2 czerwca to kolejny dzień atrakcji. Do przedszkola przybył Artysta Cyrkowy, żonglował piłkami, maczugami. Kręcił talerzami, utrzymując je na palcu, nosie, brodzie. Natomiast diabolo poszybowało tak wysoko, że aż wydawało się zupełnie malutkie. Niemałe wrażenie wywarł na chłopcach flowerstick. Dziewczynki jednak rozpływały się z zachwytu oglądając taniec z wielobarwnymi wstążkami. Nadeszła jednak chwila, kiedy to dzieci zmierzyły się ze wspaniałymi cyrkowymi akcesoriami. Wcieliły się w rolę żonglerów, szczudlarzy, kręciły talerzami, po prostu każdy znalazł coś dla siebie.

mgr Adrianna Dzień

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają wszystkie przedszkolaki. W tym dniu dzieci powinny być szczególnie uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. Wszystkim zależy, aby był to dzień pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

Cały dzień był wyjątkowy, nawet posiłki były inne niż zwykle. Kolorowe kanapki, lody, babeczki i truskawki w czekoladzie bardzo smakowały dzieciom. Tego dnia wzięliśmy udział w zabawach sportowych, za które każdy przedszkolak otrzymał dyplom. Po zajęciach zostaliśmy zaproszeni do grupy V integracyjnej na wspólne oglądanie bajki przygotowanej specjalnie na ten dzień przez nauczycieli przedszkola. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu oglądały bajkę. Na uwagę zasługuje również ich spostrzegawczość - bez problemu bowiem rozpoznały po imieniu swoje przebrane Panie. Nie zawsze mogą przecież zobaczyć nauczycielki w tak niecodziennej roli. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy udać się do ogrodu przedszkolnego w celu wręczenia nagród za udział w akcji „Rowerowy Maj” wraz z wszystkimi wychowankami grup przedszkolnych. Każdy przedszkolak mógł wylosować dla siebie jajko z niespodzianką, którą zabrał do domu.

Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.

mgr Marta Bielecka

Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości, która przygotowywana jest każdego roku – to Święto Mamy i Taty. Ta wyjątkowa uroczystość w naszym przedszkolu obyła się już 21 maja. Pełne wdzięczności dzieci z zapałem przygotowały się do zbliżającego się święta. Dzieci skomponowały oraz nadały kształt upominkom w postaci mydełek oraz przygotowały krótki program artystyczny, podczas którego recytowały wierszyki, śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach. Mimo, iż w tym roku rodzice nie byli osobiście obecni na uroczystości, dzieci dołożyły wszelkich starań, by  to Święto było wyjątkowe.

mgr Małgorzata Batóg

mgr Adrianna Dzień

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Na kolei” związany z Projektem „Praca Na Kolei” został rozstrzygnięty! Celem projektu było zainteresowanie dzieci tematyką kolejnictwa. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami za podjęcie wyzwania. Prace były zróżnicowane, a w każdej coś ciekawiło, każda czymś się wyróżniała. Wpłynęło 9 prac plastycznych i plastyczno- technicznych, oraz 2 lapbooki, które wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Wszystkie dzieci podziwiały prace konkursowe i po długim namyśle wyłoniliśmy trzech laureatów:

I miejsce - Maks K.

II miejsce - Mikołaj M.

III miejsce - Misza S.

Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkie prace były piękne, kreatywności można tylko pozazdrościć.

mgr  Adrianna Dzień

Dzieci z grupy II zaprosiły w piątek 28.05.2021r. starszych kolegów, by zaprezentować im swoje wiadomości na temat pracy na kolei. Przedstawiły poznane zawody związane z kolejnictwem, oraz ciekawe czynności, którymi się zajmują. Opowiedziały o tym, jak zmieniały się pociągi na przełomie wieków.  Poinstruowały również jak odczytywać wybrane znaki drogowe. Przedstawiły także wiele ciekawostek. Przedszkolaki były bardzo dumne z przekazywanej wiedzy, a starsi koledzy nie szczędzili im braw.

mgr  Adrianna Dzień

27.05.2021 r. na zajęciach z robotyki dzieci budowały z edukacyjnych zestawów lego LWA, który ryczał, wstawał, siadał i kładł się. Ale najpierw trzeba go zbudować, a to wymaga skupienia i zaangażowania. Konstrukcja zawiera wiele elementów, trzeba umieścić je w odpowiednim miejscu, a następnie zaprogramować swojego kolorowego robozwierzaka. Niezwykła dynamiczność i kreatywność towarzyszyła dzieciom w zajęciach wprowadzających w fascynujący świat nowoczesnych technologii i futurystycznych maszyn.