Boże Narodzenie to święto obchodzone w sposób szczególnie uroczysty, gdzie przy wigilijnym stole zasiada rodzina. Nasza grupowa rodzina zgromadziła się w piątek 18 grudnia na uroczystej wigilii przedszkolnej.

W tym świątecznym dniu dzieci obejrzały Jasełka przygotowane przez koleżanki i kolegów ze starszej grupy. Po części artystycznej udaliśmy się do naszej sali, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować. Następnie wszyscy zasiedliśmy przy udekorowanym stole, by spróbować różnych wigilijnych potraw m.in. barszczu, kapuśniaczków, ryby oraz słodkich przysmaków. Nie zabrakło również zabawy z dekorowaniem pierników, które dzieci z pomocą nauczycielek przygotowały dzień wcześniej.

To był bardzo uroczysty dzień, o którym długo będziemy pamiętać.

mgr Adrianna Dzień

W dniach 27 listopada i 10 grudnia 2020 roku w naszej grupie odbyły się zajęcia z robotyki. Przedszkolaki budowały roboty z klocków LEGO, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci uczyły się pracować w małych grupach, w których prężnie działały. Dzięki instruktorom, dzieci zbudowały w listopadzie kaczuszki – Miję i Maksa, a w grudniu łódki. Zajęcia te rozwijają wyobraźnie, logiczne myślenie oraz motorykę małą. Wszystkie dzieci z uwagą i skupieniem tworzyły swoje prace i cieszyły się wspaniałymi efektami. Przedszkolaki niecierpliwie oczekują kolejnych zajęć, by wcielić się ponownie w rolę inżyniera.

mgr Adrianna Dzień

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. 7 grudnia 2020 r.  przyjechał również do naszego przedszkola. Dzieci przywitały gościa wierszem, a także zaprosiły Go do wspólnego tańca do utworu B. Strauss „Trisch Trasch”. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał, aby były grzeczne, przypomniał o używaniu na co dzień magicznych słów. Na zakończenie Mikołaj wręczył wszystkim przedszkolakom prezenty. Oczekiwana cały rok wizyta  św. Mikołaja minęła w bardzo milej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Cieszymy się, że o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę już za rok.

mgr Małgorzata Batóg

30 listopada o godzinie 9.30 do naszej sali wpadł przez okno list od Czarodziejki, w którym zachęcała nas do udziału w Andrzejkowych wróżbach. W swoich propozycjach zawarła wiele ciekawych wróżb. Zaczęliśmy od radosnej zabawy muzycznej z miotłą. Następnie wróżyliśmy zawód, który będzie się wykonywać w przyszłości i losowaliśmy imię swojej drugiej połowy. Spod kapelusza wysunęła się również sakwa złotych monet na szczęście, które zresztą były zaczarowane - pojawiały się i znikały. Nie pominęliśmy oczywiście zabawy z butami, a na koniec po tanecznych pląsach czarowaliśmy z magicznej piany. Bawiliśmy się wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała ogromną ciekawość.

mgr Marta Bielecka

„Wiatr, jako symbol powietrza, oddechu i siły, którą trzeba mieć, by napędzać do ciągłego ruchu… Do życia…” Oddech, który tak bardzo potrzebny jest chorym na Mukowiscydozę. Dzieci dowiedziały się, jakie utrudnienia na co dzień niesie ta choroba dla naszej koleżanki. Nie zabrakło również zabaw muzycznych z wiatrakami, dobieranie wiatrakowych par oraz układania zakodowanych wiatraków. W tym dniu chcieliśmy sprawić trochę przyjemności naszej koleżance.

mgr Marta Bielecka

20 listopada 2020 r. w grupie II królował kolor niebieski na znak solidarności z dziećmi z całego świata, również tymi, których prawa nie są dostrzegane. Dzieci wykorzystując swoją wyobraźnię, wsiadły do pociągu i pojechały do Krainy Prawa do Miłości i Szacunku, łodzią płynęły do Krainy Edukacji, zaprzęgając nasze koniki, pojechały do Krainy Prawa do Opieki, a na koniec dotarły do Krainy Prawa do Zabawy. Nie zapomnieliśmy również o obowiązkach i po skończonej zabawie w naszej sali zapanował idealny porządek.