P1130042

Dzieci z grup VII i VIII wzięły udział w X Podgórskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych orgaznizowanym przez Fundację Bona Fide. Dzieci bardzo się zaangażowały w grę aktorską – Rodzice i nauczyciele na pewno mogą być z nich dumni! Kilku z nich zdobyło nawet wyróżnienia! Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorgaznizowaniu strojów i zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Mgr Danuta Cop
Mgr Justyna Krzemień
Mgr Agata Widła
Mgr Liwia Kwaśniak

33131707 2093866847497965 8163449600842137600 n

Chcąc zwiększyć świadomość dzieci o konieczności dbania o zęby prowadzone były zajęcia edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologicznej. Nadrzędnym celem prowadzonych zajęć było zwrócenie uwagi najmłodszym na konieczność dbania o higienę jamy ustnej i utrwalanie tych nawyków. Dzięki działaniom praktycznym w grupie VIII mycie zębów stało się numerem jeden podczas wykonywania czynności higienicznych!

mgr Liwia Kwaśniak

32965912 2093860990831884 2438749917489922048 n

33035980 2093859954165321 4257550434270445568 n

We wtorek 08.05.2018 roku przedszkolaki z grupy VII i VIII odwiedziły salę zabaw „Gibon”, miejsce pełne atrakcji i bardzo lubiane przez dzieci. Możliwość świetnej zabawy zawdzięczamy mamie Mikołajka, która w ten sposób postanowiła zorganizować Urodzinową Imprezę dla kolegów swojego syna. Zaraz po wejściu na salę rozpoczęła się żywiołowa zabawa. Największym zainteresowaniem cieszył się basen z piłkami, który inspirował do przeróżnych doświadczeń i eksperymentów ruchowych. Dzieci miały też możliwość wspinania, czołgania się, przeciskania przez ciasne korytarze, zjeżdżanie ze zjeżdżalni, czy też po prostu …. czytania prasy. Do dyspozycji były piłki różnej wielkości, samochody, klocki, zabawki dźwiękowe. W bezpiecznej i świetnie wyposażonej sali czas szybko upłynął na wesołej i żywiołowej zabawie.  Dziękujemy za możliwość tak atrakcyjnego i radosnego spędzenia czasu. Dziękujemy za przepyszny tort i szampana… oczywiście bezalkoholowego.

mgr Liwia Kwaśniak
mgr Justyna Krzemień
mgr Agata Widła

autyzm1

5 kwietnia w naszym Przedszkolu zrobiło się bardzo niebiesko. Był to dla Nas szczególny dzień, w czasie którego odkryliśmy, jak wiele rzeczy nas łączy, jak wiele podobnych aktywności oraz zabawek lubimy. Wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się przy udziale starszych grup. Dzieci poprzez prezentację poznały akcję " Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu", w czasie której miały okazję zobaczyć budynki, pomniki, mosty, fontanny oraz wodospady podświetlone na niebiesko. Akcja ta zorganizowana została w ramach ogólnoświatowej kampanii rozpowszechniania wiedzy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Dzieci zrobiły wspaniały obraz przedstawiający Nasze przedszkole oraz najbliższe otoczenie w niebieskich barwach, być może choć przez chwile ujrzały świat przez pryzmat niebieskiego światła, które również pojawiło się na naszym spotkaniu i wzbudziło zainteresowanie dzieci.

Kwiecień jest miesiącem szerzenia wiedzy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Najlepszymi nauczycielami dla Dzieci są ich Rodzice, dlatego również Państwa zachęcamy do zgłębiania wiedzy w temacie autyzmu.

Mgr Justyna Krzemień
Mgr Danuta Cop
Mgr Liwia Kwaśniak
Mgr Iwona Łoś
Mgr Agata Widła

IMG 8947

W Naszym Przedszkolu nigdy się nie nudzimy, w ubiegły poniedziałek postanowiliśmy poćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, precyzję ruchów, umiejętność czekania na swoją kolej oraz koncentrację uwagi w czasie zabaw z wykorzystaniem wody i różnokształtnych elementów. Dzieci przelewały wodę z naczyń o różnym kształcie, bawiły się młynami wodnymi o różnej wielkości oraz wyławiały różne przedmioty z wody za pomocą szczypców i łyżek drewnianych. Przedszkolaki spędziły bardzo dużo czasu nad tą zabawą i nie miały ochoty z niej rezygnować. Uroku i atrakcyjności dodawały zapachy, które dostarczyły nam musujące kule do kąpieli wrzucone do wody.

IMG 8944
IMG 8943

IMG 8850

9 marca dzieci z grupy VII brały udział w zajęciach kulinarnych. Chłopcy umyli owoce, pokroili banany, jabłka i pomarańcze oraz starannie nabijali warzywa na patyczki. Dzieci bawiły się przy tym wyśmienicie i "smakowicie", gdyż dobry kucharz nim poczęstuje innych sam musi sprawdzić, czy potrawa jest smaczna. Zachęcamy do wykorzystywania telentów kulinarnych dzieci w domowych przygotowaniach posiłków!