W zorganizowanym w naszej grupie konkursie pt. „Wesoła Kukiełka” wzięło udział szesnaścioro dzieci. Niektóre z nich przyniosły nawet po kilka bardzo pomysłowo wykonanych kukiełek. Wszystkie prace były przepiękne. Wykonując je, dzieci i ich rodzice wykazali się ogromną wyobraźnią. Rozwiązanie konkursu odbyło się w przedszkolu w dniu 30 kwietnia 2021 roku. Każdy młody twórca mógł opowiedzieć innym o swojej kukiełce, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów dla każdego uczestnika.

I miejsce – Maja K.

II miejsce – Wiktor G.

III miejsce – Maja i Marianka M.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za tak duże zaangażowanie uczestników konkursu.

Wielkie brawa dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie: Nikoli, Alexa, Laury, Hani, Julka,  Wiktora, Poli, Andrzejka, Krzysia, Bartka, Kornelki, Emilki S., Lusi, Mai K., Marianki, Mai M.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wszystkich konkursowych kukiełek.

Maria Konopnicka

"Taniec"

Dalej raźno, dalej wkoło,
Dalej wszyscy wraz!
Wszak wyskoczyć i zaśpiewać
Umie każdy z nas.

Graj nam, skrzypku, krakowiaka,
A zaś potem kujawiaka
I mazura graj! (…)

W dniu 29 kwietnia 2021 roku nasza grupa obchodziła Międzynarodowy Dzień Tańca. W doskonałych humorach poznawaliśmy polskie tańce narodowe, zatańczyliśmy „Grozika” i bawiliśmy się bum bum rurkami i kolorowymi wstążkami do znanych melodii ludowych takich jak „W murowanej piwnicy”, „Czerwone jabłuszko”, „Zasiali górale”. Nasze dziewczynki w wianuszkach i spódniczkach wyglądały jak prawdziwe tancerki, a chłopcy wykazali się nie mniejszą elegancją.

Jednak największą niespodzianką tego dnia był pokaz baletowy przygotowany przez naszą koleżankę Łucję. W pięknym stroju baletowym opowiedziała nam o zajęciach, w których uczestniczy i zaprezentowała wspaniały układ taneczny. Dzieci obdarzyły Lusię gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy Lusi za fantastyczny występ i życzymy wszystkim dzieciom, aby radość z tańca towarzyszyła im jak najczęściej.

mgr Inga Kwiecień

Niechaj zniknie każdy śmieć! My porządek chcemy mieć!

To hasło towarzyszyło grupie III przez cały ostatni tydzień. Chcąc stać się Eko-Dzieciakami, a tym samym przyjaciółmi Ziemi, dzieci podjęły wiele aktywności, aby kształtować u siebie postawę odpowiedzialności za nasze wspólne dobro jakim jest nasza planeta. Podczas całego tygodnia przedszkolaki poznawały Eko-Zasady, m.in. dotyczące oszczędzania wody, segregacji odpadów, mądrych zakupów i radzenia sobie z zanieczyszczeniami gleby, powietrza i wód. Świętując Dzień Ziemi ubrały się na zielono oraz niebiesko i stworzyły śmieciozaury: papierozaura i plastikozaura. Poznały także przyczyny kłopotów Ziemi z ocieplaniem się klimatu i obiecały, że każdego dnia przez cały rok będą pamiętać, że wszystko co robimy wpływa na życie roślin, zwierząt i całej naszej planety.

mgr Inga Kwiecień

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest dniem, w którym każdy z nas może okazać wsparcie i pomoc osobom, które najbardziej jej potrzebują. Z okazji tego szczególnego Dnia nasze przedszkolaki wykazały się wielką aktywnością: przygotowały niebieskie serduszka z masy solnej, niebieskie malowane żarówki, obejrzały prezentację multimedialną na temat zachowań osób ze spektrum autyzmu, a także wspólnie wykonały plakat. Nawet w swoich domach nie zapomniały o tym święcie i wykonały zdjęcia w niebieskich ubraniach, z których utworzony kolaż będzie nam przypominał o osobach z autyzmem, które są tak blisko nas.

mgr Inga Kwiecień

Poprzez poszerzanie wiedzy o teatrze i bogacenie przeżyć dzieci przez zabawy z wcielaniem się w role, nie tylko wspieramy wszechstronny rozwój, ale również tworzymy okazję do wspaniałej zabawy. Dlatego też, w dniu 26 marca 2021 roku przedszkolaki z naszej grupy świętowały Dzień Teatru. Nie zabrakło: wierszyków, piosenek, zagadek, teatrzyku cieni, zabaw dydaktycznych i zabaw pantomimicznych, w czasie których dzieci wspaniale wcielały się w role. Na koniec zajęć dzieci wybrały się na wirtualną wycieczkę do teatru, by móc obejrzeć spektakl kukiełkowy „O smoku wawelskim”. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a magia teatru niech towarzyszy nam nie tylko dziś.

Wiosna zielenią wchodzi nieśmiało

w szeroko otwarte marcowe dni.

Tańczy kroplami porannej rosy

zraszając pola, łąki i sny.

Stęsknione za wiosną, przedszkolaki z grupy trzeciej rozpoczęły wiosenny sezon od siania rzeżuchy. Roślina ta symbolizuje wiosenną zieleń i odrodzenie się przyrody po zimie. Co jeszcze ciekawego robiliśmy, aby przywołać wiosnę? Podczas licznych zabaw dzieci bez trudu odgadły zwiastuny wiosny tj. powracające ptaki, krokusy, przebiśniegi, bazie na drzewach. Podczas zabawy matematycznej doskonaliły umiejętność przeliczania. Utrwaliły znajomość samogłosek: A, O, U , I, Y, E podczas zabaw z kostką. Ćwiczyły percepcję wzrokową układając puzzle i memory. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, muzycznych, wiosennych piosenek i gry na instrumentach.

I tak, 22 marca 2021r przedszkolaki z grupy III oficjalnie przywitały długo wyczekiwaną WIOSNĘ!