Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, jak wspaniałe są to osoby i ile trudu kosztuje ich zmaganie z problemami dnia codziennego.

W naszej grupie propagowaliśmy wiedzę na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu i promowaliśmy postawę tolerancji i akceptacji wobec tych osób. Zorganizowano pogadankę popartą krótkim filmikiem. Nie zabrakło zabaw związanych z rozpoznawaniem przedmiotów za pomocą dotyku oraz ścieżek sensorycznych. Dzieci z pomocą nauczycielek przygotowały serduszka z masy solnej oraz wykonały plakat „Autyzm oczami dziecka”.

mgr Małgorzata Batóg

Leci pliszka spod kamyczka:
- Jak się macie dzieci!
Już przybyła wiosna miła,
już słoneczko świeci!

(M. Konopnicka)

Wiosnę w grupie II powitaliśmy 22 marca, już tego dnia było kolorowo i radośnie. Cały tydzień pogłębialiśmy wiedzę o zwiastunach wiosny. Dowiedzieliśmy się, kogo wiosna budzi. Obserwowaliśmy rozkwitające kwiaty. Piosenki i tańce odbywające się w sali na pewno podobały się wiośnie, a koncert na instrumentach perkusyjnych zmobilizował wiosnę do pokazania się w pełnej krasie.v

mgr  Marta Bielecka

mgr Adrianna Dzień

Straż miejska od wielu lat prowadzi zajęcia profilaktyczne. Funkcjonariusze przyjechali z mnóstwem akcesoriów. Nasza aula zamieniła się w mini miasteczko komunikacyjne. Strażnicy poprowadzili aktywną rozmowę z dziećmi, którą przeplatali tematycznymi piosenkami. Wielką frajdą dla dzieci była możliwość zamienienia się w kierowców. Dzieci z zapałem wsiadły do samochodów i wyruszyły w podróż. Z pozoru łatwe zadanie okazało się koniecznością skupienia uwagi, uważnego czytania znaków drogowych, aby nie doszło do kolizji. Zadania dzieci wykonały fantastycznie. Takie działania przygotowują najmłodszych do samodzielności w ruchu drogowym.

mgr Małgorzata Batóg

12 marca obchodziliśmy Wesoły Dzień Matematyki. Dzieci miały możliwość wykazania się w szybkiej i dokładnej umiejętności klasyfikowania atrybutów do wybranego zawodu. Po trzech rundach już było widać zwycięską grupę w tej dziedzinie. Rozwijaliśmy umiejętności przestrzenne i orientację w schemacie własnego ciała idąc za ideą dr E. Gruszczyk - Kolczyńskiej. A największą radością cieszyły się zabawy na naszym Magicznym Dywanie.

mgr Marta Bielecka

W marcu obchodzimy dwa ważne święta Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. W grupie II te dwa święta połączyliśmy i obchodziliśmy dwie uroczystości 8 marca. W tym pięknym marcowym dniu uczciliśmy i nasze kochane małe panie i naszych przystojnych małych mężczyzn. W sposób szczególny podkreślaliśmy ważność i rolę kobiety oraz uznanie dla męskiej siły i rycerstwa. Oprócz tańca i autoprezentacji na wybiegu można było wykazać się siłą głosu, zręcznością, szybkością, wytrwałością i wieloma innymi umiejętnościami. Każdy z uczestników otrzymał dyplom z konkurencji, w której okazał się najlepszy.