Poznaliśmy wreszcie długo oczekiwane wyniki XV Przeglądu Teatralno – Muzycznego „O Buławę Lajkonika”.

Miło nam poinformować, że w kategorii przedszkolnej nasza grupa prezentująca „CZTERY ŻYWIOŁY” zdobyła MAŁĄ BUŁAWĘ LAJKONIKA!

Po raz kolejny serdecznie gratulujemy Małym Artystom!

mgr Sabina Biskup

W dniu 01.06.2017r. z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z grupy VII i VIII wybrały się na wycieczkę podczas, której zwiedzaliśmy Rynek Krakowski oraz Wawel. Na początku udaliśmy się na spacer po Placu Mariackim i Sukiennicach. Następnie, ruszyliśmy na Zamek Królewski, który zrobił na nas duże wrażenie. Spacerowaliśmy po fortyfikacjach oraz zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobie pary prezydenckiej. Na końcu naszej wycieczki poznaliśmy ziejącego ogniem smoka, który w oczach dzieci był największą atrakcją.

Każdy z nas był zmęczony, ale też bardzo zadowolony z wycieczki!!! Spędziliśmy wyjątkowy czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

mgr Karolina Paszek

mgr Joanna Klimek

5 czerwca 2017r. odwiedziliśmy Krainę Zabaw Dziecięcych  „ANIKINO”, miejsce pełne atrakcji i szczególnie lubiane przez dzieci. Do wyboru mieliśmy różne  rozrywki m.in.  zjeżdżalnie, basen z kuleczkami, trampolina, rury, tajemne przejścia, domki, samochodziki i wiele, wiele innych. Każde z dzieci znalazło coś dla siebie.  Przedszkolaki z grup V, VII i VIII radośnie spędziły czas, bawiły się znakomicie. Niektórzy próbowali swoich sił wspinając się po drabinkach i pokonując najróżniejsze, napotkane na drodze przeszkody, inni woleli bawić się w kulkowym basenie, huśtać się na hamaku, czy też jeździć na zabawkowych samochodzikach. Chyba nie było miejsca, w które nasi wychowankowie nie odważyliby się zajrzeć, przeszkody, której nie próbowaliby pokonać. Niecodziennie przecież pokonujemy tory przeszkód, przeciskamy się między wąskimi tunelami, zjeżdżamy z wysokich zjeżdżalni, czy też wspinamy się po drabinkach. Swobodna zabawa oraz możliwość wypróbowania swoich sił i umiejętności sprawiła dzieciom wiele radości i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Zaproszenie do Krainy Zabaw Dziecięcych otrzymaliśmy w ramach nagrody uzyskanej za występ „Cztery Żywioły” w IX Podgórskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Bona Fide.

W dniu 02.06.2017 r. pojechaliśmy w odwiedziny do naszych kolegów i koleżanek z Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 w Krakowie. Wspólnie oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez Straż Miejską. Nauczyliśmy się, że nie można samemy wychodzić z domu, przechodzić na czerwonym świetle, głaskać nieznajomych psów oraz rozmawać z nieznajomymi. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie oraz wspólnie spędzony czas.

mgr Joanna Klimek

Z wielką dumą i radością informujemy o werdykcie jurorów IX Podgórskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Bona Fide. Nasza grupa prezentująca przedstawienie „Cztery Żywioły” otrzymała:

Nagrodę Tęczowego Motyla

za barwną i bogatą warstwę symboliczną

Serdecznie gratulujemy Małym Artystom  i życzymy dalszych sukcesów.

Sabina Biskup

Za nami czas wytężonej pracy związany z przygotowaniami do zmagań konkursowych. 7 kwietnia 2017r. dzieci wraz z nauczycielami z grup V, VII i VIII wzięli udział w XV Przeglądzie Teatralno–Muzycznym zespołów artystycznych osób niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika”. Konkurs organizowany był przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Urząd Miasta Krakowa. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się w spektaklu pt. „Cztery żywioły”. Poprzez ruch, przy pięknej muzyce i choreografii, dzieci „opowiadały” o czterech żywiołach. Na miarę swoich możliwości nasi wychowankowie wyrażali się poprzez taniec, śpiew, słowo i gesty. Każde z dzieci sprostało ogromnemu wyzwaniu, a nasz występ został ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami. 10 maja 2017r. „Cztery żywioły” zaprezentowaliśmy na „IX Podgórskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Bona Fide”. Konkurs odbył się w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY. Również i tym razem nasi wspaniali Artyści sprostali wyzwaniu dużej sceny i nie zawiedli zgromadzonej publiczności. Nawiązując do słów piosenki „ ...cztery są żywioły, moc ogromną mają...” można stwierdzić, że taniec jest kolejnym żywiołem, który w połączeniu z żywiołowością dzieci wzbudza ogromne emocje i właśnie takich emocji nie zabrakło na naszym występie.

Sabina Biskup