Samorządowe Przedszkole nr 14 w Krakowie

Get Adobe Flash player

Przedszkole Samorządowe nr 14

Młyńska Boczna 4

31-470 Kraków

 

Telefon: 12 411 74 30

 DSC0682

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień w każdej instytucji zajmującej się dziećmi. Nasze przedszkole obchodzi go szczególnie! Po raz kolejny dokładnie 1 czerwca dzieci z wszystkich grup zgromadziły się w auli przedszkolnej, aby podziwiać przedstawienie teatralne specjalnie przygotowane przez Rodziców, Nauczycieli i wybrane dzieci. Tegoroczny spektakl można określić tytułem „Wariacje na temat Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”.

Historia znana wszystkim, zarówno młodszym, jak i tym starszym, została przedstawiona tak barwnie i dynamicznie, że publiczność długo nie mogła wyjść z podziwu. Fabuła wzbogacona została o dodatkowe postaci (Bajarka prowadząca narrację, zwierzątka w lesie, Królewna Śnieżka i Książę w czasach dzieciństwa) oraz niesamowicie humorystyczne utworu muzyczne własnego autorstwa na melodię popularnych utworów disco-polo. Talent  aktorski Rodziców i Nauczycieli został doceniony przez publiczność gromkimi brawami i podziękowaniami w postaci kwiatów. Dyrektor naszego przedszkola, mgr Danuta Piekara, nie ukrywając wzruszenia pogratulowała aktorom występu i zachęcała do prezentowania tej sztuki szerszej publiczności. Swoje przemówienie zakończyła życzeniami dla świętujących i prezentami w postaci słodkości.

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje dla całego zespołu na ręce Macochy – mgr Katarzyny Filipek, będącej odpowiedzialną za całe przedsięwzięcie. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tak wspaniale uczczony Dzień Dziecka!

Najlepsza Obsada pod Słońcem:

Mała Królewna Śnieżka – Tosia Józkowicz,

Starsza Królewna Śnieżka- p. Magdalena Józkowicz,

Mały Książę – Karolek Ostrowski,

Starszy Książe- p. Łukasz Józkowicz

Macocha – p. Katarzyna Filipek

Lustro – p. Małgorzata Piotrowska

Bajarka – p. Joanna Dębiec

Ptaszek – p. Monika Surman

Zajączek – p. Ewelina Kocoń

Myśliwy – p. Łukasz Józkowicz

Krasnoludki: p. Ewelina Śliwa, p. Ilona Przypis-Brzozowska, p. Anna Ostrowska, p. Łukasz Kaczyński, p. Jagna Leśniowska, p. Anna Zwierzyna, p. Katarzyna Zontek.

mgr Patrycja Patrykiewicz

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

W dniach 14.03-16.03 zgodnie z tradycją naszego Przedszkola odbył się kiermasz wielkanocny. Honorowe miejsce na korytarzu zajął wielkanocny stół, na którym pojawiły się świąteczne ozdoby – kurczaczki, kurki, zające, pisanki wykonane z przeróżnych materiałów różnorodnymi technikami plastycznymi. Kiermasz od pierwszego dnia cieszył się ogromnym zainteresowaniem Rodziców, którzy wraz z dziećmi odwiedzali stoisko nabywając ozdoby przygotowane przez nauczycieli.

kiermasz8

Serdecznie dziękujemy za wszystkie pochwały i zachwyty nad kreatywnością i talentem kadry :)

kiermasz7

W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych, mnóstwa tradycyjnych przysmaków na wielkanocnym stole oraz ciepłych promieni wiosennego słońca.

kiermasz2

ŚWIĘTO RODZINY

27-ego maja przekonaliśmy się w naszym przedszkolu, że piknik można zrobić nie tylko pod "gołym niebem". Majowe słońce spłatało nam figla, nie zaszczycając nas swą obecnością i długo wyczekiwany Dzień Rodziny odbył się w budynku przedszkola. Zasmucone deszczem buzie szybko rozchmurzyły się już po pierwszych występach na auli. Dzieci z wszystkich grup zabrały nas na wycieczkę "Dookoła świata" z muzyką i tańcem, prezentując krótkie układy choreograficzne, inspirowane różnymi zakątkami kuli ziemskiej - od Afryki, poprzez Europę, aż po Stany Zjednoczone i Azję. Błyskom fleszy na widowni nie było końca!

P1030365

 

 

 

 

P1030373

 

 

P1030400

 

P1030410

P1030450

 

P1030345

 

P1030273

Po występach pobiegliśmy stęsknieni do rodziców, aby zabrać ich w pełną niespodzianek podróż po przedszkolnych salach. Za pierwszymi drzwiami - loteria fantowa. Misie, autka, książki i same szczęśliwe losy. Za kolejnymi spory tłum wokół stołu zastawionego pojazdami z... warzyw, owoców i innych produktów spożywczych. To konkurs kulinarny. Rodzice i dzieci udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic! Wiedzeni tłumem, zatrzymujemy się w kolejnej sali, gdzie panie czarują przy pomocy... flamastrów. Dzięki malowaniu twarzy każdy mógł stać się na chwilę kotem, Batmanem, a nawet piratem! Pomiędzy jedną a drugą atrakcją warto coś przekąsić - kiełbaski z grilla, a na deser lody - to dobra myśl. By spalić kalorie trzeba poskakać na dmuchanym zamku. Po drodze zajrzeć do sali pełnej balonów, z których panie czarują na zamówienie dzieci: miecze, psy, samoloty... Można także skorzystać z okazji i pojeździć samochodem pod czujnym okiem straży miejskiej.

P1030303

 

P1030324

 

P1030355

 

 

 

Między atrakcjami na auli trwa zabawa. W rytmie znanych przebojów tańczą wszyscy - dzieci, mamy, tatusiowie, a nawet panie nauczycielki. Taki dzień jest tylko raz w roku. I niezależnie od pogody, można spędzić go z uśmiechem na twarzy.

„NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU”
Sprawozdanie ze Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

DSC 0012

Dnia 2 kwietnia 2015r. całe przedszkole obchodziło wyjątkowy dzień – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji grupa integracyjna połączyła siły z grupami specjalnymi wspólnie przygotowując wiosenne przedstawienie dla dzieci i nauczycieli
z pozostałych grup. Mali aktorzy mieli na sobie przepiękne, kolorowe i niezwykle oryginalne stroje. Wśród nich były biedronki, koniki polne, żaby, bociany, trzmiele, motyle i kwiaty. Na scenie nie zabrakło również Pani Wiosny w kwiecistej kolorowej sukni.

DSC 1685

 Na program artystyczny składały się wesołe, żywe i skoczne tańce z kolorowymi akcesoriami oraz piosenki pt. „Przyszła wiosna” i „Zielone żabki”. W trakcie przedstawienia dzieci grały też na instrumentach muzycznych, co wprowadziło naprawdę wiosenny
i przyjemny nastrój.

DSC 1695

Występ z pewnością bardzo podobał się przedszkolnej publiczności, co można było stwierdzić po gromkich brawach.

DSC 1715

Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie uwieczniające małych aktorów i pozostałych, ubranych na niebiesko przedszkolaków.

W ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, oprócz przedstawienia pokazano również prezentację multimedialną o wyjątkowym chłopcu dotkniętym autyzmem – Krzysiu.

mgr Sylwia Marona

Copyright © 2014 - s.przeczek@gmail.com