20161221 101832

"Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. (...)
Wszyscy, wszystkim ślą życzenia!"

Czas Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, w którym rozważamy cud narodzin Jezusa Chrystusa. Jest to czas, w którym jesteśmy dla siebie bardziej bliscy i życzliwi. W przeddzień Bożego Narodzenia całe rodziny zasiadają do wspólnej kolacji, przy której przepraszają się za całoroczne przykrości, złości, zapominają o urazach i żalach.

21 grudnia i nasza grupowa rodzina zebrała się przy pięknie przyozdobionym wigilijnym stole. To niezwykłe spotkanie rozpoczęliśmy przypomnieniem historii Bożego Narodzenia, następnie łamaliśmy się opłatkiem, przepraszając się za różne nieporozumienia oraz życzyliśmy sobie wszystkiego co najlepsze! Zdrowia, spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy, słońca i miłości w każdy dzień roku! Po tych wszystkich atrakcjach przyszedł czas degustacji słodkości, pod którymi uginał się nasz wigilijny stół! Jak mówi staropolskie przysłowie: "jaka wigilia taki cały rok" .
A więc nasz rok będzie pyszny i radosny!
J

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy pomogli nam zorganizować to pięknie i wzruszające spotkanie! J

mgr Katarzyna Gawlik

bombki

Grudzień to miesiąc, w którym każdy z nas nie może się doczekać Bożego Narodzenia. Aby umilić sobie oczekiwanie na ten wyjątkowy okres w roku wzięliśmy udział w warsztatach bożonarodzeniowych.

Najpierw obejrzeliśmy krótką prezentację multimedialną, z której dowiedzieliśmy się jakie ozdoby wiesza się na choince i dlaczego to się robi, a następnie każdy z nas otrzymał bombkę, którą mógł ozdobić według własnej inwencji twórczej- a tej nie brakowało J Po ozdobieniu bombek przyszedł czas na dekorowanie małych choineczek, które położone na parapecie miały dać znać Świętemu Mikołajowi, że w tym domu mieszka grzeczne dziecko- a takich w naszej grupie nie brakuje! J

mgr Katarzyna Gawlik

dch

30 września w naszej grupie, od samego rana trwała wielka konspiracja! Dziewczynki pod czujnym okiem Pani Kasi przygotowywały niespodziankę dla chłopców z okazji ich święta. Presja była ogromna! Wszystko trzeba było robić tak, żeby się chłopcy nie zorientowali J

dsc01210

28 września, w piękny jesienny dzień udaliśmy się na „spacer” po Krakowskim Rynku i jego okolicach! Towarzyszyła nam Pani Przewodnik- Weronika Brylla z krakowzwiedzanie.pl . I wydawać by się mogło, że Krakowski Rynek to znane dla nas miejsce, ale Pani Weronika odkryła przed nami wiele tajemnic i podzieliła się z nami niesamowitymi opowieściami, o których nie mieliśmy pojęcia!

Usłyszeliśmy między innymi „Legendę o Panu Twardowskim”, dowiedzieliśmy się dlaczego przy wejściu do Sukiennic wisi nóż, a przy Kościele Mariackim znajdują się kajdany (po tej opowieści obiecaliśmy naszym Paniom, że już nigdy nie będziemy kłamać J), poznaliśmy historię zaklętych w gołębie rycerzy, obejrzeliśmy Barbakan i poznaliśmy jego rolę w średniowiecznym Krakowie, a także wiele innych ciekawostek związanych z tym miejscem.

Taka lekcja w terenie najlepiej uczy nas o historii naszego pięknego Krakowa! Teraz czas zabrać Rodziców na wycieczkę i to wszystko im opowiedzieć J

WP 003349

22 września był dla nas dniem pełnym wrażeń! Zaraz po śniadaniu wybraliśmy się do pobliskiej biblioteki, która zamieniła się w tym dniu w prawdziwy teatr!

Zajęliśmy przygotowane miejsca na widowni i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na przedstawienie, pt. „Nie ma jak w domu”. Głównym bohaterem był Krecik, któremu znudziło się życie pod ziemią i zapragnął znaleźć dla siebie lepsze mieszkanie. Szukając nowego domu spotyka inne zwierzęta: pszczołę, wiewiórkę, zająca, sójkę. Przekonuje się, że domy tych zwierząt nie są dla niego odpowiednie, a jego dotychczasowy domek w ziemi jest najlepszy.

Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale same brały w nim aktywny udział, występując na scenie razem z aktorami w maskach zwierząt, a także uczestnicząc w dialogach ze „zwierzętami”. Wszyscy świetnie się bawili, a uśmiechy nie znikały z dziecięcych buziek, nawet po wyjściu z biblioteki. To był naprawdę wyjątkowy dzień!

mgr Katarzyna Tatara

20160920 090846

20 września to bardzo ważna data dla każdego przedszkola… gdyż jest to Dzień Przedszkolaka! W naszej grupie ten dzień obchodziliśmy szczególnie! W roli głównej były balony! Bawiliśmy się nimi chyba w każdy możliwy sposób, a uśmiech nie schodził nam z twarzy!

„Bo dzisiaj są wszystkich urodziny!”- krzyczały dzieci. A skoro urodziny to były i słodycze i sto lat i bańki mydlane, a także niecodzienne malowanie rękami szalonego obrazu urodzinowego :) Już nie możemy doczekać się następnego Dnia Przedszkolaka!