Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, w naszym przedszkolu 9 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie z policją. W trakcie spotkania Panie Policjantki przeprowadziły scenki z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku (w domu, w lesie, nad wodą). Dzieci zostały uwrażliwione na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, niebezpieczeństw wynikających z zabaw w niedozwolonych miejscach, jak również w sytuacji kontaktu z osobą obcą . Podczas spotkania dzieci utrwaliły również znajomość numeru alarmowego 112.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową pieczątkę oraz książeczkę z zasadami bezpiecznych wakacji, kolorowankę i naklejkę. W trosce o najmłodszych wyrażamy nadzieję, że przedwakacyjne spotkanie z policją uchroni dzieci przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić wakacyjny wypoczynek .

mgr  Monika Banasik

Grupa I wraz z Paniami wychowawczyniami wybrała się do Biblioteki Publicznej w Krakowie (Filia nr 13). Celem wyjścia było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Na miejscu czekały już na nas panie bibliotekarki, a przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym miejscem. Pani opowiedziała nam, co to jest biblioteka, jak się w niej zachować oraz przeczytała nam książeczkę o „Felku”. Na koniec wspólnie zwiedziliśmy bibliotekę i pokolorowaliśmy otrzymane od pani bibliotekarki kolorowanki.

mgr Monika Banasik

8 marca obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień kobiet”. W ramach zajęć oglądaliśmy film edukacyjny na temat dnia kobiet korzystając z tablicy multimedialnej. Były wspólne tańce, kwiaty oraz słodka niespodzianka dla wszystkich dzieci. Chłopcy w naszej grupie w tym dniu byli wyjątkowo mili i uczynni względem swoich koleżanek w grupie. Rosną nam mali dżentelmeni. Cały dzień upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze. Dziewczynki z naszej grupy w tym dniu czuły się jak prawdziwe damy, a to wszystko dzięki naszym wspaniałym chłopcom.

mgr Monika Banasik

5 Marca obchodzony jest ‘’Dzień Dentysty”. Chcąc wzbogacić wiedzę i umiejętności przedszkolaków z gr. I dotyczący higieny jamy ustnej, postanowiliśmy świętować „Dzień Dentysty”. Najpierw dzieci obejrzały prezentacje multimedialną pt. „Jak dbać o zęby”, a następnie wysłuchały opowiadania pt. „Wizyta u dentysty” gdzie dowiedziały się, jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca, oraz jak ważna dla zdrowych zębów jest zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa. Dzieci wykazały się również zdolnościami manualnymi przy wykonywaniu pracy plastycznej pt. „Mój zdrowy ząb”. Dzisiejszy dzień uświadomił nam wszystkim jak ważna jest higiena jamy ustnej.  Zdrowe zęby i piękny uśmiech, to wizytówka każdego człowieka.

mgr Małgorzata Piotrowska

24 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Tłusty Czwartek”. Ten wyjątkowo słodki dzień rozpoczęliśmy od poznania tradycji związanych z tym świętem. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny, uczestniczyły w zabawach tematycznych z pączkiem w roli głównej. Wspólnie wykonaliśmy ogromnego „Donata”. Zgodnie z tradycją najważniejszym akcentem tego dnia była jednak degustacja pączków podarowanych przez Panią Dyrektor.