IMG 6374

W czwartek 30 listopada 2017r. odbyły się w grupie VII i VIII zajęcia otwarte, w których uczestniczyły Dzieci wraz ze swoimi Rodzicami. Na czas zajęć aula naszego przedszkola zamieniła się w prawdziwe „Królestwo  Ziemniaka”.  Zaproponowane zabawy umożliwiły aktywną i radosną integrację uczestników. Była to też niewątpliwie inspiracja dla Rodziców, jak mogą efektywnie spędzać z dzieckiem czas, wykorzystując do tego  przedmioty z najbliższego otoczenia.

W trakcie zabaw dzieci miały możliwość  doświadczyć wrażeń  dotykowych, smakowych i ruchowych. Z dużym zaangażowaniem, uczestnicy wspólnie wykonali „Gniotki” z baloników wypełnionych mąką ziemniaczaną. Każde dziecko po zakończonych zajęciach zabrało zabawkę  do domu,  mamy nadzieję że będzie to miłe wspomnienie wspólnie spędzonych chwil. Propozycją sposobu spędzania czasu wolnego, było również wykonanie stempli z ziemniaków i ozdabianie pieczątkami szat  „Króla Ziemniaka” . Zajęcia zakończyły się żywiołową i radosną zabawą  z chustą Klanzy , w trakcie której  nastąpiło wachlowanie, podrzucanie baloników  i tworzenie nad głową dzieci kolorowego wiru.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas!

mgr Justyna Krzemień

24209614 2012436075641043 1697443122 o

W dniu 24.11.2017r. Przedszkolaki z grupy VIII  świętowały  Dzień Pluszowego Misia.

Moda na misie nie przemija, pomimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek. Tego dnia każde dziecko miało okazję nie tyko przytulić misia, ale również z nim zatańczyć, wykonać „misiowe zadania” na kartach pracy, a także spróbować misiowego jedzenia. W trakcie zajęć dzieci bardzo chętnie podejmowały aktywności proponowane przez nauczyciela. Niespodzianką, a zarazem nagrodą za wspaniale wykonane zadania była „misiowa uczta”, a także uroczyste wręczenie dyplomów oraz pluszaków, które dzieci zabrały ze sobą do domów.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy!

gibon

W piątek 17.11.2017 roku przedszkolaki z grupy VII i VIII odwiedziły salę zabaw „Gibon”, miejsce pełne atrakcji i bardzo lubiane przez dzieci. Możliwość świetnej zabawy zawdzięczamy mamie Wojtka, która w ten sposób postanowiła zorganizować Urodzinową Imprezę dla kolegów swojego syna. Zaraz po wejściu na salę rozpoczęła się żywiołowa zabawa. Największym zainteresowaniem cieszył się basen z piłkami, który inspirował do przeróżnych doświadczeń i eksperymentów ruchowych. Dzieci miały też możliwość wspinania, czołgania się, przeciskania przez ciasne korytarze, zjeżdżanie ze zjeżdżalni, czy też po prostu biegania. Do dyspozycji były piłki różnej wielkości, samochody, klocki, zabawki dźwiękowe.

W bezpiecznej i świetnie wyposażonej sali czas szybko upłynął na wesołej i żywiołowej zabawie.  Dziękujemy za możliwość tak atrakcyjnego i radosnego spędzenia czasu.

23483032 2003100893241228 216657457 o

W dniu 9 listopada odwiedziły grupę III przedszkolaki z oddziału VIII. W ramach zajęć integracyjnych i lepszego zapoznania się z dziećmi z różnymi potrzebami edukacyjnymi, bardzo miło i wesoło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie o tematyce patriotyczno-ludowej. Przedszkolaki miały okazję nauczyć się kilu zabaw ludowych z różnych województw. Ponadto, każde dziecko miało okazję do plastycznej działalności podczas tworzenia „kotylionów” z okazji Święta Niepodległości. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej i życzliwej względem siebie atmosferze. Chcąc podsumować w sposób ciekawy omawianą tematykę, przedszkolakom została zaprezentowana  za pomocą multimediów bajka pt. „Symbole Narodowe”. Zaplanowane cele zajęć integracyjnych zostały spełnione, a metody i formy przyniosły pomyślane efekty.

mgr Kinga Mroczka
mgr Liwia Kwaśniak

Poznaliśmy wreszcie długo oczekiwane wyniki XV Przeglądu Teatralno – Muzycznego „O Buławę Lajkonika”.

Miło nam poinformować, że w kategorii przedszkolnej nasza grupa prezentująca „CZTERY ŻYWIOŁY” zdobyła MAŁĄ BUŁAWĘ LAJKONIKA!

Po raz kolejny serdecznie gratulujemy Małym Artystom!

mgr Sabina Biskup

W dniu 01.06.2017r. z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z grupy VII i VIII wybrały się na wycieczkę podczas, której zwiedzaliśmy Rynek Krakowski oraz Wawel. Na początku udaliśmy się na spacer po Placu Mariackim i Sukiennicach. Następnie, ruszyliśmy na Zamek Królewski, który zrobił na nas duże wrażenie. Spacerowaliśmy po fortyfikacjach oraz zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobie pary prezydenckiej. Na końcu naszej wycieczki poznaliśmy ziejącego ogniem smoka, który w oczach dzieci był największą atrakcją.

Każdy z nas był zmęczony, ale też bardzo zadowolony z wycieczki!!! Spędziliśmy wyjątkowy czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

mgr Karolina Paszek

mgr Joanna Klimek