniającą ten wyjątkowy dzień. Gwoździem programu była niespodzianka dla Naszych Milusińskich… Wyjście do kina, ale kina wyjątkowego, bo w naszej sali. Panie wręczyły dzieciom bilety, dzieci zajęły miejsca w kinowej sali, każdy otrzymał popcorn i film rozpoczął się… To był wyjątkowy dzień, bo i wyjątkowe święto – Święto Wszystkich Przedszkolaków!!!

mgr Ewelina Śliwa

15 września 2020 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Dzień Kropki to także dzień odwagi i zabaw, których w naszej grupie nie mogło zabraknąć. Podczas zajęć oglądaliśmy film, który pokazał nam, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashiti. Jej historia uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENTY. Tego dnia wszystkie zabawy związane były oczywiście z kropkami: uciekające kropki, które próbowaliśmy złapać, kropkowe memory, znikające kropki, brakujące połówki kropek, tańczące kropki czy kropkowe szaleństwo – nasza wspólna praca plastyczna. Tego dnia patrzyliśmy na kropki zupełnie inaczej…

Bo przecież kropki są fajne i .

mgr Ewelina Śliwa

W kolejnym tygodniu kształcenia na odległość został zaproponowany temat Nasza Ojczyzna, nasz kraj, w związku z Dniem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja.

Tematyka patriotyczna realizowana była poprzez poznawanie piosenek, wierszy i legend polskich. Przedszkolaki zdobywały wiedzę dotyczącą różnych regionów naszego kraju poprzez rozwiązywanie zagadek, wypełnianie kart pracy. Poznawały symbole narodowe (flaga, hymn, godło).

Mogły wykonać takie prace plastyczne jak: smok czy pocztówka z Krakowa dla koleżanki lub kolegi z przedszkola. Został ogłoszony również konkurs na Patriotyczne cudeńka z papieru, a Przedszkolaki, które wykonały prace otrzymały w nagrodę Kotylion Małego Patrioty i grę planszową w wersji PDF.

mgr Marta Bielecka

Z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia nasze dzieci mogły podjąć działania proekologiczne w kolejnym tygodniu nieobecności w przedszkolu. Dowiedziały się, co mogą, jako Przedszkolaki zrobić, żeby nasza planeta Ziemia była szczęśliwa.

Mamy nadzieję, że zakręcały kran, by na darmo nie lała się woda, że gasiły światło w pomieszczeniach, w których nie było ono potrzebne, że doskonale planowały swoje plastyczne twórczości, by po narysowanej jednej kresce kartka nie lądowała w koszu na śmieci.

Przedszkolaki rozwiązywały zagadki ekologiczne, układały puzzle, wycinały, ćwiczyły pamięć, słuchały piosenek i wierszy w związku z podjętą tematyką oraz co ważne korzystały ze słonecznej pogody i wsiadały na rowery, spacerowały po lesie.

Dokładnie 22 kwietnia Przedszkolaki wybrały zielone ubranka, by się sfotografować i przesłać zdjęcie ze swoim wizerunkiem dla pozostałych kolegów i koleżanek z grupy. Dzięki nadsyłanym zdjęciom powstał wspólny kolaż.

mgr Marta Bielecka

W pierwszym tygodniu po świętach Wielkanocnych zaproponowałyśmy do realizacji temat:

„O zdrowie dbamy, owoce zjadamy”

Głównym zamierzeniem było poznanie zasad zdrowego odżywiania, możliwości twórczego wykorzystania obecnych w każdym domu owoców. Wysłane materiały do pracy służyć miały poszerzeniu wiadomości o owocach: o tym jak powstaje owoc, jaki jest jego smak, zapach, wygląd, w jaki sposób trafia on do naszych domów.

Dzieci wspólnie z Rodzicami poproszone zostały o wykonanie kilku zadań:

- projekt ubrania dla ulubionej koleżanki/ulubionego kolegi z przedszkola,

- obraz przedstawiający martwą naturę,

- fotografie kompozycji owocowych,

- sałatki i soki owocowe,

- historyjka obrazkowa przedstawiająca drogę, jaką pokonuje owoc z sadu do naszego domu.

A to tylko część propozycji i możliwości wykorzystania owoców. Zadaniem dzieci było wymyślić zabawy ruchowe z użyciem dostępnych owoców. Czy się udało?

Realizując powierzone zadania dzieci: usprawniały małą i dużą motorykę, percepcję wzrokową, doskonaliły umiejętności matematyczne. Podczas proponowanych aktywności dzieci mogły wcielić się w różne role: sprzedawcy, klienta, fotografa, detektywa, malarza, projektanta mody czy dietetyka.

Efektem całotygodniowej pracy miał być mega plakat! Komu udało się go stworzyć?

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i współpracę.

A poniżej kilka zdjęć nadesłanych przez Rodziców.

mgr Marta Bielecka

DRODZY RODZICE, KOCHANE PRZEDSZKOLAKI!

W marcu w grupie III został ogłoszony

Konkurs na rodzinną, twórczą dekorację świąteczną.

Bardzo dziękujemy za nadesłane prace konkursowe. Wszystkie nam się bardzo podobały.

Spośród nadesłanych prac jury w składzie dwuosobowym p. Marta i p. Magda postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników przyznając następujące miejsca:

I miejsce: Liliana D. i Martyna S.

II miejsce: Szymon K. i Maciej P.

III miejsce: Kornelia B. i Wojciech J.

Zgodnie z zapowiedzią pamiątkowe dyplomy i nagroda NIESPODZIANKA zostaną wręczone osobiście po powrocie do przedszkola.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.