Poznaliśmy wreszcie długo oczekiwane wyniki XV Przeglądu Teatralno – Muzycznego „O Buławę Lajkonika”.

Miło nam poinformować, że w kategorii przedszkolnej nasza grupa prezentująca „CZTERY ŻYWIOŁY” zdobyła MAŁĄ BUŁAWĘ LAJKONIKA!

Po raz kolejny serdecznie gratulujemy Małym Artystom

20170609 121636

Ostatni zamek, który mogliśmy podziwiać podczas wycieczki zorganizowanej w dniu 9 czerwca, to Zamek królewski w Dobczycach. Okazała, średniowieczna budowla położona na skalistym wzgórzu nad rzeką Rabą przykuwała naszą uwagę. Obejrzeliśmy dziedziniec oraz kilka komnat z ciekawymi eksponatami min.: komnatę historyczną poświęconą dziejom zamku, kaplicę, a także loch więzienny.

20170609 110701

Mieliśmy również okazję zwiedzić Skansen Drewnianego Budownictwa Ludowego. Ta plenerowa ekspozycja podkrakowskiej architektury przybliżyła nam życie ludzi kilkaset lat temu. Tu mogliśmy podziwiać eksponaty o charakterze etnograficznym, stroje ludowe, trofea myśliwskie, które  pozwoliły nam przenieść się w czasie i wzbogacić naszą wiedzę. Mieliśmy również chwilę czasu aby odpocząć i podziwiać przepiękny widok na jezioro dobczyckie.

20170609 115501

mgr Małgorzata Batóg

5 czerwca 2017r. odwiedziliśmy Krainę Zabaw Dziecięcych  „ANIKINO”, miejsce pełne atrakcji i szczególnie lubiane przez dzieci. Do wyboru mieliśmy różne  rozrywki m.in.  zjeżdżalnie, basen z kuleczkami, trampolina, rury, tajemne przejścia, domki, samochodziki i wiele, wiele innych. Każde z dzieci znalazło coś dla siebie.  Przedszkolaki z grup V, VII i VIII radośnie spędziły czas, bawiły się znakomicie. Niektórzy próbowali swoich sił wspinając się po drabinkach i pokonując najróżniejsze, napotkane na drodze przeszkody, inni woleli bawić się w kulkowym basenie, huśtać się na hamaku, czy też jeździć na zabawkowych samochodzikach. Chyba nie było miejsca, w które nasi wychowankowie nie odważyliby się zajrzeć, przeszkody, której nie próbowaliby pokonać. Niecodziennie przecież pokonujemy tory przeszkód, przeciskamy się między wąskimi tunelami, zjeżdżamy z wysokich zjeżdżalni, czy też wspinamy się po drabinkach. Swobodna zabawa oraz możliwość wypróbowania swoich sił i umiejętności sprawiła dzieciom wiele radości i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Zaproszenie do Krainy Zabaw Dziecięcych otrzymaliśmy w ramach nagrody uzyskanej za występ „Cztery Żywioły” w IX Podgórskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Bona Fide.

Z wielką dumą i radością informujemy o werdykcie jurorów IX Podgórskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Bona Fide. Nasza grupa prezentująca przedstawienie „Cztery Żywioły” otrzymała:

Nagrodę Tęczowego Motyla

za barwną i bogatą warstwę symboliczną

Serdecznie gratulujemy Małym Artystom  i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Sabina Biskup

Za nami czas wytężonej pracy związany z przygotowaniami do zmagań konkursowych. 7 kwietnia 2017r. dzieci wraz z nauczycielami z grup V, VII i VIII wzięli udział w XV Przeglądzie Teatralno–Muzycznym zespołów artystycznych osób niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika”. Konkurs organizowany był przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Urząd Miasta Krakowa. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się w spektaklu pt. „Cztery żywioły”. Poprzez ruch, przy pięknej muzyce i choreografii, dzieci „opowiadały” o czterech żywiołach. Na miarę swoich możliwości nasi wychowankowie wyrażali się poprzez taniec, śpiew, słowo i gesty. Każde z dzieci sprostało ogromnemu wyzwaniu, a nasz występ został ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami. 10 maja 2017r. „Cztery żywioły” zaprezentowaliśmy na „IX Podgórskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Bona Fide”. Konkurs odbył się w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY. Również i tym razem nasi wspaniali Artyści sprostali wyzwaniu dużej sceny i nie zawiedli zgromadzonej publiczności. Nawiązując do słów piosenki „ ...cztery są żywioły, moc ogromną mają...” można stwierdzić, że taniec jest kolejnym żywiołem, który w połączeniu z żywiołowością dzieci wzbudza ogromne emocje i właśnie takich emocji nie zabrakło na naszym występie.

mgr Sabina Biskup

Zamek w Niepołomicach zwany drugim Wawelem , to kolejne miejsce, które mogliśmy zobaczyć w trakcie wycieczki zorganizowanej w dniu 28 marca 2017r.

20170328 10151320170328 102144

Podczas zwiedzania zamku czyli niezwykłej  wyprawy w czasie , poznaliśmy historię oraz legendy  tej liczącej ponad 700 lat rezydencji królewskiej. W komnatach zamkowych mogliśmy zobaczyć galerię malarstwa i rzeźby pochodzącej z XIX w. Naszą uwagę zwróciły obrazy : J Malczewskiego, H. Siemiradzkiego, L. Wyczółkowskiego raz P. Michałowskiego. Zwiedziliśmy również kaplicę zamkową.

20170328 103830

Mieliśmy również okazję uczestniczyć w interaktywnej lekcji muzealnej „Kto Ty jesteś- Polak mały”, dzięki której utrwaliliśmy legendę o powstaniu państwa polskiego oraz polskie symbole narodowe. Spacerując wokół zamku mogliśmy dostrzec  jego charakterystyczne elementy architektoniczne, a także podziwiać ogrody Królowej Bony, które o tej porze roku wydają się jeszcze piękniejsze.

20170328 105622

mgr Małgorzata Batóg