W ramach akcji „Kino za baterie”, w nagrodę, nasza grupa wraz z innymi dziećmi z Przedszkola, wybrała się do Multikina. Dzieci miały przyjemność obejrzeć film animowany pt.: „Jeżyk i przyjaciele”, który opowiadał o dwójce przyjaciół – jeżyku i wiewiórce. Bohaterowie, choć bezbronni i mali, wykazali się wielką odwagą wybierając się w niebezpieczną wyprawę, aby pomóc zwierzętom w lesie i ochronić je przed suszą. Film bardzo dobrze przedstawia, jak ważną rolę w przyrodzie i życiu każdego z nas pełni woda. Przedszkolaki miały również okazję ponownie przekonać się, jak wspaniale jest mieć przyjaciół, którzy wspierają w najtrudniejszych chwilach. Film był pełen emocji, jednakże dominowała w nim radość, a szczęśliwy koniec tej eko-bajki wszystkim dzieciom bardzo się podobał.

mgr Dominika Michalik

mgr Elżbieta Szmyd

Już wkrótce wakacje, na które z niecierpliwością czekają dzieci. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, w naszym przedszkolu 9 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie z policją. W trakcie spotkania Panie Policjantki przeprowadziły pogadankę z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku (w domu, w lesie, nad wodą). Dzieci zostały uwrażliwione na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, niebezpieczeństw wynikających z zabaw w niedozwolonych miejscach, jak również w sytuacji kontaktu z obcą osobą. W trakcie zabaw utrwaliły również znajomość numeru alarmowego 112. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową pieczątkę oraz książeczkę z zasadami bezpiecznych wakacji, kolorowankę i naklejkę. Mamy nadzieję, że przedwakacyjne spotkanie z policją uchroni dzieci przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić upragniony wakacyjny czas.

mgr Ewelina Śliwa

1 czerwca to święto wszystkich Dzieci. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości, ale i niekończących się niespodzianek …

A wszystko zaczęło się od niespodzianki na śniadanie. Każdy przedszkolak otrzymał niezwykłą kanapkę w kształcie uśmiechniętej buźki. Musimy przyznać, że tym razem przedszkolaki zjadły ze smakiem całe śniadanie. Potem nadszedł czas na zajęcia, podczas których Przedszkolaki odkrywały ukryte hasło, oglądały prezentację „Dzieci Świata”, by na koniec porozmawiać o Prawach każdego Dziecka. Następnie nastał czas … „balonowego szaleństwa”, czyli ulubionych zabaw przedszkolaków. Były to zabawy muzyczne z balonami, konkurencje zręcznościowe oraz zagadki i konkursy. Tego dnia na buziach dzieci gościł tylko uśmiech. Kolejną niespodzianką był obchodzony również tego dnia „Dzień sportu” z mnóstwem sportowych wyzwań i konkurencji dla dzieci. Nie zabrakło życzeń od Pani Dyrektor oraz fantastycznych piłek, które tego dnia trafiły do rąk dzieci. A po powrocie do sali… pyszny obiadek! Kolejna porcja wspólnych zabaw oraz … wyjątkowo smaczne lody na podwieczorek! Wspólne świętowanie trwało do późnych godzin popołudniowych. Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

Drogie dzieci, życzymy Wam spełnienia najskrytszych marzeń, słonka na każdy dzień oraz mnóstwa radości i uśmiechu!

mgr Ewelina Śliwa

W czasie wiosny, gdy natura obdarza nas zielenią i radością, na porannym kręgu witamy nasze zmysły z nową energią i nowymi zadaniami. Przedszkolaki melodyjnie witały się po imieniu oraz piosenką, podczas której trzymały się mocno za ręce. Cytrynowy zapach, który wydobywał się z kominka rozgrzanego świeczką, uprzyjemniał dzieciom czas podczas zajęć. Już więc na samym początku dzieci próbowały rozpoznać ten świeży zapach przy pomocy zmysłu węchu. Kojarzone z wiosną bociany, które dzieci naśladowały stając na jednej nodze, uświadomiły im, jak ważny dla tych ptaków i dla ludzi jest zmysł równowagi. Kolejne: dotyk i wzrok, przedszkolaki stymulowały dzięki zabawie z zielonymi przedmiotami, które najpierw dotykały, a później próbowały zapamiętać, jakiego z nich brakuje. Zmysł słuchu dzieci przywitały „Grą w zielone” – śpiewanie i granie naprawdę sprawia im przyjemność. Podając sobie gałązkę z liśćmi i kwiatem bzu, przedszkolaki pokazały, jak potrafią delikatnie obchodzić się z roślinami. Każdy mógł ją dotknąć i powąchać. Po takich „zielonych” zajęciach jednogłośnie stwierdzamy, iż wiosna to piękna pora roku!

mgr Elżbieta Szmyd