W piątek 23.11 wraz z dziećmi do przedszkola przyszli niezwykli goście - ich pluszowi przyjaciele! Wspólnie z nimi braliśmy udział w różnych zabawach, nakarmiliśmy wszystkie zabawki, a na koniec stworzyliśmy pysznego misia z wafli ryżowych, prażonej ciecierzycy, banana, rodzynek i przepysznej nutelli. Dzieci bardzo starannie kroiły banany, smarowały wafle kremem czekoladowym i układały rodzynki i banany. Przedszkolaki spisały się na medal! Mogą być wspaniałymi pomocnikami w kuchni!

Mgr Danuta Cop

46692431 2195349404013429 3882075043110322176 n

W poniedziałek 26 listopada 2018r. odbyły się w grupie VII i VIII zajęcia otwarte, w których uczestniczyły Dzieci wraz ze swoimi Rodzicami. Na czas zajęć aula naszego przedszkola zamieniła się w prawdziwe „ Królestwo dla Wiewiórki”, w którym nie zabrakło radości, muzyki i tańca.  Zaproponowane zabawy umożliwiły aktywną i radosną integrację uczestników. Była to też niewątpliwie inspiracja dla Rodziców, jak mogą efektywnie spędzać z dzieckiem czas, wykorzystując do tego  przedmioty z najbliższego otoczenia.

W trakcie zabaw dzieci miały możliwość  doświadczyć wrażeń  dotykowych, słuchowych oraz ruchowych. Z dużym zaangażowaniem, uczestnicy wspólnie wykonali eksperyment pt.  „Magiczna Piana”, który dostarczył każdemu wspaniałych i barwnych wrażeń wzrokowych. Mamy nadzieję że będzie to miłe wspomnienie wspólnie spędzonych chwil. Propozycją sposobu spędzania czasu wolnego, było również karmienie orzechami naszej kartonowej wiewiórki. Dzieci nie tylko miały szansę aby zadbać o brzuszek zwierzątka, ale również mogły poćwiczyć umiejętności matematyczne, poprzez skrupulatne przeliczanie orzeszków zebranych do koszyczka. Zajęcia zakończyły się żywiołową i radosną zabawą  z chustą Klanzy , w trakcie której  nastąpiło wachlowanie, podrzucanie papierowych orzechów  i tworzenie nad głową dzieci kolorowego wiru.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas!

mgr Justyna Krzemień
mgr Liwia Kwaśniak
mgr Agata Widła

We wtorek 20 listopada grupa VII i VIII odwiedziła Krainę Zabaw Dziecięcych „Anikino”. Wycieczka od początku do końca była źródłem radości i żywiołowej zabawy. Przez dwie godziny dzieci niestrudzenie wspinały się, przechodziły przez tunele, zjeżdżały ze zjeżdżalni, bawiły się w basenie z kuleczkami, huśtały się na huśtawkach i hamakach. Wielką atrakcją były liczne zabawki do manipulowania i wprawiania w ruch. Nie brakowało też chętnych dzieci do jeżdżenia na koniku i do robienia rajdów na dużych, kolorowych samochodach. W czasie pobytu w sali zabaw dzieci uczyły się również zasad bezpieczeństwa i nawiązywania relacji podczas wspólnych działań. Po skończonej zabawie dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale zadowolone. Mamy nadzieję, że czas zimy nie będzie przeszkodą do organizowania wycieczek i już myślimy o następnym wyjściu!

mgr Justyna Krzemień
mgr Liwa Kwaśniak

47226238 770652739949527 7988649366812360704 n

Wycieczki i wyjścia poza budynek przedszkola są bardzo atrakcyjną formą spędzania czasu dla dzieci z grupy VII i VIII. W  miesiącu listopadzie dzieci miały możliwość uczyć się właściwego i bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej podczas wycieczki do Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Telimeny w Krakowie. W Szkole im. Św. Franciszka z Asyżu odbyły się zajęcia integracyjne, których tematem była deszczowa jesień. „Ciągle pada”- to hasło towarzyszyło nam podczas tańców, piosenek i wspólnych zabaw. Każde dziecko znalazło dla siebie coś interesującego: zabawy muzyczne, ruchowe, plastyczne, a wszystkich zawsze cieszą zabawy z chustą Klanzy. Dużą atrakcją był też na pewno przejazd tramwajem, który dla żadnego dziecka nie był za długi. Cała wyprawa była świetną lekcją  umiejętności społecznych!

mgr  Justyna Krzemień
mgr Liwia Kwaśniak

44932444 551376751981305 1944492369625743360 n

We środę 24 października w grupie V pojawili się bardzo niezwykli goście "COFFE i ZIZI" psy, którymi na co dzień opiekuje się nasza Natalka i jej rodzina. Mama Natalki jest pracownikiem Schroniska dla bezdomnych zwierząt "PSIE POLE" w Racławicach i przyszła do naszego przedszkola, by opowiedzieć nam nieco o psach oraz działalności schroniska. Nasza grupa uczestniczyła w spotkaniu na zaproszenie grupy V.

Podczas zajęć dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu z pasami, poznały zasady pracy z psem, uczyły się właściwego stosunku do zwierząt, sposobów opieki i pomocy. Taki bezpośredni kontakt z psem, pozwala dzieciom na przełamanie bariery strachu przed zwierzęciem, umożliwia poznanie upodobań czworonogów, które później mogą wykorzystać ze swoim pupilem.

Dzieci uczyły się również zasad postępowania w kontakcie z obcym psem, a mianowicie jak właściwie obronić się w razie ataku.

Zajęcia były niezwykle cennym doświadczeniem, zwłaszcza dla dzieci, które na co dzień nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Takie zajęcia, niewątpliwie pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. DZIĘKUJEMY!

mgr Ewelina Śliwa

P1130042

Dzieci z grup VII i VIII wzięły udział w X Podgórskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych orgaznizowanym przez Fundację Bona Fide. Dzieci bardzo się zaangażowały w grę aktorską – Rodzice i nauczyciele na pewno mogą być z nich dumni! Kilku z nich zdobyło nawet wyróżnienia! Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorgaznizowaniu strojów i zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Mgr Danuta Cop
Mgr Justyna Krzemień