20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, gdyż w 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. To święto przedszkolaków ma podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej jako silniej podstawy w rozwoju dzieci.

Grupa II obchodziła Dzień Przedszkolaka w poniedziałek 21.09.2020 r. Przed rozpoczęciem zabawy dzieci zapoznały się z celem spotkania, dowiedziały się skąd, wzięło się to święto. W tym dniu stawialiśmy na umiejętność pracy i zabawy w zespole – wszystkie dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem. Zorganizowane zabawy z chustą animacyjną Klanza oraz z balonami sprawiły dzieciom wiele radości. Nie zabrakło również słodkości, którymi obdarowała dzieci pani dyrektor. Dzieci otrzymały również bransoletki dla „Super Przedszkolaka”.

mgr Marta Bielecka

We wtorek 15 września w naszym oddziale był obchodzony Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, zabawy oraz odwagi. Tego dnia ubrania nauczycielek i dzieci były wypełnione kolorowymi kropkami. Razem z dziećmi obejrzeliśmy film pt. „Kropka” P. Reynolds i dowiedzieliśmy się, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Ta historia pokazała przedszkolakom, że każdy posiada ukryty talent. Wykonaliśmy prace plastyczne – wykorzystaliśmy farby oraz pieczątki w kształcie kropek. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, a prace zawisły na grupowej tablicy. Tego dnia było wesoło oraz kolorowo.

mgr Adrianna Dzień

mgr Marta Bielecka