17 lutego obchodzimy „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: naśladowały koty, oglądały ilustracje przedstawiające te milusińskie zwierzątka, bawiły się włóczką, rozwiązywały zagadki oraz zadania z „kocim pazurem”.  Nie zabrakło również ciekawostek o kotach. Każdy obecny lub przyszły właściciel kota mógł wzbogacić swoją wiedzę na temat praw zwierząt, zasad pielęgnacji i prawidłowego żywienia. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń w miłej, radosnej atmosferze.

mgr Ewelina Śliwa

14 lutego w związku z obchodzonym Dniem Zakochanych, w naszej grupie odbyły się zajęcia na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Rozmawialiśmy o miłości i uczuciach jej towarzyszących, o tym, jak można okazywać miłość bliskim osobom, nie tylko od święta. Ponadto, przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych, plastycznych i integracyjnych, a we wszystkich dominowały serduszka i kolor czerwony. Były również walentynkowe konkursy, zagadki i mnóstwo zabawy przy ulubionych dziecięcych przebojach. Oczywiście nie zabrakło również zabaw z ulubionym Magicznym Dywanem „Fun Flor”, gdzie dominowały także czerwone serduszka. Na pamiątkę wspólnych zabaw każdy przedszkolak otrzymał walentynkową kartkę oraz słodki upominek.

mgr Ewelina Śliwa

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Od kilku lat przekroczył już granice Europy i dotarł do ponad 150 krajów. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

W tym roku również nasza grupa postanowiła włączyć się do udziału w akcji. W dniu dzisiejszym wszystkie nasze aktywności były związane z poznaniem zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. W tym celu realizowaliśmy zajęcia w ramach projektu Samsung Cyfroffy Kontakt. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak rozsądnie korzystać z Internetu, jak wyszukiwać cenne informacje oraz jaki czas, spędzany przed urządzeniem typu komputer, tablet, telefon jest dla nas odpowiedni. Ponad to, rozmawialiśmy o zagrożeniach w sieci oraz o sposobach radzenia sobie z nimi – wspólnie ustaliliśmy Kodeks Bezpiecznego Internetu. Przeglądając zasoby sieci wybieraliśmy aplikacje, które są przyjazne dzieciom. Były zabawy związane z ochroną przed wirusami, zabawa z kodowaniem podczas której udało nam się stworzyć tablet, memory z emotikonami oraz projektowanie „Tabletu marzeń”. Wszystkie propozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci oraz zaangażowaniem podczas ich realizacji. Na koniec postanowiliśmy zweryfikować swoją wiedzę w konkursie quizowym, podczas którego dzieci wykazały się znajomością zasad BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU.

mgr Ewelina Śliwa

4 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pod hasłem „W ZIMOWEJ KRAINIE”, na którym nie zabrakło ciekawych strojów i dobrej zabawy. Od samego rana w odświętnie udekorowanej auli przedszkolnej gromadziły się dzieci we wspaniałych strojach związanych z zimową tematyką. Dzieci bawiły się przy muzyce jak przystało na prawdziwy bal. Pląsom i tańcom nie było końca. Muzyka i tańce przeplatane były krótkimi zabawami przygotowanymi dla dzieci przez prowadzącego bal. Były wężyki, tunele i dużo podskoków, uśmiechów oraz radości, kolorowych baniek i magicznych świateł. Zabawa karnawałowa była doskonałą imprezą o szczególnie radosnej atmosferze. Aby ją utrwalić w pamięci uczestnicy naszego balu mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Tegoroczny bal karnawałowy na zawsze pozostanie w naszej pamięci, albowiem dostarczył wszystkim uczestnikom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

„Chociaż Babcia lat ma wiele

Jest najlepszym Przyjacielem.

Dziadek – zabaw jeszcze skory

Niezły Kumpel, choć wiekowy.

Razem tośmy paka zgrana

I z wieczora, także z rana.

Cały dzień pomysłów wiele

Z Babcią, Dziadkiem jest weselej!”

W tym tygodniu świętujemy bardzo ważne dni: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki z grupy V przygotowały wspaniały koncert dla swoich dziadków. W zimowej scenerii zamieniły się w śnieżynki, Panią Zimę, wróbelka, wiewiórkę, bałwanka oraz zajączka i przedstawiły zimowe tańce, piosenki oraz wierszyki skierowane dla babć i dziadków. Przedstawienie w formie nagrania trafiło do najbliższych wraz z własnoręcznie stworzonymi upominkami.

mgr Dominika Michalik

mgr Agnieszka Kwiecień

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który kryje w sobie niepowtarzalną magię: radość i oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń oraz czas wspólnego kolędowania. 18 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się grupowe spotkanie wigilijne w grupie V. Na początku oglądaliśmy występ artystyczny „Jasełka 2020” w wykonaniu grupy IV. Występ dostarczył nam wielu przeżyć i wzruszeń oraz wprowadził nas w świąteczny nastrój. Następnie udaliśmy się do naszej sali, gdzie czekał pięknie przybrany białym obrusem stół oraz mnóstwo świątecznych przysmaków, o które zadbały Panie Kucharki naszego przedszkola oraz nasi niezastąpieni Rodzice. Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń, a także czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Na stole nie zabrakło także słodkości. Te wyjątkowe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

mgr Dominika Michalik

mgr Agnieszka Kwiecień