Samorządowe Przedszkole nr 14 w Krakowie

Get Adobe Flash player

 

Poznaliśmy wreszcie długo oczekiwane wyniki XV Przeglądu Teatralno – Muzycznego „O Buławę Lajkonika”. 

 

Miło nam poinformować, że w kategorii przedszkolnej nasza grupa prezentująca „CZTERY ŻYWIOŁY” zdobyła MAŁĄ BUŁAWĘ LAJKONIKA!

 

Po raz kolejny serdecznie gratulujemy Małym Artystom

 mgr Sabina Biskup

 

20170609 121636

Ostatni zamek, który mogliśmy podziwiać podczas wycieczki zorganizowanej w dniu 9 czerwca, to Zamek królewski w Dobczycach. Okazała, średniowieczna budowla położona na skalistym wzgórzu nad rzeką Rabą przykuwała naszą uwagę. Obejrzeliśmy dziedziniec oraz kilka komnat z ciekawymi eksponatami min.: komnatę historyczną poświęconą dziejom zamku, kaplicę, a także loch więzienny.

20170609 110701

Mieliśmy również okazję zwiedzić Skansen Drewnianego Budownictwa Ludowego. Ta plenerowa ekspozycja podkrakowskiej architektury przybliżyła nam życie ludzi kilkaset lat temu. Tu mogliśmy podziwiać eksponaty o charakterze etnograficznym, stroje ludowe, trofea myśliwskie, które  pozwoliły nam przenieść się w czasie i wzbogacić naszą wiedzę. Mieliśmy również chwilę czasu aby odpocząć i podziwiać przepiękny widok na jezioro dobczyckie.

20170609 115501

 

mgr Małgorzata Batóg

5 czerwca 2017r. odwiedziliśmy Krainę Zabaw Dziecięcych  „ANIKINO”, miejsce pełne atrakcji i szczególnie lubiane przez dzieci. Do wyboru mieliśmy różne  rozrywki m.in.  zjeżdżalnie, basen z kuleczkami, trampolina, rury, tajemne przejścia, domki, samochodziki i wiele, wiele innych. Każde z dzieci znalazło coś dla siebie.  Przedszkolaki z grup V, VII i VIII radośnie spędziły czas, bawiły się znakomicie. Niektórzy próbowali swoich sił wspinając się po drabinkach i pokonując najróżniejsze, napotkane na drodze przeszkody, inni woleli bawić się w kulkowym basenie, huśtać się na hamaku, czy też jeździć na zabawkowych samochodzikach. Chyba nie było miejsca, w które nasi wychowankowie nie odważyliby się zajrzeć, przeszkody, której nie próbowaliby pokonać. Niecodziennie przecież pokonujemy tory przeszkód, przeciskamy się między wąskimi tunelami, zjeżdżamy z wysokich zjeżdżalni, czy też wspinamy się po drabinkach. Swobodna zabawa oraz możliwość wypróbowania swoich sił i umiejętności sprawiła dzieciom wiele radości i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Zaproszenie do Krainy Zabaw Dziecięcych otrzymaliśmy w ramach nagrody uzyskanej za występ „Cztery Żywioły” w IX Podgórskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Bona Fide.

 

Z wielką dumą i radością informujemy o werdykcie jurorów IX Podgórskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Bona Fide. Nasza grupa prezentująca przedstawienie „Cztery Żywioły” otrzymała:

Nagrodę Tęczowego Motyla

za barwną i bogatą warstwę symboliczną

Serdecznie gratulujemy Małym Artystom  i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Sabina Biskup

Za nami czas wytężonej pracy związany z przygotowaniami do zmagań konkursowych. 7 kwietnia 2017r. dzieci wraz z nauczycielami z grup V, VII i VIII wzięli udział w XV Przeglądzie Teatralno–Muzycznym zespołów artystycznych osób niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika”. Konkurs organizowany był przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Urząd Miasta Krakowa. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się w spektaklu pt. „Cztery żywioły”. Poprzez ruch, przy pięknej muzyce i choreografii, dzieci „opowiadały” o czterech żywiołach. Na miarę swoich możliwości nasi wychowankowie wyrażali się poprzez taniec, śpiew, słowo i gesty. Każde z dzieci sprostało ogromnemu wyzwaniu, a nasz występ został ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami. 10 maja 2017r. „Cztery żywioły” zaprezentowaliśmy na „IX Podgórskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Bona Fide”. Konkurs odbył się w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY. Również i tym razem nasi wspaniali Artyści sprostali wyzwaniu dużej sceny i nie zawiedli zgromadzonej publiczności. Nawiązując do słów piosenki „ ...cztery są żywioły, moc ogromną mają...” można stwierdzić, że taniec jest kolejnym żywiołem, który w połączeniu z żywiołowością dzieci wzbudza ogromne emocje i właśnie takich emocji nie zabrakło na naszym występie.

mgr Sabina Biskup

 

 

Zamek w Niepołomicach zwany drugim Wawelem , to kolejne miejsce, które mogliśmy zobaczyć w trakcie wycieczki zorganizowanej w dniu 28 marca 2017r.

20170328 10151320170328 102144

Podczas zwiedzania zamku czyli niezwykłej  wyprawy w czasie , poznaliśmy historię oraz legendy  tej liczącej ponad 700 lat rezydencji królewskiej. W komnatach zamkowych mogliśmy zobaczyć galerię malarstwa i rzeźby pochodzącej z XIX w. Naszą uwagę zwróciły obrazy : J Malczewskiego, H. Siemiradzkiego, L. Wyczółkowskiego raz P. Michałowskiego. Zwiedziliśmy również kaplicę zamkową.

20170328 103830

Mieliśmy również okazję uczestniczyć w interaktywnej lekcji muzealnej „Kto Ty jesteś- Polak mały”, dzięki której utrwaliliśmy legendę o powstaniu państwa polskiego oraz polskie symbole narodowe. Spacerując wokół zamku mogliśmy dostrzec  jego charakterystyczne elementy architektoniczne, a także podziwiać ogrody Królowej Bony, które o tej porze roku wydają się jeszcze piękniejsze.

20170328 105622

mgr Małgorzata Batóg

Copyright © 2014 - s.przeczek@gmail.com