26909065 10204369484233930 2077845956 o

W dniu 11 stycznia starsze dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z przedstawicielami policji i straży pożarnej w ramach projektu „Bezpieczny Przedszkolak”.

Pani policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się pod drodze, ale nie tylko. Przypomniała również, jak postępować w sytuacjach różnych zagrożeń. Zaprezentowała również swój mundur, objaśniając, co oznaczają poszczególne jego elementy i po co są w ogóle potrzebne. W następnej części spotkania o swoim zawodzie opowiedzieli panowie strażacy. Dzieci słuchały z zaciekawieniem, jak należy postępować w przypadku pożaru oraz jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom. Miały możliwość zobaczyć oraz samemu spróbować udzielić pierwszej pomocy. Na koniec spotkania odbył się krótki quiz z nagrodami, który był dobrym utrwaleniem zdobytej wiedzy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Dzieci nagrodziły gości oklaskami i szerokimi uśmiechami. Takie spotkania są niezwykle potrzebne, gdyż dzięki nim, być może uda się uniknąć w przyszłości wielu niebezpiecznych sytuacji. Dziękujemy serdecznie za to wartościowe spotkanie!

mgr Katarzyna Tatara

DSC 2487 1

Czas Świąteczny obchodzimy nadal….

W dniu 9.01.2018r. przedszkolaki z grupy III wybrały się  do sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 64 na  występ teatralno- muzyczny przygotowany przez uczniów klasy II i III z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

DSC 1466

DSC 1463

DSC 1444

„Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas.
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta niosą wszystkim betlejemski blask…”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 19.12.2017r.  w przedszkolu odbył się program artystyczny przygotowany przez grupę III pt. „Hej kolęda, kolęda”. Mali aktorzy poprzez recytację taniec, aniołków i śpiew zaprezentowali w sposób radosny narodzenie małego Jezusa. No koniec grupa zaprosiła wszystkich uczestników do wspólnego kolędowania. Ten magiczny czas Świąt mogliśmy już poczuć podczas przedstawienia, a także później podczas wigilii grupowych.

Po zaprezentowaniu się przed wszystkimi przedszkolakami usiedliśmy do wspólnego wigilijnego stołu. Składaliśmy życzenia i śpiewaliśmy kolędy, m. in. „Świeć gwiazdeczko” i „Największy gazda”. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przyniesione wigilijne potrawy na nasz stół. Życzymy dzieciom i Rodzicom  radosnych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

mgr Katarzyna Tatara

DSC 1437

DSC 1445

DSC 1419

4 grudnia 2017 roku „Barbórka”  – Dzień Górnika, tzn. święto wszystkich górników.  W tym dniu gościliśmy w naszej grupie dziadka jednego z chłopców – Miłosza, który opowiedział dzieciom, jak ciężka i odpowiedzialna, a zarazem konieczna jest  praca górnika. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i zapoznać się z poszczególnymi elementami stroju górnika. Dowiedziały się rodzajach surowców wydobywanych spod ziemi, a także ich zastosowaniu. Oczywiście nie zabrakło informacji i ciekawostek nt. zawodu jaki wykonują górnicy. Spotkanie to było świetną okazją do integracji międzypokoleniowej.

DSC 1416

23483032 2003100893241228 216657457 o

W dniu 9 listopada odwiedziły grupę III przedszkolaki z oddziału VIII. W ramach zajęć integracyjnych i lepszego zapoznania się z dziećmi z różnymi potrzebami edukacyjnymi, bardzo miło i wesoło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie o tematyce patriotyczno-ludowej. Przedszkolaki miały okazję nauczyć się kilu zabaw ludowych z różnych województw. Ponadto, każde dziecko miało okazję do plastycznej działalności podczas tworzenia „kotylionów” z okazji Święta Niepodległości. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej i życzliwej względem siebie atmosferze. Chcąc podsumować w sposób ciekawy omawianą tematykę, przedszkolakom została zaprezentowana  za pomocą multimediów bajka pt. „Symbole Narodowe”. Zaplanowane cele zajęć integracyjnych zostały spełnione, a metody i formy przyniosły pomyślane efekty.

mgr Liwia Kwaśniak

DSC 1257

W październiku wykorzystywaliśmy różne dary jesieni. Jednymi z nich były kasztany przyniesione przez przedszkolaki, które posłużyły nam do wielu ćwiczeń dydaktycznych, a także ciekawych zabaw twórczych. Na jednych z zajęć mieliśmy możliwość na „twórcze kasztanowe szaleństwo”. Dało ono dzieciakom dużo radości, jak również możliwości na współpracę w mniejszym zespole. Uśmiechnięte i zadowolone twarze mówią same za siebie!

DSC 1251

DSC 1259