W tym tygodniu Przedszkolaki z grupy V w ramach edukacji zdalnej wzbogacały swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Podczas naszych wirtualnych spotkań wspólnie zastanawialiśmy się, co warunkuje nasze zdrowie? Dzieci wybierały elementy jesiennej garderoby, uczyły się prozdrowotnych zachowań, tak, by w przyszłości dbać o dobry stan swojego zdrowia. Niewątpliwie codzienna gimnastyka przyczyniła się do dobrej kondycji Naszych Przedszkolaków. Ponad to, dzieci dokonywały obserwacji pogody i rejestrowały ją w kalendarzu pogody. Kolejne zajęcia były poświęcone zdrowej żywności, która ma ogromny wpływ zarówno na zdrowie jak i dobre samopoczucie. Dzieci poznały również piramidę zdrowego żywienia – dowiedziały się, co wchodzi w skład jej pięter i grup żywieniowych. Podczas ćwiczeń dokonywały podziału produktów zdrowych oraz tych, których powinniśmy unikać. Ponad to, uświadomiły sobie, że owoce i warzywa są cennym źródłem witamin i składników odżywczych.

Również w tym tygodniu dzieci z naszej grupy w ramach #CodeWeek wykonywały zadania z zakresu kodowania. Rozwijały swoje myślenie logiczne oraz spostrzegawczość i percepcję wzrokową. Przedszkolaki zamieniły się w roboty i tworzyły komendy do „robo-tańca”. Przedszkolaki bardzo ciężko pracowały czego efektem są przepiękne ich prace. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

mgr Dominika Michalik

„DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA JEST WŁAŚNIE DZISIAJ,

TO ŚWIĘTO ANI, BASI I KRZYSIA.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA, KAŻDY TO WIE,

BAWI SIĘ Z NAMI KTO TYLKO CHCE!”

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. W tym roku Dzień Przedszkolaka wypadł w niedzielę, dlatego my świętowaliśmy dzisiaj. W Dniu Przedszkolaka i w naszej grupie nie mogło zabraknąć atrakcji. Aby oficjalnie rozpocząć wspólne świętowanie dzieci głośno zaśpiewały piosenkę „Dzień Przedszkolaka”, a potem wspólnie stworzyły akompaniament z wykorzystaniem instrumentów. Kolejnym punktem był quiz wiedzy o naszym przedszkolu, który sprawił dzieciom wiele radości. Wspólnie bawiliśmy się przy ulubionych dziecięcych przebojach. A ponieważ dzisiaj „dla wszystkich Dzieci Słonko mocno świeci” odbijaliśmy nasze dłonie, by wykonać pracę plastyczną upamiętniającą ten wyjątkowy dzień. Gwoździem programu była niespodzianka dla Naszych Milusińskich… Wyjście do kina, ale kina wyjątkowego, bo w naszej sali. Panie wręczyły dzieciom bilety, dzieci zajęły miejsca w kinowej sali, każdy otrzymał popcorn i film rozpoczął się… To był wyjątkowy dzień, bo i wyjątkowe święto – Święto Wszystkich Przedszkolaków!!!

mgr Ewelina Śliwa

15 września 2020 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Dzień Kropki to także dzień odwagi i zabaw, których w naszej grupie nie mogło zabraknąć. Podczas zajęć oglądaliśmy film, który pokazał nam, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashiti. Jej historia uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENTY. Tego dnia wszystkie zabawy związane były oczywiście z kropkami: uciekające kropki, które próbowaliśmy złapać, kropkowe memory, znikające kropki, brakujące połówki kropek, tańczące kropki czy kropkowe szaleństwo – nasza wspólna praca plastyczna. Tego dnia patrzyliśmy na kropki zupełnie inaczej…

Bo przecież kropki są fajne i .

mgr Ewelina Śliwa

W kolejnym tygodniu kształcenia na odległość został zaproponowany temat Nasza Ojczyzna, nasz kraj, w związku z Dniem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja.

Tematyka patriotyczna realizowana była poprzez poznawanie piosenek, wierszy i legend polskich. Przedszkolaki zdobywały wiedzę dotyczącą różnych regionów naszego kraju poprzez rozwiązywanie zagadek, wypełnianie kart pracy. Poznawały symbole narodowe (flaga, hymn, godło).

Mogły wykonać takie prace plastyczne jak: smok czy pocztówka z Krakowa dla koleżanki lub kolegi z przedszkola. Został ogłoszony również konkurs na Patriotyczne cudeńka z papieru, a Przedszkolaki, które wykonały prace otrzymały w nagrodę Kotylion Małego Patrioty i grę planszową w wersji PDF.

mgr Magdalena Flis

mgr Marta Bielecka