Liście malowane, pod drzewami rozsypane”

czyli tydzień edukacji zdalnej 19- 23 października 2020 roku

To był nasz drugi tydzień zdalnej edukacji. Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne, które nam wtedy towarzyszyły to dostrzeganie zachodzących w przyrodzie zmian związanych z aktualną porą roku, zwracanie uwagi na specyficzny koloryt jesieni, bogactwo drzew parkowych i leśnych oraz rozwijanie zmysłu obserwacji i zdolności porównywania.

Jako wprowadzenie do tematu, przedszkolaki z naszej grupy mogły samodzielnie wypróbować zabawę sensoryczną „Dary Jesieni”. Co poza tym? Mnóstwo jesiennych zabaw, jesiennych masażyków oraz jesiennych prac plastycznych. Dzieci miały również możliwość poznania tajemnic życia pająków i dowiedzieć się, czym jest babie lato.

Wszystkie aktywności przyczyniły się niewątpliwie do poznawania i odkrywania jesiennego świata.

mgr Beata Madej

Witaminy, hop! do brzuszka, i marchewka, i pietruszka!”

czyli tydzień edukacji zdalnej 12- 16 października 2020 roku

Znów spotkaliśmy się przed komputerami zamiast w przedszkolu. W tym trudnym czasie Przedszkolaki z grupy III pokazały, że dadzą radę! Nasze cele z tego okresu to: poszerzanie wiedzy z dziedziny przyrody; rozwijanie poczucia estetyki i dokładności wykonania prac plastycznych; kształtowanie intuicji matematycznej oraz zapoznanie z wyglądem, budową, smakiem i zapachem warzyw oraz sposobami ich wykorzystania. Co zatem robiły Nasze Przedszkolaki razem ze swoimi Bliskimi w domu? Mnóstwo ciekawych rzeczy, min. gimnastykowali się ze Świeżakami, rozwiązywali zagadki o warzywach, a nawet gotowali wspólnie pomidorową zupę.

Poza tym kontynuując temat warzyw, a tym samym zdrowego stylu życia, zgodnie z podjętym przez naszą grupę projektem „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” dzieci rozpoczęły III Moduł Projektu pt. „Dbamy o zdrowie z Małym Misiem”. Celem modułu jest kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia. I znów dużo się działo! Dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej - przy eksperymentach, dużo zagadek, samodzielnie układane rymowanki czyli nasze Przedszkolaki w roli ekspertów!

I tak, trzymając kciuki za zdrowie wszystkich Dzieci i Rodziców, czekamy na powrót do przedszkola.

Światowy Dzień Uśmiechu

W dniu 2 października 2020 roku Przedszkolaki z naszej grupy świętowały Dzień Uśmiechu! Motywem przewodnim tego dnia była CZEKOLADA czyli „Uśmiech w kostkach”. Śpiewaliśmy śmieszne piosenki, odkrywaliśmy zagadki tajemniczego plecaka, dowiedzieliśmy się, skąd się bierze czekolada. Podnosiliśmy również kompetencje matematyczne próbując sprawiedliwie podzielić kostki czekolady w zabawie matematycznej. Tego dnia nie zabrakło również czekoladowego tańca, słodkiego przysmaku oraz pamiątkowej opaski na rękę.

Wszystkie dzieci uwielbiają czekoladę i uwielbiają śmiać się jak najwięcej, dlatego był to bardzo przyjemny i wesoły dzień!

mgr Inga Kwiecień

Dżentelmen - wszędzie jest mile widziany.

Nie przełazi przez parkany.

Przed robotą się nie wzdraga.

Tam gdzie może, to pomaga.

Pierwszy kłania się znajomym.

Nie jest psotny i łakomy.

Mówi proszę i dziękuję.

Zawsze się dobrze zachowuje.

W środę 30 września 2020 roku w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki przeprowadziły chłopcom test na mądrego dżentelemena. Chłopcy wykazali się znajomością czarodziejskich słów i zwrotów grzecznościowych, rozwiązywali zagadki, „naprawiali” tytuły znanych bajek. Po teście przyszedł czas na potańcówkę, z utworami zaproponowanymi przez dzieci. Na koniec zabawy dziewczynki wręczyły chłopcom krawaty „Super Chłopaków”.

mgr Beata Madej

Świętujemy Dzień Przedszkolaka! Balonowo!

W dniu 21 września 2020 r. Przedszkolaki z naszej III grupy obchodziły ważne święto! Święto Przedszkolaka! A co Przedszkolaki lubią robić najbardziej? Oczywiście bawić się i uczyć przez zabawę. Dlatego w tym ważnym dniu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Ten dzień zdominowały najprzeróżniejsze zabawy z chustą animacyjną, z balonami i eksperymentowaniem! Dzieci dowiedziały się, czy można nadmuchać balon w ogóle go nie dotykając. Po wymieszaniu tajemnych składników (które każda gospodyni z łatwością znajdzie w kuchni) nastąpiła reakcja chemiczna i wydzielił się gaz (dwutlenek węgla), który wypełnił balon. Na koniec zabawy dzieci otrzymały odznaki „Super Przedszkolaka”. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Vice Dyrektor Małgorzata Batóg, która nie tylko złożyła Przedszkolakom piękne życzenia, ale również poczęstowała małym, słodkim co nieco. To był naprawdę ciekawy i pełen dobrych emocji dzień.

mgr Inga Kwiecień

W czwartek 17 września 2020 roku nasza sala zamieniła się w „Mydlane Laboratorium”. Wszystkie przedszkolaki zostały przyjęte do grona małych badaczy, którzy pod wodzą kierownika laboratorium – pani Beatki przeprowadzali doświadczenia z mydłem. Wszystko to za sprawą listu od Króla Baruby, którego kaprys zorganizowania konkursu na najpiękniejsze bańki mydlane spowodował, że jego poddani zapomnieli do czego tak naprawdę służy mydło i stali się brudasami. Aby przypomnieć wszystkim, jak bardzo ważne jest mycie rąk ciepłą wodą z mydłem, mali badacze przeprowadzili eksperymenty: rozpuszczanie mydła w ciepłej i zimnej wodzie, doświadczenie z „uciekającym” pieprzem, doświadczenie z piaskiem, olejem i mydłem. Na koniec pracy w laboratorium, badacze udali się na przedszkolny taras, gdzie sami wydmuchali najpiękniejsze i najbardziej kolorowe bańki mydlane. Król Baruba nagrodził wszystkich plakietką „Małego Badacza Mydlanego Laboratorium”. O mydle wiemy tyle, że już żaden brudasek w naszej grupie nie zagości!