20180130 085902

We wtorek 31.01.18 r. na zaproszenie Pani Gosi z grupy IV do przedszkola przyjechała Pani Monika, która jest z zawodu chemikiem. Zaprezentowała nam bardzo ciekawe eksperymenty oraz doświadczenia. Była to dla nas wspaniała zabawa! Okazało się, że z produktów, które tak dobrze znamy (kwasek cytrynowy, soda oczyszczona, sok z czerwonej kapusty) możemy uzyskać niezwykłe kolory, a także stworzyć „wulkan”. Rozbudziło to nasze zainteresowania związane z chemią, także kto wie, może niektórzy z nas w przyszłości zostaną chemikami!

Serdecznie dziękujemy Pani Monice za poświęcony czas i rozbudzenie w nas ciekawości świata, a przede wszystkim chęci eksperymentowania!

20180130 090213

20180130 092129

20180130 092324

tytu

W miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka.

Dziadkowie to wielki skarb, dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.

W podzięce za ich wielkie serce, w dniu 26 stycznia dzieci z grupy V zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Dziadkowie podziwiali umiejętności wnuków, którzy prezentowali wiersze, piosenki, tańce oraz grę na instrumentach. Przedszkolaki zaprezentowały swoim ukochanym dziadkom inscenizację pt. "Przyjęcie dla Babci i Dziadka". Wszyscy mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec uroczystości wszystkie wnuczęta obdarowały swoich dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy kochanym Babciom i  Dziadkom za liczne przybycie oraz życzymy życia możliwie najdłuższego, szczęścia i zdrowia dobrego!

mgr Ewelina Śliwa

dzie bdz1

dzie bidz 2

dzie bdz 3

wigilia zdj 3

19 grudnia był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. W pierwszej kolejności mieliśmy okazję, by uczestniczyć w przygotowanej przez grupę III przepięknej inscenizacji Jasełek, za którą chcieliśmy serdecznie podziękować i pogratulować wspaniałego występu. Następnie wróciliśmy do sali i wspólnie przygotowaliśmy nasz stół wigilijny. Ileż było przy tym radości! I mnóstwo smakołyków – i to wszystko dla nas! Nie mogliśmy się doczekać, kiedy będziemy mogli zasiąść do naszej przedszkolnej Wieczerzy. Jednak zanim to zrobiliśmy, złożyliśmy sobie piękne życzenia. Mamy nadzieję, że wszystkie się spełnią!

Panie z grupy V, a przede wszystkim dzieci, bardzo dziękują wszystkim rodzicom za przygotowanie tych wszystkich smakołyków. To dzięki Wam było tak pysznie. Oby cały rok był równie słodki! Tego serdecznie życzymy!

wigilia zdj

wyjscie do biblioteki

Dnia 14.12. 2017 r. grupa V odwiedziła osiedlową bibliotekę. Był to dla nas szczególny czas, gdyż dzięki Paniom Bibliotekarkom przenieśliśmy się w magiczny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Słuchaliśmy uważnie zwariowanych przygód staruszka Pettsona oraz kota Findusa. Dowiedzieliśmy się, jak ważni są przyjaciele, bo to dzięki ich pomocy Pettsonowi udało się zorganizować Święta, mimo przeciwności losu.

Kolejną atrakcją było stworzenie własnych ozdób choinkowych. Każdy włożył wiele serca w ich przygotowanie, dlatego mamy nadzieję, że zawisną one na gałązkach domowych choinek i będą przypominać o mile spędzonym czasie w naszej pobliskiej bibliotece.

20171128 102921

28 listopada 2017 r. grupa V oraz grupa IV wyruszyła na poszukiwanie legend krakowskich ukrytych w obrazach znajdujących się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Dzieci słuchały jak zaczarowane legend opowiadanych przez niesamowitą Panią Ewelinę. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się rekwizyty przygotowane przez naszą wspaniałą prowadzącą. Miejmy nadzieję, że po tej wycieczce każdy z nas będzie miał ogromne szczęście, dzięki przysłowiowej buławie, którą zostaliśmy „uderzeni”. Atrakcjom nie było końca... dzieciaki miały również okazję wcielić się w postać króla, czy też błazna Stańczyka. Ta atrakcja zdecydowanie najbardziej przypadła do gustu naszym przedszkolakom. A co najważniejsze - poznanych bohaterów legend mieliśmy okazję odszukać na obrazach namalowanych przez naszych najwybitniejszych artystów. Po zajęciach w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach dzieci wraz z nauczycielkami przeszły do sali edukacyjnej, w której stworzyły własne lajkoniki, które są dla nas bardzo cenną pamiątką i teraz ozdabiają nasz przepiękny kącik patriotyczny.

Wychowawczynie grupy V

muzeum

24581243 1374503055993887 1873558015 n

W dniu 29 listopada 2017 r. grupa V miała przyjemność gościć rodziców na zajęciach otwartych, których tematem przewodnim były „Zabawy inspirowane jesienią”. Celem tychże zajęć, była przede wszystkim integracja dzieci, rodziców oraz nauczycieli we wspólnej zabawie. Zostaliśmy zaproszeni przez Panią Jesień na imieniny pewnego koloru - koloru brązowego. Dzieci bez trudu odnalazły zaproszone zwierzęta oraz przyozdobiły suknię Pani Jesień w brązowe dodatki. Następnie wspólnie bawiliśmy się na przyjęciu, a także urządziliśmy zawody w zbieraniu brązowych darów. Było dużo radości i mnóstwo uśmiechu. Okazało się, że współpraca między dzieckiem a rodzicem jest nieoceniona i dzięki niej powstały piękne szale, które miejmy nadzieję będą pamiątką i miłym wspomnieniem po wspaniale spędzonym wspólnie czasie.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie Rodziców i Dzieci oraz świetną zabawę!

mgr Ewelina Śliwa