Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy czas dla wszystkich wnuków, dlatego 24 stycznia przygotowaliśmy wspaniałą uroczystość z tej okazji. Już od rana każdy niecierpliwie wyczekiwał, kiedy jego Babcia i Dziadek zapukają do drzwi przedszkola. Gdy nadszedł ten moment i ukochani goście tłumnie zasiedli na widowni, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przedstawiliśmy sceny narodzin Pana Jezusa. Występ przed taką publicznością był niezwykłym przeżyciem, lecz pomimo towarzyszącej tremy mali aktorzy dzielnie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po zakończonych jasełkach przyszedł czas na wiersze oraz życzenia dla Babć i Dziadków. Wesołą piosenką podziękowaliśmy za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Dzięki rodzicom, którzy przygotowali mnóstwo słodkości, po występie mogliśmy udać się na pyszny poczęstunek w towarzystwie naszych najdroższych gości i wręczyć wszystkim własnoręcznie wykonane laurki.

Dziękujemy Babciom i Dziadkom, którzy tak licznie przybyli na naszą uroczystość i zechcieli wspólnie z nami spędzić swoje święto!

mgr Urszula Matoga

24 stycznia 2020 roku w naszym przedszkolu gościliśmy pszczelarza, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o tajemniczym świecie pszczół. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek o ich życiu i zwyczajach oraz dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca pszczelarza i strój, w którym można bezpiecznie poruszać się wśród tych owadów. Okazało się, że te małe, ale jakże pracowite stworzenia są bardzo potrzebne człowiekowi i przyrodzie. Największą atrakcją były żywe pszczoły, które mogliśmy obserwować w specjalnie przygotowanym szklanym ulu. Nie zabrakło również degustacji pszczelego pyłku oraz słodkiego miodu. Na zakończenie każdy otrzymał specjalny certyfikat, książeczkę oraz plaster prawdziwego wosku pszczelego, z którego można wykonać świecę.

mgr Urszula Matoga

Dnia 21.01 nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Zakładu Cytologii i Embriologii Roślin Uniwersytetu Jagiellońskiego i choć droga była dosyć długa... - przygoda niesamowita!
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły różne eksperymenty, m.in. z wykorzystaniem suchego lodu i z radością podskakiwały na widok ogromnej pary i piany wydobywającej się z pudełka. Chętnie obserwowały także „magiczną wodę” zmieniającą swój kolor oraz odkryły tajniki laboratorium, w którym hodowane są rośliny, a na koniec oglądnęły film pt. „Tańczące rośliny”, dzięki któremu dowiedziały się, że rośliny także się poruszają. Atrakcji było mnóstwo, a wrażenia bezcenne. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał dyplom, kolorowankę oraz papierki lakmusowe do wykonania nowo poznanego doświadczenia wraz z rodzicami.

Serdecznie dziękujemy Tacie Janka za pomoc w zorganizowaniu wycieczki oraz opiekę nad naszymi Małymi Podróżnikami!

mgr Urszula Matoga

Na początku stycznia nasza grupa przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury", którego celem jest m.in. popularyzacja ochrony przyrody wśród najmłodszych. Przedszkolaki, korzystając z lekcji przygotowanych przez Kubusia i wykonując różne zadania, dowiedziały się, jak należy zachowywać się na łonie natury, dlaczego segregujemy śmieci i jak prawidłowo to robić, co możemy zmienić w naszym codziennym życiu, by dbać o środowisko, jak zdrowo się odżywiać oraz zadbać o rośliny i zwierzęta. W ramach podsumowania realizacji projektu dzieci wykonały kolorowe plakaty, związane z poznanymi zagadnieniami. Na zakończenie każdy otrzymał Kubusiową książeczkę do uzupełnienia wraz z rodzicami.

Teraz z pewnością czy duzi, czy mali jako Przyjaciele Natury o przyrodę będziemy dbali.

mgr Urszula Matoga

"Niech radość dziś w sercach gości,
Święta są pełne radości,
Radość niesie się w świat,
Widzi ją niebo pełne gwiazd."

18 grudnia 2019 roku wraz z całym przedszkolem świętowaliśmy zbliżające się Boże Narodzenie. Na początku uczestniczyliśmy w Jasełkach przygotowanych przez gr. IV, a następnie przy dźwiękach znanych kolęd podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wspólnej Wigilii. Poza krokiecikami i barszczem, na pięknie zastawionym stole, czekało na nas mnóstwo pyszności przygotowanych przez Rodziców.

Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Życzymy sobie i innym, by radosna atmosfera, która nam towarzyszyła trwała jak najdłużej!

Wesołych Świąt!!!

mgr Urszula Matoga

19 grudnia 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Podczas spotkania i wspaniałej zabawy w kolorowym miasteczku przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady ruchu drogowego. Mogliśmy zamienić się na moment w kierowców i sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Rozpoznawaliśmy znaki drogowe, ćwiczyliśmy prawidłowe przejście na drugą stronę ulicy i odpowiednio reagowaliśmy na zmieniające się światła sygnalizacji świetlnej. Zostaliśmy wzorowo przygotowani do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, o czym świadczy Prawo Jazdy Przedszkolaka, które wszyscy otrzymaliśmy pod koniec spotkania.