LENE PASOWANIE29.10.2018 1

Nasze leśne przedszkole
stoi na wielkiej polanie.
Tam wszyscy siedzimy w kole
leśne zwierzątka i nasze panie.

Pewnie jesteście ciekawi,
kto w naszej grupie się bawi.
Więc się Wam dziś przedstawimy,
zaśpiewamy, zatańczymy!

Mili państwo posłuchajcie,
oklaskami nagradzajcie!

Tak właśnie rozpoczęła się pierwsza i najważniejsza uroczystość dla najmłodszych przedszkolaków. Poniedziałek, 29 października był dla nich dniem szczególnym - miało miejsce uroczyste pasowanie na przedszkolaka! Maluchy przygotowały przedstawienie muzyczno-teatralne, w którym leśne zwierzątka przedstawiają się za pomocą rymowanek, piosenek, tańców i instrumentacji muzycznych. Dzieci miały w sobie tyle emocji, że nie obyło się bez łez. Jednak widzowie w postaci Dyrekcji, Rodziców i bliskich nagrodzili wielkimi brawami talenty małych artystów. Na finał każdy z przedszkolaków został uroczyście pasowany przez Panią Dyrektor specjalną gałązką i otrzymał drewniany medal i nagrodę.

W naszym pasowaniu wzięli także udział nowi członkowie społeczności przedszkolnej z innych grup: czterech chłopców z grupy II i jedna dziewczynka z grupy III. Cieszymy się, że byliście z nami!

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w przygotowanie strojów i poczęstunku wszystkim Rodzicom dzieci z grupy I. To dzięki ich pomocy udało nam się zrealizować wszystkie pomysły, a cała uroczystość była ucztą nie tylko dla ducha, ale też dla brzucha!

Dziękujemy!

mgr Agata Gaweł

W naszym przedszkolu się przyjaźnimy
i świetnie się razem bawimy!

44944646 1890400301052819 2016086248929624064 n

W pewien jesienny dzień, październikowe słońce postanowiło nas porozpieszczać … i zachęciło do zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Maluszki świetnie bawiły się na zjeżdżalni, huśtawkach oraz drewnianym mostku. Chłopcy nawet stworzyli swoje ognisko z liści. Wystarczy popatrzyć na miny naszych milusińskich.. i już nie trzeba dodawać, że jesień wcale nie musi być nudna!

mgr Agata Gaweł

43515604 470780586662821 6796553190620790784 n

We wtorek 9 października, korzystając z pięknej pogody i kilkunastu kresek na termometrze założyliśmy swoje buciki, kurteczki i czapki i chwytając za uchwyty naszego pluszowego węża radośnie ruszyliśmy do parku! Tylko w tym miejscu można odnaleźć najpiękniejsze oznaki trwającej pory roku. Dzieci chętnie poszukiwały śladów Pani Jesieni znajdując co krok żołędzie, orzechy i kolorowe liście. Żałowaliśmy tylko, że wszystkie wiewiórki pochowały się w swoich dziuplach i nie mogliśmy ich zobaczyć. Spróbujemy spotkać je następnym razem!

43146496 273163389994820 753602709877161984 n

Ostatni dzień września to ważne święto dla męskiego grona naszej grupy. Nasi Chłopcy usłyszeli od Dziewczynek głośne "Sto lat!" radośnie odśpiewane na ich część i zostali obdarowani pięknymi obrazkami przygotowanymi specjalnie dla nich! Każdy świętujący otrzymał również szczere uściski od koleżanek. Mimo, że z racji wirusów i wszelakich chorób musieliśmy celebrować ten dzień w okrojonym składzie, był to bardzo wyjątkowy czas pełen wspólnej zabawy! Wszystko udało nam się uwiecznić na rozczulających zdjęciach!

PS. Czekamy wraz z prezentami na powrót do przedszkola pozostałych kawalerów!

42201343 1211183652356472 4889969989055938560 n

W czwartek 20 września dzieci z naszej grupy obchodziły świętowały swój pierwszy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA! Z tej okazji Pani Patrycja przygotowała mnóstwo zabaw z wykorzystaniem wesołych balonów, a naszą salę od rana wypełniły radosne dźwięki muzyki! Jak się okazało, balon może świetnie zastąpić piłkę, stać się lotnikiem fruwającym pod sufitem, ale też doskonałym tancerzem. Poprzez wspólne tańce i zabawy ruchowe dzieci miały okazję ze sobą współpracować, integrować się i poznawać, ale przede wszystkim świetnie razem bawić i śmiać się do rozpuku! Wszystkie zabawy sprawiły dzieciom mnóstwo radości, a każdy przez cały dzień nosił dumnie na piersi odznakę Przedszkolaka na medal!