W dniu 29 czerwca 2021 roku nasze przedszkolaki odwiedzili wyjątkowi goście. Wizyta STRAŻAKÓW z OSP Owczary wzbudziła ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. W czasie spotkania strażacy zaprezentowali działanie węża strażackiego. Dzieci miały możliwość przymierzenia munduru strażackiego oraz zobaczyć działanie ciężkiego specjalistycznego sprzętu w połączeniu z delikatnym jajkiem.

To było niezwykle ciekawe i pełne dobrych emocji doświadczenie. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami.

mgr Inga Kwiecień

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty.
Niech na naszej twarzy uśmiech zagości promienisty.
Taki dzień raz się w roku zdarza,
Koniec roku przedszkolnego według kalendarza.

W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  dla III grupy odbyło się 25 czerwca 2021 roku. Dzieci otrzymały upominki zakupione przez rodziców, a także dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego. Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie działać dla naszych przedszkolaków.

A teraz, z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje!

mgr Beata Madej

Na przełomie maja i czerwca br. w grupie III odbył się konkurs fotograficzny „Kwiaty krakowskich łąk i ogrodów”. Konkurs był jednym z elementów projektu edukacyjnego „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii” i jednocześnie łączył się z  ealizacją zadań ogrodniczych podejmowanych w grupie. Dzieci z pomocą rodziców wykonywały zdjęcia kwiatów podczas rodzinnych spacerów i drogi do przedszkola, odszukiwały ich nazwy. Wszystkie zdjęcia stworzyły galerię, którą można było podziwiać w holu przedszkola. W piątek 18 czerwca nastąpiło uroczyste rozwiązanie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród. Poniżej podajemy wyniki konkursu:

I miejsce – Alex G.M.

II miejsce – Laura K.

III miejsce – Maja K.

Wyróżnienia otrzymali: Andrii A., Kacper W., Pola P., Lusia S., Bartuś M.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zdobytych umiejętności!

mgr Inga Kwiecień

W dniu 17 czerwca 2021 roku w naszej grupie odbyły się zajęcia dydaktyczne w ramach pilotażowego programu wspierania doradztwa zawodowego w przedszkolach „Poznaję, doświadczam, wybieram – wędrówka po świecie zawodów”. Nasze przedszkolaki poznały zawód florysty, który wspaniale łączy się ze zdobytą przez dzieci wiedzą w czasie realizacji projektu edukacyjnego „Ogrodnik”. Przedszkolaki wykazały się znajomością różnych gatunków kwiatów, poznały narzędzia potrzebne do przygotowania bukietów, zagrały na bum bum rurkach i kubkach, a także zrealizowały tajemnicze zamówienie na matematyczny bukiet. Na koniec zajęć wszystkie przedszkolaki podzielone na zespoły przygotowały własne kompozycje kwiatowe w koszyczkach, które podarowały gościom odwiedzającym przedszkole. Zajęcia były pełne emocji, a dodatkowo po nich podsumowaliśmy projekt „Ogrodnik” – dzieci obejrzały film podsumowujący ich ogrodnicze działania i otrzymały medale. Dzięki realizacji projektu i zajęć, przedszkolaki poszerzyły wachlarz zawodów, które może w przyszłości będą wykonywać.

mgr Inga Kwiecień

Dnia 9 czerwca 2021 roku w grupie III odbyły się warsztaty o życiu mrówek, przeprowadzone przez Centrum Edukacji Ekologicznej ,,SYMBIOZA”. Przedszkolaki za pomocą lupy oglądały mrówki, przeliczały, ile mają odnóży, a następnie porównywały z wyglądem pająka. Zobaczyły dom mrówek oraz poznały przyrząd do łapania małych owadów. Na koniec spotkania każdy przedszkolak wykonał z gazety postać mrówki. Z pewnością po tych zajęciach dzieci zapamiętały wiele ciekawostek o mrówkach.

mgr Beata Madej

7 czerwca 2021 r. w grupie III odbyły się kolejne zajęcia z robotyki. Tym razem, po przypomnieniu sobie zasad, których należy przestrzegać podczas zajęć i obejrzeniu filmiku instruktażowego dzieci rozpoczęły przygodę z budowaniem przy pomocy klocków LEGO: radośnie machającej małpki. Wszystkie przedszkolaki wykazały się dużym skupieniem, wyobraźnią przestrzenną i zdolnościami manualnymi. Dzięki doskonałej pracy zespołowej, wszystkim udało się poprawnie wykonać zadanie. Kto wie, może w przyszłości któryś z naszych przedszkolaków, rzeczywiście zbuduje super, fajnego robota?