IMG 6727

Wojtek godnie reprezentował grupę VII w ramach akcji "Góra Grosza". Dzielnie zbierał grosiki wraz z Rodzicami i siostrą, by później z ogromną starannością wrzucić  wszystkie do puszki prosto ze swej skarbonki. Jest dla Nas wszystkich dobrym przykładem, jak od najmłodszych lat można pomagać innym!

26177700 1394286207348905 2068550645 o

21 grudnia grupy VII i VIII miały okazję uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu, jakim było wspólne spotkanie wigilijne. Zgodnie z tradycją Dzieci połamały się opłatkiem, zaśpiewały kolędy i skosztowały pysznych przysmaków, które przynieśli Rodzice. Tego dnia rozmawialiśmy o historii, która wydarzyła się w Betlejem oraz o tradycjach pochodzących z różnych części Polski. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w to wydarzenie!

mgr Justyna Krzemień
mgr Agata Widła

26178543 1394286074015585 1187276418 o

IMG 7042

Świąteczne pierniki to "smakowite" urozmaicenie okresu przedświątecznych porządków oraz wspaniała możliwość stymulowania wszystkich zmysłów i rozwijanie zdolności kulinarnych. Grupa VII dzielnie podjęła się zadania wykonania pierników, jako prezentu dla Rodziców. Dzieci z zapałem przez 3 dni przygotowywały ciasto, wykrawały formy oraz dekorowały pięknie pachnące pierniczki. Miały przy tym wiele zabawy i wykazywały się ogromnym zaangażowaniem, gdyż mottem przewodnim było sprezentowanie wypieku swoim Rodzicom. Smakowita przygoda zakończyła się stworzeniem albumów, poprzez które Dzieci chciały pokazać, jak bardzo się starały -  Rodzice z pewnością  mogą być z Nich dumni!

Scan0001

6 grudnia do Naszego Przedszkola zawitał niespodziewany Gość. Ubrany był w czerwony strój, miał długą, białą brodę i przyjazny uśmiech. Na dodatek odwiedził nas z wielkim workiem prezentów! Ku ogromnej radości dzieci okazało się, że wszystkie były grzeczne i dostały piękne prezenty. Nasz wspaniały Gość już pojechał szukać kolejnych grzecznych dzieci, ale Przedszkolaki na pamiątkę tej wizyty będą cały rok uczyć się bawić w zgodzie, pożyczać sobie zabawki i dawać innym również coś od siebie, tak by za rok Św. Mikołaj znów przyjechał do Nas z wielkim workiem zabawek!

24650945 2015023698715614 1381526322 o

30 listopada Przedszkolaki z grupy 7 i 8 zaprosiły na Zabawę Andrzejkową swoich kolegów i koleżanki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Teraz My" w Krakowie. Na początku Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie przygotowane przez czarodziejki, które przyleciały na miotłach z dalekiego zamku i pokazywały swoje czary. W tym magicznym dniu Przedszkolaki nauczyły się kilku tańców czarownic, brały udział we wróżbach i wraz z gośćmi bawiły się chustą animacyjną. Dzieci miały możliwość poznać nowych kolegów i koleżanki i razem w z nimi tańczyć w rytm ulubionych piosenek. Na zakończenie Dzieci skosztowały słodkich przysmaków prosto z domku czarodziejek. Mamy nadzieję, że ten wspaniały czas pozostanie na długo w małych serduszkach oraz że wszystkie wróżby wkrótce się spełnią!

IMG 6374

W czwartek 30 listopada 2017r. odbyły się w grupie VII i VIII zajęcia otwarte, w których uczestniczyły Dzieci wraz ze swoimi Rodzicami. Na czas zajęć aula naszego przedszkola zamieniła się w prawdziwe „Królestwo  Ziemniaka”.  Zaproponowane zabawy umożliwiły aktywną i radosną integrację uczestników. Była to też niewątpliwie inspiracja dla Rodziców, jak mogą efektywnie spędzać z dzieckiem czas, wykorzystując do tego  przedmioty z najbliższego otoczenia.

W trakcie zabaw dzieci miały możliwość  doświadczyć wrażeń  dotykowych, smakowych i ruchowych. Z dużym zaangażowaniem, uczestnicy wspólnie wykonali „Gniotki” z baloników wypełnionych mąką ziemniaczaną. Każde dziecko po zakończonych zajęciach zabrało zabawkę  do domu,  mamy nadzieję że będzie to miłe wspomnienie wspólnie spędzonych chwil. Propozycją sposobu spędzania czasu wolnego, było również wykonanie stempli z ziemniaków i ozdabianie pieczątkami szat  „Króla Ziemniaka” . Zajęcia zakończyły się żywiołową i radosną zabawą  z chustą Klanzy , w trakcie której  nastąpiło wachlowanie, podrzucanie baloników  i tworzenie nad głową dzieci kolorowego wiru.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas!

mgr Justyna Krzemień