W kolejnym tygodniu kształcenia na odległość został zaproponowany temat Nasza Ojczyzna, nasz kraj, w związku z Dniem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja.

Tematyka patriotyczna realizowana była poprzez poznawanie piosenek, wierszy i legend polskich. Przedszkolaki zdobywały wiedzę dotyczącą różnych regionów naszego kraju poprzez rozwiązywanie zagadek, wypełnianie kart pracy. Poznawały symbole narodowe (flaga, hymn, godło).

Mogły wykonać takie prace plastyczne jak: smok czy pocztówka z Krakowa dla koleżanki lub kolegi z przedszkola. Został ogłoszony również konkurs na Patriotyczne cudeńka z papieru, a Przedszkolaki, które wykonały prace otrzymały w nagrodę Kotylion Małego Patrioty i grę planszową w wersji PDF.

mgr Marta Bielecka

Z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia nasze dzieci mogły podjąć działania proekologiczne w kolejnym tygodniu nieobecności w przedszkolu. Dowiedziały się, co mogą, jako Przedszkolaki zrobić, żeby nasza planeta Ziemia była szczęśliwa.

Mamy nadzieję, że zakręcały kran, by na darmo nie lała się woda, że gasiły światło w pomieszczeniach, w których nie było ono potrzebne, że doskonale planowały swoje plastyczne twórczości, by po narysowanej jednej kresce kartka nie lądowała w koszu na śmieci.

Przedszkolaki rozwiązywały zagadki ekologiczne, układały puzzle, wycinały, ćwiczyły pamięć, słuchały piosenek i wierszy w związku z podjętą tematyką oraz co ważne korzystały ze słonecznej pogody i wsiadały na rowery, spacerowały po lesie.

Dokładnie 22 kwietnia Przedszkolaki wybrały zielone ubranka, by się sfotografować i przesłać zdjęcie ze swoim wizerunkiem dla pozostałych kolegów i koleżanek z grupy. Dzięki nadsyłanym zdjęciom powstał wspólny kolaż.

mgr Marta Bielecka

W pierwszym tygodniu po świętach Wielkanocnych zaproponowałyśmy do realizacji temat:

„O zdrowie dbamy, owoce zjadamy”

Głównym zamierzeniem było poznanie zasad zdrowego odżywiania, możliwości twórczego wykorzystania obecnych w każdym domu owoców. Wysłane materiały do pracy służyć miały poszerzeniu wiadomości o owocach: o tym jak powstaje owoc, jaki jest jego smak, zapach, wygląd, w jaki sposób trafia on do naszych domów.

Dzieci wspólnie z Rodzicami poproszone zostały o wykonanie kilku zadań:

- projekt ubrania dla ulubionej koleżanki/ulubionego kolegi z przedszkola,

- obraz przedstawiający martwą naturę,

- fotografie kompozycji owocowych,

- sałatki i soki owocowe,

- historyjka obrazkowa przedstawiająca drogę, jaką pokonuje owoc z sadu do naszego domu.

A to tylko część propozycji i możliwości wykorzystania owoców. Zadaniem dzieci było wymyślić zabawy ruchowe z użyciem dostępnych owoców. Czy się udało?

Realizując powierzone zadania dzieci: usprawniały małą i dużą motorykę, percepcję wzrokową, doskonaliły umiejętności matematyczne. Podczas proponowanych aktywności dzieci mogły wcielić się w różne role: sprzedawcy, klienta, fotografa, detektywa, malarza, projektanta mody czy dietetyka.

Efektem całotygodniowej pracy miał być mega plakat! Komu udało się go stworzyć?

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i współpracę.

A poniżej kilka zdjęć nadesłanych przez Rodziców.

mgr Marta Bielecka

DRODZY RODZICE, KOCHANE PRZEDSZKOLAKI!

W marcu w grupie III został ogłoszony

Konkurs na rodzinną, twórczą dekorację świąteczną.

Bardzo dziękujemy za nadesłane prace konkursowe. Wszystkie nam się bardzo podobały.

Spośród nadesłanych prac jury w składzie dwuosobowym p. Marta i p. Magda postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników przyznając następujące miejsca:

I miejsce: Liliana D. i Martyna S.

II miejsce: Szymon K. i Maciej P.

III miejsce: Kornelia B. i Wojciech J.

Zgodnie z zapowiedzią pamiątkowe dyplomy i nagroda NIESPODZIANKA zostaną wręczone osobiście po powrocie do przedszkola.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

mgr Marta Bielecka

„Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc…”

9 marca 2020 roku obchodziliśmy Dzień Kobiet. Odbyło się wiele konkurencji, począwszy od zaprezentowania siebie poprzez umiejętności wokalne i taneczne, aż po sprawnościowe. Dzieci wykazały się kreatywnością, zwinnością, koncentrowały uwagę na zadaniu, choć i niejednokrotnie było widać zawstydzenie, nikt nie wyłamał się od podjęcia wyzwania. Każdy był gotów, bo dyplom ważna sprawa! Tego dnia na dziewczynki czekały jeszcze upominki i dla każdego coś słodkiego.

mgr Marta Bielecka

„Tylko sztuka i zabawa mogą nauczyć dziecko marzenia o szczęściu i miłości, ...”

R. Miller

Dnia 02.03.2020 r. odbyły się warsztaty teatralne z wykorzystaniem form lalkowych, które prowadził aktor Teatru Groteski pan Paweł Mróz. Dzieci miały możliwość obserwowania przeobrażenia się poczwarki w motyla. Dowiedziały się, jak powstają lalki: składały z elementów węża i małpę. Dzieci brały aktywny udział, tworząc wspólnie klimat teatralny.