„Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula.

Misia zawsze się przytula.”

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy piękny i wyjątkowy. Dzieci uczestniczyły w misiowym przyjęciu oraz poznały historię powstania pluszowego misia, zapoznały się z poznały misiami z różnych bajek, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkursach i zgadywankach. Na koniec każdy  przedszkolak otrzymał dyplom „Przyjaciela pluszowego misia”.
Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel imprez y- wspólna, zgodna zabawa - został osiągnięty.

mgr Monika Banasik

22 listopada grupa I obchodziła dzień kredki. Święto to szczególnie związane jest z dziećmi, bo jak wiadomo kredki są przyjaciółmi każdego przedszkolaka. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie kredkami, które wprowadzają je w świat kolorów i rozwijają wyobraźnię. Tego dnia przedszkolaki poznały różne rodzaje kredek, utrwaliły znajomość kolorów podczas wspólnych zabaw oraz zapoznały się ze popularnym utworem „Kolorowe kredki”.

mgr Małgorzata Piotrowska

Dzień 20 Listopada to ważna data w kalendarzu przedszkolaka, to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Grupa I ten dzień też obchodziła uroczyście. Dzieci wysłuchały wiersza M. Bryczkowskiego „O Prawach Dziecka”, z którego dowiedziały się, co to znaczy mieć prawo i  akie są prawa. Bawiły się z wykorzystaniem Chusty KLANZA oraz przy muzyce M. Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”, „Podajmy sobie ręce”. Przez cały dzień dzieci mogły  bawić  się na „Szczęśliwej wyspie”.

„Barwy ojczyste”

Powiewa flaga
Gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze
Biel jest i czerwień,
Czerwień- to miłość,
Biel – serce czyste…
Piękne są nasze
Barwy ojczyste.

Czesław Janczarski

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego, co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

W naszym przedszkolu dzień ten obchodziliśmy 10 listopada. Podczas świętowania rozwijaliśmy wśród dzieci poczucie przynależności oraz przybliżyliśmy wiedzę na temat własnej ojczyzny. Przedszkolaki zostały zapoznane z historycznymi wydarzeniami. Poznały nazwy symboli narodowych. Najstarsza grupa przygotowała i nagrała z tej okazji program artystyczny, który za pomocą tablicy multimedialnej mogliśmy obejrzeć w naszej sali. Na zakończenie ubrani na galowo i z zachowaniem właściwej postawy odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego” na auli przedszkolnej.

mgr Monika Banasik

„Dziś dzień wspaniały i dzień radosny.

Dzień ten w sercach nam zostanie,

bo dziś będzie... PASOWANIE!”

Dnia 21 października 2021 roku w naszym przedszkolu odbyła się wielka uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka” dzieci z grupy I oraz nowych przedszkolaków z grup III i VII. Na uroczystość przybyli zaproszeni Rodzice przedszkolaków rozpoczynających edukację przedszkolną. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym pt. „Opowieści z jesiennego lasu” wcielając się w wiewiórki, zajączki, jeżyki i krasnale. Mali aktorzy zaprezentowali część artystyczną śpiewając piosenki „Życie przedszkolaka”, „Idzie lasem Pani Jesień”, „Wiewióreczka”, recytując wiersze i grając na instrumentach perkusyjnych oraz tańcząc w parach jesiennego walczyka. Cały występ dzieci nagrodzony został gromkimi brawami. Główny punktem uroczystości było „Pasowanie na przedszkolaka” przez Panią Dyrektor. Przedszkolaki otrzymały dyplomy, uhonorowane zostały medalami i upominkiem ze słodyczami. Na koniec wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcia z Rodzicami, wychowawcami i z Panią Dyrektor.

Dzień pasowania na przedszkolaka był bardzo ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu i na długo pozostanie w pamięci i sercach dzieci.

mgr Monika Banasik

W piątek 15 października grupa I wraz wychowawczyniami uczestniczyła w wycieczce do ZOO. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, dzieci odwiedzały poszczególnych mieszkańców w ZOO: były odwiedziny u flamingów, tygrysa, żyrafy. Dzieci poznały również małpki, papugi, surykatki i ogromne słonie oraz wiele innych gatunków zwierząt. Niezwykłą  atrakcją dla dzieci były pływające pingwiny oraz foka. Po tak udanej wycieczce dzieci z ogromem wrażeń powróciły do przedszkola.