Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest dniem, w którym każdy z nas może okazać wsparcie i pomoc osobom, które najbardziej jej potrzebują. Z okazji tego szczególnego Dnia nasze przedszkolaki wykazały się wielką aktywnością: przygotowały niebieskie serduszka z masy solnej, niebieskie malowane żarówki, obejrzały prezentację multimedialną na temat zachowań osób ze spektrum autyzmu, a także wspólnie wykonały plakat. Nawet w swoich domach nie zapomniały o tym święcie i wykonały zdjęcia w niebieskich ubraniach, z których utworzony kolaż będzie nam przypominał o osobach z autyzmem, które są tak blisko nas.

mgr Inga Kwiecień

Poprzez poszerzanie wiedzy o teatrze i bogacenie przeżyć dzieci przez zabawy z wcielaniem się w role, nie tylko wspieramy wszechstronny rozwój, ale również tworzymy okazję do wspaniałej zabawy. Dlatego też, w dniu 26 marca 2021 roku przedszkolaki z naszej grupy świętowały Dzień Teatru. Nie zabrakło: wierszyków, piosenek, zagadek, teatrzyku cieni, zabaw dydaktycznych i zabaw pantomimicznych, w czasie których dzieci wspaniale wcielały się w role. Na koniec zajęć dzieci wybrały się na wirtualną wycieczkę do teatru, by móc obejrzeć spektakl kukiełkowy „O smoku wawelskim”. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a magia teatru niech towarzyszy nam nie tylko dziś.

Wiosna zielenią wchodzi nieśmiało

w szeroko otwarte marcowe dni.

Tańczy kroplami porannej rosy

zraszając pola, łąki i sny.

Stęsknione za wiosną, przedszkolaki z grupy trzeciej rozpoczęły wiosenny sezon od siania rzeżuchy. Roślina ta symbolizuje wiosenną zieleń i odrodzenie się przyrody po zimie. Co jeszcze ciekawego robiliśmy, aby przywołać wiosnę? Podczas licznych zabaw dzieci bez trudu odgadły zwiastuny wiosny tj. powracające ptaki, krokusy, przebiśniegi, bazie na drzewach. Podczas zabawy matematycznej doskonaliły umiejętność przeliczania. Utrwaliły znajomość samogłosek: A, O, U , I, Y, E podczas zabaw z kostką. Ćwiczyły percepcję wzrokową układając puzzle i memory. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, muzycznych, wiosennych piosenek i gry na instrumentach.

I tak, 22 marca 2021r przedszkolaki z grupy III oficjalnie przywitały długo wyczekiwaną WIOSNĘ!

mgr Beata Madej

Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom, którzy wsparli naszą akcję „Wielki Kredkowy Recykling”. Jako całe przedszkole zebraliśmy dwa kilogramy kolorowych kredek, które mali wolontariusze z naszej grupy przygotowali do wysyłki organizatorom – obrali z papierków, posegregowali kolorami oraz zatemperowali. Pracy było sporo, ale ręce naszych przedszkolaków pracowały szybko i sprawnie.

Za przesłane kredki przedszkole otrzymało tytuł Aktywnego Zbieracza Kredek.

Nie wyrzucajmy niepotrzebnych kredek – zachowajmy je na kolejną edycję kredkowej zbiórki.

mgr Beata Madej

Światowy Dzień Zespołu Downa (World Down Syndrome Day) to święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta są kolorowe skarpetki nie do pary.

Z tej okazji w dniu 19 marca 2021 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Kolorowej  Skarpetki”. Dzieci założyły do przedszkola kolorowe, niepasujące skarpetki i pokazały, że z dziećmi z ZD różni nas tak niewiele. Przedszkolaki obejrzały kilkuminutowy filmik dotyczący dzieci z Zespołem Downa, a następnie ochoczo uczestniczyły w zabawach, których przewodnim motywem były kolorowe skarpetki. Świetnie bawiąc się kształtowały postawę serdeczności i otwartości na świat.

mgr Inga Kwiecień

W dniu 18 marca 2021 roku nasze przedszkole odwiedzili strażnicy miejscy z miasteczkiem komunikacyjnym „Autochodzik”. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, poznały kilka ważnych znaków drogowych, a także świetnie bawiły się jadąc różnymi pojazdami po wyznaczonej przez strażników trasie. Mogły także zatankować swoje pojazdy na stacji benzynowej za „dziękuję”, o czym pewnie marzą wszyscy dorośli. Gromkimi brawami dziękowały strażnikom za zabawę i piosenki, które wspólnie z nimi mogły zaśpiewać. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowe książeczki z naklejkami, przypominające o bezpieczeństwie na drodze w naszym mieście.

Serdecznie dziękujemy strażnikom miejskim za przyjazd do naszego przedszkola i zapraszamy ponownie!