Dzień Uśmiechu rozpoczęliśmy od rozmów na temat radości i poszukiwania odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto się uśmiechać. Dzieci otrzymały przygotowane opaski z Panem Smilem, które miały rozweselić nawet najbardziej poważne miny. Wykonywaliśmy ćwiczenia, które usprawniały nasze rączki i oczy, niezbędne w procesie nauki pisania i czytania np. rysowanie palcem znaczka „smile”: w powietrzu, po śladzie, na tacce z kaszą. Układaliśmy ze zgromadzonych materiałów: fasolki i kasztanów - symbolu uśmiechniętej buźki. Najwięcej jednak frajdy i zmagań było podczas rysowania markerem uśmiechniętej buźki na uciekającym baloniku. Na koniec zajęć kasza manna zamieniła się w śnieg, a pompka do balonów rozpętała niezłą śnieżną burzę, która wywołała naprawdę wiele emocji i okrzyków radości. Czyżby Przedszkolaki czekały już z utęsknieniem na śnieżną zimę?

mgr Magdalena Flis

Dzień Przedszkolaka spędziliśmy bardzo aktywnie. Pracowaliśmy nad naszą sprawnością fizyczną z dużym naciskiem na koordynację ruchową. Przedszkolaki wcieliły się w rolę kelnerów noszących na tacach kolorowe piłeczki czy małych żuczków toczących ogromne kule. Zabawom towarzyszyła oczywiście rywalizacja sportowa, a zwycięzcy konkursów nagradzani byli wielkimi brawami kibiców. Tańczyliśmy przy największych przebojach ostatnich lat. Bawiąc się kolorową chustą i balonikami uczyliśmy się kolorów. Na zakończenie wspólnych, radosnych zabaw Przedszkolaki otrzymały piękne medale.

mgr Barbara Pociecha

Międzynarodowy Dzień Kropki minął nam na twórczej i wesołej zabawie. Dzieci prześcigały się w pomysłach na twórcze wykorzystanie dostępnych materiałów i artykułów plastycznych. Ponadto, bazowaliśmy w naszych zabawach na motywie kropki (koła) doskonaląc kompetencje matematyczne dzieci w zakresie klasyfikowania przedmiotów ze względu na kolor czy przeliczanie przedmiotów. Nie zapomnieliśmy o wyrażaniu swoich emocji poprzez ćwiczenia mięśni mimicznych, które niezbędne były do pozbycia się przyklejonej do naszego czoła monety. Na pamiątkę tego dnia, Przedszkolaki otrzymały dyplomy za aktywny udział i kreatywność.

mgr Magdalena Flis

W drugim tygodniu pobytu w przedszkolu dzieci z grupy i wraz z p. Basią ułożyły Kodeks Przedszkolaka. Było to bardzo ważne wydarzenie, bowiem kodeks to zbiór najważniejszych zasad, do których należy się stosować, by nasza zabawa i każdy dzień w przedszkolu był nie tylko wesoły, ale i bezpieczny. Zasady te zebraliśmy w ciekawej, obrazkowej formie. Dzieci z zainteresowaniem poznawały zawarte na planszach treści i szybko kojarzyły obrazek z konkretną zasadą. Najważniejszym momentem tworzenia kodeksu było potwierdzenie jego przyjęcia. Każde dziecko malowało swoją dłoń farbą o wybranym przez siebie kolorze i odbijało ją na arkuszu papieru. Stempel potwierdził zawarcie umowy. Mamy nadzieję, że ustalony kodeks będzie wspierał i motywował dzieci podczas codziennych zabaw i zajęć w przedszkolu.

mgr Barbara Pociecha