autyzm1

5 kwietnia w naszym Przedszkolu zrobiło się bardzo niebiesko. Był to dla Nas szczególny dzień, w czasie którego odkryliśmy, jak wiele rzeczy nas łączy, jak wiele podobnych aktywności oraz zabawek lubimy. Wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się przy udziale starszych grup. Dzieci poprzez prezentację poznały akcję " Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu", w czasie której miały okazję zobaczyć budynki, pomniki, mosty, fontanny oraz wodospady podświetlone na niebiesko. Akcja ta zorganizowana została w ramach ogólnoświatowej kampanii rozpowszechniania wiedzy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Dzieci zrobiły wspaniały obraz przedstawiający Nasze przedszkole oraz najbliższe otoczenie w niebieskich barwach, być może choć przez chwile ujrzały świat przez pryzmat niebieskiego światła, które również pojawiło się na naszym spotkaniu i wzbudziło zainteresowanie dzieci.

Kwiecień jest miesiącem szerzenia wiedzy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Najlepszymi nauczycielami dla Dzieci są ich Rodzice, dlatego również Państwa zachęcamy do zgłębiania wiedzy w temacie autyzmu.

Mgr Justyna Krzemień
Mgr Danuta Cop
Mgr Liwia Kwaśniak
Mgr Iwona Łoś
Mgr Agata Widła

IMG 8947

W Naszym Przedszkolu nigdy się nie nudzimy, w ubiegły poniedziałek postanowiliśmy poćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, precyzję ruchów, umiejętność czekania na swoją kolej oraz koncentrację uwagi w czasie zabaw z wykorzystaniem wody i różnokształtnych elementów. Dzieci przelewały wodę z naczyń o różnym kształcie, bawiły się młynami wodnymi o różnej wielkości oraz wyławiały różne przedmioty z wody za pomocą szczypców i łyżek drewnianych. Przedszkolaki spędziły bardzo dużo czasu nad tą zabawą i nie miały ochoty z niej rezygnować. Uroku i atrakcyjności dodawały zapachy, które dostarczyły nam musujące kule do kąpieli wrzucone do wody.

IMG 8944
IMG 8943

IMG 8850

9 marca dzieci z grupy VII brały udział w zajęciach kulinarnych. Chłopcy umyli owoce, pokroili banany, jabłka i pomarańcze oraz starannie nabijali warzywa na patyczki. Dzieci bawiły się przy tym wyśmienicie i "smakowicie", gdyż dobry kucharz nim poczęstuje innych sam musi sprawdzić, czy potrawa jest smaczna. Zachęcamy do wykorzystywania telentów kulinarnych dzieci w domowych przygotowaniach posiłków!

30070429 1615834575151111 1848418961 o

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy naszą grupę odwiedziły dzieci z grupy VIII wraz z wychowawcą, aby wspólnie uczestniczyć w warsztatach wielkanocnych. Wspólny udział w zabawach, których bohaterami byli Zajączek, Króliczek i Baranek pozwolił nam poznać się bliżej z Rafałem i Bartkiem i wspaniale się zintegrować. Dzieci miały możliwość wspólnie śpiewać piosenki o treści wielkanocnej, tańczyć, liczyć i czytać, ścigać się z pisankami na łyżkach, a na koniec wykonały urocze baranki z waty i słomek, które ozdobiły grupowe kąciki przyrodnicze.

Zajęcia integracyjne to doskonała okazja na to, żeby bliżej poznać kolegów z przedszkola i oswoić się z autyzmem, którego to Światowy Dzień będziemy świętować już niebawem!

mgr Patrycja Nowak
mgr Liwia Kwaśniak

zabawa ferie

W czasie zimowych ferii mieliśmy przyjemność spędzać czas RAZEM. Był to wspaniały czas wspólnych zabaw stolikowych, muzycznych oraz twórczości artystycznej. Codzienne czynności sprawiają jednak więcej radości, gdy wykonuje się je wspólnie w grupie przyjaciół!

Mgr Danuta Cop
Mgr Liwia Kwaśniak

dzie babci

7 lutego w Naszym Przedszkolu odbyło się niezwykle wydarzenie - swoje Święto obchodzili Nasi Wspaniali Dziadkowie i Niezastąpione Babcie. To właśnie dla nich przez kilka tygodni dzieci uczyły się ról na przedstawienie, szykowały prezenty, uczyły się na zajęciach, jak ważna jest Rodzina. W czasie przedstawienia Nasze Przedszkolaki wspaniale tańczyły, grały na instrumentach, niektóre nawet nauczyły się wierszyków! Dzieci pomimo tremy pokazały się od najlepszej strony, bardzo się starały i nieśmiało zerkały, czy Dziadkowie i Rodzice patrzą.

Serdecznie dziękujemy Babciom, Dziadkom oraz Rodzicom, którzy przybyli do Nas z okazji tego Święta! Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy jeszcze raz najlepsze życzenia!

mgr Justyna Krzemień
mgr Liwia Kwaśniak