W domku siedzimy, wirusa się nie boimy!

Mija kolejny tydzień, gdy nie ma nas w przedszkolu, a jak widać nasze Kochane Przedszkolaki, mimo wyjątkowej sytuacji i konieczności pozostania w domu wcale się nie nudzą! Grają w gry, gotują, wycinają, przyklejają, rysują, malują i wiele innych…, wykorzystując nie tylko nasze propozycje na zabawę (dziękujemy!), ale i swoje własne!

BRAWO!
Dziękujemy Rodzicom za podzielenie się z nami swoim „Domowym Przedszkolem”.

mgr Urszula Matoga

W ramach realizacji tematyki związanej z poznawaniem różnych zawodów, jakie wykonują dorośli, 9 marca nasza grupa wybrała się na pobliski Komisariat, aby bliżej przyjrzeć się pracy policji. Spotkanie było również świetną okazją do tego, aby przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pani Policjantka opowiedziała nam o swojej pracy, zwróciła uwagę na to, jak być bezpiecznym nie tylko na drodze, ale również podczas zabaw na podwórku i w domu, przypomniała numery alarmowe oraz wyjaśniła, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się wtedy o pomoc. Dowiedzieliśmy się również, jak ważne jest bycie widocznym na drodze i otrzymaliśmy w prezencie specjalne odblaski, dzięki którym każdy kierowca bez problemu zauważy nas na ulicy. Wszystkim bardzo podobały się policyjne czapki, w których chętnie pozowaliśmy do zdjęć. Dużą atrakcją było również odbijanie własnych linii papilarnych. Ogromne emocje wzbudził natomiast radiowóz policyjny. Mogliśmy zobaczyć go z bliska, wsiąść do niego, a nawet uruchomić sygnały świetlne i dźwiękowe.

Bardzo dziękujemy Tacie Janka za pomoc w zorganizowaniu wizyty w Komisariacie Policji, która dostarczyła przedszkolakom niezapomnianych wrażeń!

mgr Urszula Matoga

8 marca – w tym wyjątkowym dniu każdy chce powiedzieć, że małe Kobietki są najdroższe pod niebem! Oczywiście nasi Chłopcy też pamiętali i z okazji Dnia Kobiet wręczyli swoim koleżankom kwiaty oraz złożyli serdeczne życzenia. Nie zabrakło też przytulasów i całusów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Kobietki!

mgr Agata Gaweł

Począwszy od listopada, nasza grupa co miesiąc uczestniczy w zajęciach z robotyki, organizowanych na terenie naszego przedszkola przez P. Dyrektor. „Mali Naukowcy” z zaciekawieniem przyglądają się konstrukcjom przedstawionym na ekranach komputerów, a następnie samodzielnie wyszukują i łączą odpowiednie klocki. Potem już tylko ruch, dźwięk i.... gotowe!
Na zdjęciach jedne zajęcia warsztatowe – „Ćwierkające ptaszki”.

mgr Urszula Matoga

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy czas dla wszystkich wnuków, dlatego 24 stycznia przygotowaliśmy wspaniałą uroczystość z tej okazji. Już od rana każdy niecierpliwie wyczekiwał, kiedy jego Babcia i Dziadek zapukają do drzwi przedszkola. Gdy nadszedł ten moment i ukochani goście tłumnie zasiedli na widowni, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przedstawiliśmy sceny narodzin Pana Jezusa. Występ przed taką publicznością był niezwykłym przeżyciem, lecz pomimo towarzyszącej tremy mali aktorzy dzielnie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po zakończonych jasełkach przyszedł czas na wiersze oraz życzenia dla Babć i Dziadków. Wesołą piosenką podziękowaliśmy za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Dzięki rodzicom, którzy przygotowali mnóstwo słodkości, po występie mogliśmy udać się na pyszny poczęstunek w towarzystwie naszych najdroższych gości i wręczyć wszystkim własnoręcznie wykonane laurki.

Dziękujemy Babciom i Dziadkom, którzy tak licznie przybyli na naszą uroczystość i zechcieli wspólnie z nami spędzić swoje święto!

mgr Urszula Matoga

24 stycznia 2020 roku w naszym przedszkolu gościliśmy pszczelarza, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o tajemniczym świecie pszczół. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek o ich życiu i zwyczajach oraz dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca pszczelarza i strój, w którym można bezpiecznie poruszać się wśród tych owadów. Okazało się, że te małe, ale jakże pracowite stworzenia są bardzo potrzebne człowiekowi i przyrodzie. Największą atrakcją były żywe pszczoły, które mogliśmy obserwować w specjalnie przygotowanym szklanym ulu. Nie zabrakło również degustacji pszczelego pyłku oraz słodkiego miodu. Na zakończenie każdy otrzymał specjalny certyfikat, książeczkę oraz plaster prawdziwego wosku pszczelego, z którego można wykonać świecę.